Oldalak

2020. augusztus 29., szombat

Túrós-fügés galett

Még tavaly nyáron vált nagy slágerré a konyhámban a galett, ez a fenséges pite-féle sütemény. Egyszerű, nagyszerű és ezerképpen variálható.
Nyár derekán a roskadozó fügefa végett túróval és fügével készült, igazán isteni eledel!
Nagyszerűen sikerült a fűszeres fügedzsem is, most már csak a csokis-fügés muffinokat kellene megismételni... :-)
Sütésre várva
Hozzávalók:
tészta:
30 dkg liszt
13 dkg vaj
2 evőkanál nádcukor
1 csipet só
3-4 evőkanál hideg ásványvíz
töltelék:
10 db füge
15dkg túró 1dl tejföllel és nádcukorral
kevés búzadara a tészta alá
1 tojássárgája a lekenéshez
A tészta hozzávalóiból a puha vajjal gyors mozdulatokkal tésztát gyúrtam. A kész tésztát becsomagoltam és 2 óra hosszára a hűtőbe tettem.
A gyümölcsöt megpucoltam, összevágtam. A túrót tejföllel, cukorral elkevertem.
A pihent tésztát 3mm vastag körré nyújtottam lisztezett gyúródeszkán. Egy tepsire helyeztem, melyet megszórtam némi búzadarával. A tészta közepére kentem a túrótölteléket majd ráalmoztam a gyümölcsöt úgy, hogy 3-4cm perem maradjon szabadon körben. A tészta szélét körben felhajtottam.
A felhajtott tészta részt tojássárgájával megkentem és megszórtam bőven nádcukorral.
180 fokon ~fél óra alatt világosra sütöttem.

2020. augusztus 8., szombat

Fűszeres fügedzsem

 
Roskadásig teli a fügefánk a Kőrös-parton, annyira, hogy a hasunk degeszre tömésén kívül más tervet is kellett kovácsolni...
 
Főztem már fügedzsemet fixálóval fügéből és cukorból, de az nem jött be annyira, mint az anno Görögországból hozott fügelekvárok.
 
Utána olvastam hát a témának és fahájjal, gyömbérrel és citrommal ízesítve igazán fenséges lett a végeredmény. Most már én is elégedetten dőlhettem hátra.
 
Alig várom, hogy palacsintát kenhessek meg ezzel a finomsággal.
 
Hozzávalók:
2,5 kg füge
50dkg cukor
2 zacskó 3:1 zseléfix (1 zacskó 1,25 kg gyümölcshöz elég)
1 kiskanál fahéj
1 kiskanál gyömbér (friss)
1 citrom leve és héja
 
A fügét megmostam, a szárát levágtam és felaprítottam. Hozzáadtam a cukrot és botmixerrel pürésítettem. Fűszereztem, elkevertem és tűzre tettem. Forrás után 5 percig főztem és tiszta üvegekbe töltöttem. Az üvegeket a fixáló leírása alapján azonnal fejre fordítottam 1 perc erejéig.
 

2020. július 31., péntek

Gesztenye-kocka (dr.Oetker)

 
 
Hosszú idő után jelentkezem ismét, valahogy május óta nem jutottam el a bogírásig. Olvastam a többieket, néztem a posztokat és készült is pár fotó nálam, de az ihlet valahogy elmaradt. Most már a lánykám nyaggatott, hogy rég posztoltam valamit, így hát leültem pötyögni ismét. :-)
 
Remélem mindenki jól van a blog-környzetemben továbbra is!
 
Nagyon egyszerű recepttel térek vissza – kis csalással :
Nem vagyok híve a porból gyártott süteményeknek, de a nővéremtől kaptam tavasszal néhány d.Oetker-es port, így azokat kipróbáltam. Nagyszerűen sikerült ez a gesztenye-kocka, bár egy kicsit felturbóztam: a puding és a tejszínhab réteg közé reszeltem 15 dkg gesztenyemasszát. A kakaós piskótával és a valódi tejszínnel (ez fontos!) remek süteményt kaptam végeredménynek, gyorsütemben fel is falta a család.
 
Ha szembe jön ez a termék veletek a bolt polcán, tegyetek egy kísérletet bátran. :-)

 
 

 
 

2020. május 20., szerda

10-es számtorta gyümölcsökkel

 
Már nagyon régóta szemeztem a neten a szám alakú tortákkal, amiknek a teteje vastagon ki van rakva gyümölcsökkel és egyéb nyalánkságokkal. Vártam az alkalmat az elkészítsére, ami nagy nehezen el is jött...
 
Petra barátnőjének szülinapi bulija elmaradt márciusban a veszélyhelyzet kihírdetése okán és egészen mostanáig halasztódott. Kis létszámmal, szabadtéren azonban végre lezajlott a várva-várt születésnap. Nem is tudom, minek örültek a legjobban a lányok, de szerintem egymásnak.... Két hónap után újra találkoztak. :-)
Fruzsi tortáját bevállaltam ajándékként, így készült el ez az étcsokoládés-epres torta keksszel és ostyarudakkal megspékelve.
 
Isten éltessen sokáig Fruzsina!
 
   

2020. április 13., hétfő

Mézes zserbó - Kellemes Húsvéti Ünnepeket!


Annyira egymásra van most hangolódva a család és úgy csalogat a hátó udvarra a napsütés, hogy majdnem el is feledkeztem a húsvéti posztról. :-)
Pedig egy nagy-nagy gyerekkori kedvencemet vettem elő nagymamám recepttárából, a mézes zserbót. Meg kell mondanom, isteni finom lett és nagyon nosztalgikus. Még a kakós mázat is a mama útmutatásai alapján kevertem, nem könnyítettem olvasztott étcsokoládéval.
 
Készült még: mandulás kocka, linzer és isler is, most igazán kitettem magamért. Na meg a nekem segítő leányaim is.
 
Boldog, békés, egészségben gazdag Húsvétot mindenkinek!
 
Hozzávalók:
Tészta:
1 tojás
15 dkg cukor
3 dkg vaj
2 evőkanál méz
2 evőkanál tej
1 kiskanál szódabikarbóna
45 dkg liszt
Krém:
2 evőkanál liszt
2 dl tej
20 dkg porcukor
20 dkg vaj
Baracklekvár
Bevonat:
2 evőkanál kakaó
2 evőkanál cukor
2-3 evőkanál víz
3dkg vaj
 
A tésztához a liszten kívül minden hozzávalót gőz felett habosra kevertem. Ez a meleg keverék ment az átszitált liszthez - linzer-állagú tésztát gyúrtam belőle. Ha nagyon kemény, mehet bele még egy kis tej. A tésztát négy részre osztottam és ~2 mm vékony lapokra nyújtottam.
A lapokat sütőpapíron ~190 fokos sütőben világosra sütöttem, vigyázat, ne égjen oda!
A krémhez a tejből, lisztből besamelt főztem, kihűtöttem.
A vajból, porcukorból habos krémet kevertem, ebbe vegyítettem a besamelt.
Megtöltöttem a lapokat ebben a sorrendben: lap, krém, lap, baracklekvár, lap, krém, lap.
A mázhoz a kakaót a cukorral összekevertem és annyi vizet adtam hozzá, hogy éppen keverhető legyen. Ezt sűrűre főztem kis lángon. Ekkor ment hozzá a vaj és már kentem is a sütemény tetejére.
 
Egy éjszakát hagytam puhulni, másnap a legjobb, mert összepuhul.
 
 
 
 
 
 

2020. április 5., vasárnap

Rizskoch meggyel #maradjotthon#


Veronika lányom kérése volt szárazbableves és rizskoch, miért is mondtam volna rá nemet. :-) (Pláne, hogy sokszor ötletszegény vagyok az ebédfőzést illetően... )  Készült rizskoch már nálam eperszezon idején eperszósszal nyakonöntve, most a nagymamám szokása szerint: meggyel megszórva. Mama mindig így készítette, nem is emlékszem meggy-mentes változatra. Most is az ő jól bevált receptjéhez ragaszkodtam.
 
Hozzávalók: 
25dkg rizs
1 liter tej
2dl víz
Csipet só
15dkg cukor
1 csomag vaníliás cukor
2dkg mazsola
5 db tojás
2 púpos evőkanál liszt
5 dkg vaj
1 marék meggy (befőtt vagy fagyasztott)
 
A rizst a vízzel egy nagy edényben elkezdtem melegíteni. Amikor felszívta az összes vizet hozzáöntöttem a tejet és a sót, majd fedő alatt - gyakran megkeverve - 20 perc alatt puhára főztem. Ekkor belekevertem a cukrot és vaníliás cukrot, valamint a mazsolát és lefedve egy órán át állni hagytam.
A vajat a tojássárgákkal habosra kevertem, a fehérjékből kemény habot vertem. A sárgájás keveréket és a lisztet a tejberizshez adtam, majd óvatosan belevegyítettem a fehérjehabot is.

Zsírozott lisztezett tepsibe (24x34cm) öntöttem, megszórtam a meggyel  200 fokon 25 perc alatt aranybarnára sütöttem.
 

 

2020. március 30., hétfő

Kólás süti #maradjotthon#


December óta halogatom ezt a süteményt, ami a vasárnap délutánunkat édesítette meg a kert-és udvarrendezgetés közben. Az egyik kedvenc oldalamon, Györgyi blogján pillantottam meg és karácsonyra tervezetem elkészíteni, de mostanra sikerült.
 
Györgyi is említi, amit én is megerősíthetek, a kóla nem igazán érződik a süteményben, így aki erre számít - csalódni fog. Viszont a szénsavas ital a szódabikarbónával csodálatosan habossá tette a tésztát, ami nagyon jót tett a végeredménynek. Egy rendkívül szaftos - amolyan brownie szerű sütemény, aminek rendkívül finom a máz a tetején!
 
Tegyetek vele egy próbát! :-)
 
Hozzávalók:
20 dkg liszt
12 dkg nádcukor
3 teáskanál kakaópor
1 teáskanál szódabikarbóna
1 csipet só
5 dkg étcsoki
2 db tojás
14 dkg vaj (nálam a tésztában margarin)
2 dl kóla
Máz:
8 dkg vaj (nálam is vaj)
3 dkg étcsoki
4 evőkanál kóla
1 kiskanál kakaópor
1 evőkanál nádcukor 
Cukorgyöngyök
 
Először a mázat készítettem el: a hozzávalókat összemelegítettem egyneműre (főzni nem kell!), majd kihűtöttem.
A tojásokat habosra kevertem az olvasztott vajjal, csokival és cukorral. A szárazanyagokat összevegyítettem és kanalanként adtam a tojásos keverékhez - felváltva a kólával.
Előmelegített sütőben ~180 fokon ~20 perc alatt készre sütöttem 25x30 cm-es, bélelt tepsiben (Tűpróba - a tű legyen még kicsit ragacsos, nem szabad túlsütni).
A kisült tésztát még melegen megkentem a máz felével (a többi máz ment a hűtőbe).
10 perc múlva rákentem a maradék mázat is és hagytam kihűlni.
Cukorgyöngyökkel dekorálam.
 

 
 


 

2020. március 25., szerda

Gofri #maradjotthon#


Lehet, hogy nem túlzás ha azt írom, hogy 5 éve biztos nem vettem elő a gofrisütőm. Nem mintha nem szeretnénk ezt az édességet, de anyósom viszonylag sokszor készít a lányok kívánságára, így én nem éreztem úgy, hogy neki kellene állnom.
Most viszont a kialakult korona-helyzet okán minednféle rég elfeledett étel és sütemény receptet leporolok. Ez a recept még a kamaszkoromban elkezdett füzetben szerepel, olyan 16 évesen kértem és kaptam egy gofrisütőt - ezt használom ma is. :-)
 
Lencseleves mellé készült a gofri szabadon választható feltétekkel - vagy csak magában :-) : eper-és sárgabarackdzsem, csokipuding, nutella, porcukor, tejszínhab - tetszés szerinti variációban.
 
Hozzávalók:
4 db tojás
17dkg porcukor
20dkg margarin
Fél citrom reszelt héjja
1 csomag vaníliás cukor
25dkg liszt
1 kiskanál sütőpor
1 dl tej
Kevés étolaj
 
A tojásokat szétválasztottam, a fehérjéből kemény habot vertem. A sárgáját habosra kevertem a cukrokkal, olvasztott margarinnal, citromreszelékkel. A keverékhez adagoltam felváltva a tejet és a sütőporral elvegyített lisztet. A kikavart tésztába vegyítettem a fehérjehabot óvatosan.
Közben a gofrisütőt beizzítottam és olajjal meglentem mindkét felét. Kis evőkanálnyi tésztát a sütő közepébe lapátoltam és azonnal lecsuktam. Oldalt lesekedtem, hogy pirul a tészta.
 
Nekem 12 db gofri jött ki a tésztából.
 
 

2020. március 22., vasárnap

Sacher keksz #maradjotthon#


Nehéz időket élünk mostanában, és itt nem arra gondolok, hogy sok időt kell együtt tölteni a családdal...
A gyerekek otthon tanulása, a megváltozott munka-és életkörülmények nálunk is átírtak mindent.
 
Viszont többet sütök - na és persze főzök... :-D - az elmúlt napokban, hogy a lányoknak legyen mit eszegetniük az otthontanulás szüneteiben is. Nem győzöm nekik hangsúlyozni, hogy milyen szerencsések abban, hogy ketten vannak - így van társaságuk, kertes házban lakunk - így ki tudnak menni az udvarra, és az udvar sem néptelen - Rozi kutya és a két macska nagyon élvezik az állandósult társaságot. :-)
 
Itt az ideje hát a rég halogatott receptek próbájának. :-)
 
Elsőként Gerdi Sacher kekszét vettem elő, amit már nagyon régóta tervezek. Puha, omlós, csokis kekszet kaptam eredményül, amiért köszönet Gerdinek! :-)
Kiemelném, hogy SOK keksz (nálam 3 tepsi) lett belőle, így feltölthető a kekszes doboz vele - egy időre... :-DD
 
Hozzávalók:
3 tojás
30 dkg margarin
20 dkg cukor
1 csomag vaníliás cukor
50 dkg liszt
1 csomag sütőpor
2 púpozott evőkanál kakaó
1 evőkanál sárgabaracklekvár
10 dkg aszalt sárgabarack
10 dkg csokoládé
 
A csokit és az aszalt sárgabarackot kisebb darabokra vágtam.
A tojásokat elkevertem a cukorral, vaníliás cukorral és a mikróban megolvasztott margarinnal. Majd hozzáadtam a lisztet, sütőport, kakaót, lekvárt, és összekevertem. Sűrűn keverhető masszát kaptam. 
Végül beleforgattam a csoki- és aszalt barackdarabokat.
Két kanál segítségével diónyi kupacokat formáztam, tepsibe pakoltam, helyet hagyva közöttük, mert kissé elterülnek.
180 fokos sütőben sütöttem, addig, míg a tetejét megnyomva már nem puha.
 
 

2020. március 3., kedd

Kakaós kikevert őszibarackkal, túróval , csokival


Ismét egy gyorsan finomat kategória következik, amikor a család totál ki van éhezve egy kis süteményre, de nincs kedv a kreatívkodáshoz. :-)
 
Mama egyik kikeverős alapreceptjéhez nyúltam ismét, amit némi tejfölös túróval, fagyasztott őszibarackkal és csokicseppel bolondítottam meg.
 
Nem viccelek, de Veronikám nekiült a szombat délelőtti tanulás után és majdnem a felét befalta egymaga... Délutánra hírmondó sem maradt belőle, csak a kicsikart ígéretem, hogy másnap ugyanígy újra megsütöm... :-DD
 
Hozzávalók:
 
1 tojás
25dkg cukor
5dkg vaj vagy zsír (nálam zsír)
2,5 dl tej
4dkg kakaópor 
25dkg liszt
Őszibarack (fagyasztott)
10 dkg túró némi tejföllel, cukorral kikavarva
Csokicsepp
1 csomag sütőpor
 
A tojást a zsírral habosra keverem, majd hozzáadom a cukrot és a tej felét. Legalább 5 percen át keverem mixerrel jó habosra. Ekkor apránként hozzáadom a kakaóval és sütőporral elkevert lisztet váltakozva a maradék tejjel. Zsírozott-lisztezett tepsibe simítom és tetszés szerint gyümölccsel, túróval, csokidarabokkal vegyesen megszórom a tetejét.
180 fokon ~18-20 perc alatt készre sütöm (tűpróba!)
 
 

2020. február 23., vasárnap

Jóbarátok torta (Friends cake) Petrámnak :-)


Ifjúkorunk egyik kedvenc sorozatát, a Jóbarátokat rendszeresen ismétli a Viasat csatorna. Egy jó éve vasárnapi pihenésképpen néztem, amikor Petra mellém telepedett. "Anya, nézhetem veled?" Innen kezdődött Petrám rajongása a sorozat iránt, amiből kedvenc karaktere Joey és Rachel. Mindig nagyokat kacagunk együtt a számunkra már unásig ismert részeken.
 
Innen kanyarodok Petrám 10. szülinapi kívánságához, Jóbarátok tortát kért... :-D
 
Először kicsit megijedtem, hogy lehet ezt tortán visszaadni? Aztán kiválasztottam néhány, jellemző dolgot és azokat formáltam meg marcipánból a nevek mellé.
 
Ajtón kukucskáló sárga keretben: ikonikus rész Monica lakásából, Csapó: Joey színész, Szendvics és kávé: Joey nagy szendvics-fun és a Central Perk kávézó az egyik fő helyszín, Dinoszaurusz: Ross paleontológus, Narancs színű kanapé: ikonikus tárgy a Central Perk-ben, Gitár: Phoebe gitározik - vagy legalábbis úgy tesz... :-D, Pulyka napszemüvegben, kalapban: egy fergeteges szerelmi vallomásos jelenet emléke Monicával és Chandlerrel.
 
Nem akartam fondant bevonatot - mert nem nagyon esszük meg - így diós lapok közé tejszínes eper és vanília krém került, a tetejére fehér csokoládé bevonat - hogy jól mutassanak rajta a színes kiegészítők.
 
A torta mellé póló és egy Friends lego is dukált, amit teljesen véletlenül fedeztem fel a neten
- 2019 évi kiadás - és amivel Petra szíve közepébe találtunk... <3 <3
 
A hab a tortán, hogy az ünnepléssel egyidőben jelentették be, hogy a 6 szerepló összeáll újra egy epizód erejéig... :-D
 
Isten éltessen sokáig drága kislányom!!!
 
 

2020. február 9., vasárnap

Babaváró diós és csokis muffin


Baráti körös, babaváró bulira készültek ezek a muffinok meglepetésként, ahol a barátok és rokonok előtt derült ki a kismamam számára a születendő kisbaba neme - kisfiú.... :-) 



Csokis muffin receptem van jól bevált, diósat pedig a neten keresgéltem és végül a belinkelt mellett döntöttem.


  • A muffinok tejére vanília-pudinggal lazított Meggle hab került némi ételfestékkel színezve rózsaszínra és kékre.
  • A diós muffinba dobáltam apró kis kockákra szeletelt birsalmasajtot is.
  • A diós muffinok tetejét megkentem vékonyan citromkrémmel (lemon curd), a csokisét étcsokoládé-ganache-zsal
  • A kis kerek lapocskák anyaga házi fondant, az aljukat megkentem olvasztott csokival, hogy ne olvadjanak meg a krémtől.
  • A kérdőjelek ételfesték filccel kerültek a korongokra.

Torta is készült a bulira, azt majd hozom legközelebb. :-))

Csokis muffin receptje itt

Diós muffin receptje itt







2020. január 25., szombat

Szemüveg keksz (Biscuits lunettes) - a síelőknek


Ismét egy egyszerű kekszet kerestem a családi síelésre, ami finom, látványos és jól bírja a szállítást. Ez annyira jól sikerült, hogy a szálláson lőttem pár képet a linzerről, ami ezután olyan villámgyorsan elfogyott, hogy elmaradtak a sípályás képek.... :-D Pedig csodálatos helyszín lett volna a fotózásra Schladming sípályáinak környezete és a Dachstein gleccser.
 
A receptet egy francia honlapon találtam és megtetszett a dupla lyuk a linzerke tetején. "Biscuits lunettes", azaz szemüveg keksz a megnevezés, ami a két kerek lyukra utal. Petrám inkább arcnak nézte azonban. :-)

Szépséghibája lett a dolognak, hogy a porcukor-réteg elolvadt a keksz tetején és nem volt nálam utánpótlás.

Maga a recept tulajdonképpen egy linzer-recept, de az összetétel eltér a szokásos 3-2-1 aránytól. Nagyon jól átpuhult a tészta a lekvártól, ajánlom mindenkinek. :-)
 
Hozzávalók:
25 dkg liszt
Egy csipet só
12.5 dkg porcukor
12,5 dkg vaj
1,5 dkg sütőpor
1 tojás
 
Lekvár a töltéshez (nálam barackdzsem)
Porcukor a tetejére
 
  • A tészta hozzávalóiból a puha vajjal linzertésztát gyúrtam, amit egy órán át a hűtőben dermeszetettem. Ezután lisztezett deszkán ~2-3mm vastagra nyújtottam és kiszúróval formáztam.
  • 180 fokos sütőben bő tíz perc alatt világosbarnára sütöttem.
  • A kihűlt lapocskákat barackdzsemmel töltöttem össze, másnap porcukorral hintettem meg.
Kilátás az ágyból a Dachstein csúcsára
 
 
 
 

2020. január 12., vasárnap

Kakaólikőr, azaz hamis csokilikőr házilag :-)


Kutattam a neten valami új házi készítésű likőr után, amikor ráakadtam egy igéretes receptre itt. Nagyon hasonlított az alap készítése a jól bevált tojáslikőrömére, így bátran belevágtam. Főleg, hogy érkezett ajándékba egy üveg vodka is, amire szeszként szükség is volt a receptben. :-D

Nagyon príma likőr lett, bártan ajánlom kipróbálásra!

Az eredeti megnevezés - csokilikőr - viszont csalóka... mert csokoládét nem tartalmaz, viszont 5 dkg nagyon jó minőségű, holland kakaóport igen... De ez semmit nem von le az ízvilágból, sőt!

Így maradt a kakaólikőr, most is azt kortyolgatom. ;-)

Hozzávalók:
30dkg cukor
3 db tojássárga
5 dl tej
5dkg holland kakaópor
3 dl vodka

Kevés cukrot némi tejjel és tojássárgákkal simára kevertem, majd hozzáadtam a többi cukrot és tejet. Ezt a keveréket kevergetve felforraltam. Levettem a tűzről és hozzáadtam a kakaóport, ezzel simára kevertem. Az így kapott alapot leszűrtem és kihűtöttem. A kihűlt alaphoz kevertem a vodkát és jól összeráztam.
Lehűtve tároltam, kínáltam. :-)


 

2020. január 1., szerda

Forgácsfánk - Boldog Új Évet!


Az újévi lencselevest főzve agyaltam, hogy mit is kellene tálalni a tartalmas leves után a családnak az év első ebédje alkalmából. Valami egyszerű, de nagyszerű.... így jutott eszembe a forgácsfánk.
 
Nagymamáim nagyon sokszor készítettek gyerekkoromban és imádtam lekvárba tunkolni ezeket az édes rudacskákat. Biztosra mentem a receptben - mamám régi könyvéből néztem ki a hozzávalókat - és most sem csalódtam.
 
Ismét Petrám volt a segítőtársam - kinyújtottam a tésztát, felvágtam az első csíkokat és téglalapokat - a továbbiakban ő szabdalta, formázta a tésztát míg én sütöttem, porcukroztam. Aztán a bekebelezésben is ilyen nagy szerepet vállalt... :-DD
 
Nem is tudom, hogy miért maradt ki ez idáig nekem, de újév végett fogadom - ezentúl gyakrabban készítünk a család örömére. :-)))
 

Boldog Új Évet Mindenkinek!

 
Hozzávalók:
50 dkg liszt
2 evőkanál porcukor
2 evőkanál rum
2 dl tejföl + nekem egy kis tejet felvett még a tészta
6 db tojássárga
Olaj a sütéshez
Vaníliás porcukor
Barackdzsem
 
  • A lisztet a porcukorral átszitáltam, hozzáadtam a sárgájákat, tejfölt, rumot és tésztává gyúrtam. Linzertészta állagúnak kell lennie, nekem még megkívánt egy kis tejet mert keménynek éreztem (ez függ a liszt minőségétől és a tojások nagyságától is).
  • Fél órát pihentettem a tésztát (ezt előírja a recept).
  • Lisztezett deszkán 2-3 mm vékonyra nyújtottam, derelyevágóval ~2cm vastag csíkokra szabtam. A csíkokat 7-8 cm hosszú téglalapokra metéltem, ezeknek a közepét bevágtam. A vágás mentén Petra átbújtatta a tésztát, így formázta, de ez el is maradhat.
  • Forró olajban világosbarnára sütöttem a csíkokat és még forrón vaníliás porcukorral hintettem meg.
  • Barackdzsemmel tálaltam, de önmagában is remek!