A következő címkéjű bejegyzések mutatása: ünnepi menü-ajánló. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: ünnepi menü-ajánló. Összes bejegyzés megjelenítése

2026. március 15., vasárnap

Kossuth-kifli

 


Ildikó kolléganőm szokta emlegetni a nemzeti ünnep előtt, hogy Kossuth kiflit fog sütni, mert illik az alkalomhoz és nagyon finom. Mindig elhatároztam, hogy "Na, majd most én is...", de aztán rendszerint elmaradt...

Most azonban Ildi időben mesélt róla és Katalin konyhájának receptje szerint idén én is elkészítettem. :-) Köszönet mindkettőjüknek, az ötletért - és a receptért. 

Egy könnyen összedobható, citromos piskóta az alap finom darabolt dióval a tetején, ajánlom szeretettel mindenkinek. :-)

A recept még egyszer itt van belinkelve. 

Egy kis történeti háttér innen:

"A híres „kifli” története a reformkori pozsonyi országgyűlések időszakába nyúlik vissza. A képviselők akkoriban Palugyai Jakab Vasforrás nevezetű vendéglőjében ebédeltek, amely után kávét és édességet is fogyasztottak. Kossuthnak a legenda szerint nagy kedvence volt a könnyed, citromos piskóta. Később, mikor a politikust az egész országban ismerték, Palugyai elnevezte róla, hátha jót tesz majd az üzletnek. Az ősmarketinges fogás jól működött és a Kossuth-kiflit nemcsak a reformkor egyik legkedveltebb desszertje lett, hanem a receptje ugyan több formában, de a mai napig fent maradt. Az előnye, hogy könnyen és gyorsan még azok is el tudják készíteni, akik a konyhában kevésbé rutinosan mozognak."



2023. április 1., szombat

Birslikőr tejszínnel és húsvéti ajánlóval :-)


Ani a Parókia konyhájából éppen-csak megkóstolta a blogomat egy húsvéti linzer erejéig, én most azonnal visszakóstolok. :-D

Pedig nem is ő a sorsolt blogom a Blogkóstoló játékban, arra holnap tervezek készülni, de az még legyen titok. ;-)

Igazából két hete tettem össze ezt a likőrt, nővérem szülinapjára szánva, akinek nagyon ízlett karácsonykor a birsalmalikőröm. Aztán megláttam Aninál ezt a tejszínes változatot és muszáj volt elkészítenem. Milyen jól is tettem! 

A pontos receptet itt találjátok, lássatok hozzá bátran! :-)

És hogy mit ajánlok még Húsvétra?

Csigasajtos - nemrég készítettem először:

Madártej szelet - szintén egy friss szerelem:

Püspöksüveg - neve méltó a legszentebb ünnephez:

3bit szelet - csak mert finom:

Tojáslikőr - az elmaradhatatlan:







 







2022. december 11., vasárnap

Karácsonyi ajánló

Szinte minden évben készítek egy karácsonyi ajánlót, hátha segítek vele másoknak - és magamnak is :-D - ötletelni. Idén már beszélgettünk férjemmel, hogy milyen süteményekkel kellene készülni szentestére. Szenteste vagyunk mindig együtt a gyerekekkel itthon, a többi napokon pedig a nagyszülőknél. Idén ezekre a finomságokra esett a választásunk...

Karácsonyfa kalács - ez egy új szerelem, elképzelem bejgli tésztával, fele mákkal, fele dióval... :-):


Néró - ezt idén biztosan készítek nyári sárgabarack dzsemmel:


Mákosgubás sajttortácska szilvaöntettel - díjnyertes receptem családi közkívánatra:


Diós kifli (linzer) - nekem enélkül elképzelhetetlen a karácsony:


Túrós pogácsa - sós harapnivalónak:



Göngyölt linzer - dióval, mákkal:



Cseh krémes - nagymamám receptárjából ismét:



Tojáslikőr - a koccintáshoz (ez idén kiegészül nálam birsalmalikőrrel, de az még érik, fotózás és posztolás még következik :-) ):

Áldott készülődést kívánok mindenkinek!





2022. december 4., vasárnap

Karácsonyfa kalács (blogjátékra)


Katalin blogjátékot rendezett a blogszületésnapja alkalmából nemrégen. A téma, Mindennapi kenyerünk volt,  a témába azonban a péksütemények, parti-falatok is belefértek. 

Sajnos betegeskedtem az elmúlt héten, igy nem tudtam valami nagyot alkotni. Advent második hétvégéjére azonban már jól voltam és a lányok örömére egy mogyorókrémes-fahéjas finomságot alkottam házi levelestésztából. A levelestészta receptet még a Blogkostoló játékra próbáltam ki először, amikor én voltam a házigazda.


Sok kép és recept kering a neten a karácsonyfa kalácsról, én most megalkottam a látott képek alapján a saját verziómat, íme:

Hozzávalók:

1 csomag bolti vagy házi levelestészta


Töltelék: Mogyorókrém, vaj, fahéj, porcukor

1 tojássárga a kenéshez


A tésztát két egyenló nagyságú négyzetté nyújtottam.

Kivágtam a képen látható módon. 

Az alsó rész felét megkentem mogyorókrémmel.







 

A másik felét megkentem vajjal, meghintettem fahájas porcukorral.

Kb. 1 cm vastagon csíkokat vágtam be mindkét oldalon (ne érjenek össze). 

Megkentem tojássárgájával, majd a csíkokat összesodortam egyenletesen. A kimaradt tésztából mini kakaós csigákat sodortam. 180 fokon légkeveréses sütőben készre sütöttem. Tálaláskor a sodort részeket eszegettük szépen sorban. 







2022. április 9., szombat

Húsvéti ajánló 2022

 

Hozom a szokásos ünnepi ajánlót, ami segítséget jelent nekem is a készülődésben. Már nagyon várom a jövő hetet, mert a szüleimnél töltjük majd el a csajokkal a húsvéti ünnepet. Anyukámmal fogok sütögetni, de lássuk, hogy mik is jutnak eszembe:

Kosár-sütemény:

Nagy siker volt tavaly ez a sütés nélküli, dekoratív édesség. Szerintem idén is az asztalon a helye!

Svéd pink puncsrolád:


Ha már sütés nélküli és dekoratív sütiről beszélünk, legyen svéd puncsrolád! Persze mehet rá az eredeti, zöld bunda! ;-) 



Fehércsoki-fügés réparolád:

Egy SAD fordulóra készült még - borzalom leírni is... - 2013-ban ez a rolád, amely nagy sikert aratott a családban. A cukorrépák a tetején igazán húsvétivá teszik. :-)

Sajtkukac:

A sósságok és a vidámság kedvelőinek. :-D

Habcsókkosár csokival-áfonyával:

A kimaradt tojásfehérjék felhasználásához egy látványos és édes desszert. 

 

 

Végül, de nem utolsó sorban egy tortát is választanék a vendégjárás megkoronázásaként...

De melyik is legyen...??

 

Mennyei diótorta:

Legyen hát az Ikeás ihletésű mennyei diótorta gluténmentesen és naggggyon finoman! <3

 

 

Áldott húsvéti ünnepeket kívánok minden kedves olvasómnak! 


 





2021. december 26., vasárnap

Profiterol torony - Boldog Karácsonyt!

Kicsit megkésve, de annál meghittebb, boldog és békés Karácsonyt kívánok mindenkinek!

Köszönöm a kedves kívánságokat, de csak most tudok reagálni, eddig minden figyelmet a családnak szenteltem. :-)

Az idei családi vacsora desszertje egy 2016-os recept ismétlése volt, ami Veronikámnak jutott eszébe idén és kérte, hogy újra készítsem el. Ez a profiterol torony

A készítés menete megegyezik a már megosztott recepttel, csak annyin változtattam, hogy kicsi zöld festéket tettem a tésztába, hogy karácsonyfás legyen a hangulata. De ez sajnos nem nagyon látszott a fánkok külsején, a belsején jobban - arról viszont nem készült fotó. 

Fázisfotókat viszont kattintottam, íme:

Békés Karácsonyt mindenkinek! :-)




2021. március 30., kedd

Húsvéti ajánlatom

Még nem késő összedobni egy húsvéti sütemény ajánlót a közeledő hétvégére az elmúlt időszak receptjei és a régi kedvencek segítségével. Jó tesz nekem is egy kis számvetés. 

Íme az idei kedvencek. :-)

Mézes zserbó - a tavalyi húsvétunk kedvence volt:


Kólás süti - egy könnyed, szaftos finomság:


Almarózsa - minden asztalt feldob a látványa:


Sajtkukac - hogy jókedvünk legyen:


Tojás linzer - az ünnepre hangolódáshoz:


Tükörtojás keksz - igazi húsvéti szimbólum:


Hamis csokilikőr - hogy legyen mivel koccintani:


Svéd hercegnőtorta - ha igazán finoman és előkelően zárnánk az ünnepi ebédet:






2018. december 30., vasárnap

Szilveszteri ajánlat és BUÉK! :-)

 

Szilveszteri ajánlatot még nem készítettem, itt az ideje az ezzel kapcsolatos számvetésnek. :-)
 
Mit is készíthetnék az óév-búcsúztatóra? Mindenképpen valami sósat, némi aprósüteményt....., na de lássuk mikat találok magamnál.
 

Nagyon Boldog, gasztro-és más sikerekben gazdag Új Évet Kívánok minden kedves olvasómnak!

 
Tortilla tekercs - nem is mutatna rosszúl az asztalon:
 
 
Szakállas pogácsa - fincsi sajtkrémmel:
 
 
 
 
Sajtos roló torta - bombabbiztos tipp:
 
 
Malackás csokitorta :-D :
 
 
Pozsonyi kifli - mint patkó:
 
 
Diós kifli - szintén patkónak:
 
 
Twix keksz - mert nagyon finommmm....:
 
 
 
Tojáslikőr - a koccintáshoz: