A következő címkéjű bejegyzések mutatása: jeges édesség. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: jeges édesség. Összes bejegyzés megjelenítése

2019. augusztus 2., péntek

Eper shake


Egy forró nyári napon, amikor vágytam a levesre - de nem volt kedvem megfőzni azt - a rakott cukkini mellé eper shaket készítettem. Leves, innivaló és desszert egyben - a lányok boldogan szürcsölgették az egytálétel mellé. És én is.... :-)))
 
Friss gyümölcsből még jobb lenne készíteni, de én most a fagyasztott eperhez nyúltam. Legközelebb szederrel fogom elkészíteni (majd megvárom, hogy a magocskák leülepedjenek).
 
A jópofa poharak a balatoni nyaralás hozadékai - a jégkásásnál könyörögték ki a csajok, aztán számtalanszor újratöltettük őket. :-D
 
Reggelire, ebédre, vacsorára, minden alkalomra ajánlom! :-)
 
Hozzávalók (2 nagy pohár):
1 marék fagyos eper kicsit kiengedve (vagy friss gyümölcs)
1 teáskanál méz (elhagyható)
2,5 dl tej
2 nagy kanál eperfagylalt
2 nagy kanál vaníliafagylalt
 
A megengedett epret a mézzel a turmixgépben összepürésítettem. Hozzáadtam a fagyit és a tejet és egyneművé - szívószállal szívható - kevertettem. Nagyobb átmérőjű, szívószálas pohárban kínáltam.
 
 
 

2012. július 20., péntek

Hólabda (kozáksapka) jégkrémként újratöltve, SAD 7. fordulóra


Rohan az idő, ismét eljött egy újabb SAD (Süss!Alkoss!Díszíts!) forduló, nevezetesen a hetedik, amit most Katuci szervezett meg. A téma újra izgalmas volt, egy klasszikus süteményt vagy tortát kellett megálmodni új formában. Nem tudom miért, de nekem rögtön a hólabda vagy kozáksapka néven ismert sütemény ugrott be amit jégkrémformában képzeltem el és valósítottam meg.

A vaníliafagylaltot bourbon vaníliával és egy kis tojáslikőrrel bolondítottam meg, az oldalán a kókuszreszeléket megpirítottam és ribizliöntettel tálaltam :))

Töltelékként a gyermekkoromban számtalanszor használt Oetkeres vaníliás fagylaltport használtam, mert bevallom, nem igazán sikerülnek nekem a házi fagyik. Fagylaltgépem nincs, és hiába kavargatom át robotgéppel a készülő jeges édességet számtalanszor, mindig nagyon kemény lesz. Még dolgozom a problémán, addig is egy egyszerűbb, már bevált módszert alkalmaztam.

Hozzávalók:
1 darab kakós piskótalap
1 csomag dr Oetker vaníiliás fagylaltpor
2 dl tejszín (tejjel is lehet)
Bourbon vanília, kevés tojáslikőr (el is hagyható)
Marék kókuszreszelék teflon edényben megpirítva
Fél tábla étcsokoládé, kis olaj

Ribizliöntethez:
Egy marék ribizli
1 evőkanál cukor
1 kiskanál vaníliás pudingpor

A piskótalapból köröket szaggattam amik köré irattartó mappából vágott csíkokból gyűrűt tűztem tűzőgéppel. A fagylaltpot a tejszínhabbal 3 perc alatt habosra kevertem, majd megízesítettem a vaníliával és a tojáslikőrrel. Az így kapott fagyimasszát a gyűrűkbe öntöttem és lezártam piskótakörökkel. Egy óra hosszára a fagyasztóba tettem őket, addig megfőztem a ribizliöntetet.
 
Egy kis lábosban a ribizlit, cukrot, pudingport összeforraltam, kihűlés után ez lett az öntetem a kozáksapkák mellé.

Egy teflonedényben megpirítottam egy marék kókuszt.

Egy óra múltán kivettem a fagyasztóból az édességeket, leszedtem róluk az irattartó-gyűrűket és megforgattam az oldalukat a kókuszban. Gőz felett egy kis olajjal felolvasztottam az étcsokit és bevontam vele a jégkrémek tetejét.
Fél órás fagyasztás után már tálaltam is a hólabda-jégkrémeket ribizliöntettel és tejszínhabbal.