Tobzódunk most az eperben, de így van ez rendjén, hiszen olyan rövid a szezonja... Én is jól bevásároltam belőle aztán meg törhettem a fejem, mit tegyek, hogy ránk ne romoljon. Vágytam egy kis eperszószra, de mihez is passzolna az a legjobban egy finom zöldbableves után a szombati ebédnél? Legyen hát rizskoch, még úgy sem sütöttem soha!
Így született meg életem első rizskoch-ja eperszósszal a nyakában. Nagymamám számtalanszor sütött nekünk ilyen süteményt, ő mindig meggyet tett bele. De én önmagában kicsit fojtósnak találtam, ha nem figyeltek- csempésztem mellé egy kis lekvárt....;-)
25dkg rizs
1 liter tej
2dl víz
Csipet só
15dkg cukor
1 csomag vaníliás cukor
2dkg mazsola
5 db tojás
2 púpos evőkanál liszt
5 dkg vaj
Eperszósz:
25 dkg eper
2 evőkanál cukor (ízlés szerint)
1 evőkanál vaníliás pudingpor
A rizst a vízzel egy nagy edényben elkezdtem melegíteni. Amikor felszívta az összes vizet hozzáöntöttem a tejet és a sót, majd fedő alatt - gyakran megkeverve - 20 perc alatt puhára főztem. Ekkor belekevertem a cukrot és vaníliás cukrot, valamint a mazsolát és lefedve egy órán át állni hagytam.
A vajat a tojássárgákkal habosra kevertem, a fehérjékből kemény habot vertem. A sárgájás keveréket és a lisztet a tejberizshez adtam, majd óvatosan belevegyítettem a fehérjehabot is.
Zsírozott lisztezett tepsiben (24x34cm) 200 fokon 25 perc alatt aranybarnára sütöttem.
Az eperszószhoz a megtisztított epret egy lábosba tettem, villával kissé összenyomkodtam. Hozzákevertem a cukrot és a pudingport, majd lassú tűzön - állandó keverés mellett - összefőztem.

