
Rohan az idő, ismét eljött egy újabb SAD (Süss!Alkoss!Díszíts!) forduló, nevezetesen a hetedik, amit most
Katuci szervezett meg. A téma újra izgalmas volt, egy klasszikus süteményt vagy tortát kellett megálmodni új formában. Nem tudom miért, de nekem rögtön a hólabda vagy kozáksapka néven ismert sütemény ugrott be amit jégkrémformában képzeltem el és valósítottam meg.
A vaníliafagylaltot bourbon vaníliával és egy kis tojáslikőrrel bolondítottam meg, az oldalán a kókuszreszeléket megpirítottam és ribizliöntettel tálaltam :))
Töltelékként a gyermekkoromban számtalanszor használt Oetkeres vaníliás fagylaltport használtam, mert bevallom, nem igazán sikerülnek nekem a házi fagyik. Fagylaltgépem nincs, és hiába kavargatom át robotgéppel a készülő jeges édességet számtalanszor, mindig nagyon kemény lesz. Még dolgozom a problémán, addig is egy egyszerűbb, már bevált módszert alkalmaztam.
Hozzávalók:
1 darab kakós piskótalap
1 csomag dr Oetker vaníiliás fagylaltpor
2 dl tejszín (tejjel is lehet)
Bourbon vanília, kevés tojáslikőr (el is hagyható)
Marék kókuszreszelék teflon edényben megpirítva
Fél tábla étcsokoládé, kis olaj
Ribizliöntethez:
Egy marék ribizli
1 evőkanál cukor
1 kiskanál vaníliás pudingpor
A piskótalapból köröket szaggattam amik köré irattartó mappából vágott csíkokból gyűrűt tűztem tűzőgéppel. A fagylaltpot a tejszínhabbal 3 perc alatt habosra kevertem, majd megízesítettem a vaníliával és a tojáslikőrrel. Az így kapott fagyimasszát a gyűrűkbe öntöttem és lezártam piskótakörökkel. Egy óra hosszára a fagyasztóba tettem őket, addig megfőztem a ribizliöntetet.
Egy kis lábosban a ribizlit, cukrot, pudingport összeforraltam, kihűlés után ez lett az öntetem a kozáksapkák mellé.
Egy teflonedényben megpirítottam egy marék kókuszt.
Egy óra múltán kivettem a fagyasztóból az édességeket, leszedtem róluk az irattartó-gyűrűket és megforgattam az oldalukat a kókuszban. Gőz felett egy kis olajjal felolvasztottam az étcsokit és bevontam vele a jégkrémek tetejét.
Fél órás fagyasztás után már tálaltam is a hólabda-jégkrémeket ribizliöntettel és tejszínhabbal.