A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Torta hölgyeknek. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Torta hölgyeknek. Összes bejegyzés megjelenítése

2024. november 14., csütörtök

Jägermeister torta


Ha máson nem, azon biztosan észreveszem a rohanó idő múlását, hogy Veronikám az október végi, 17. szülinapjára Jägermeister ital alakú tortát kért a bulijára...

Hogy is jutottunk el a Pingu,Pipacska és KockapaciR2D2- azaz Artufánk, láma tortákon keresztül idáig...? Erre nyilván csak az idő múlása a válasz...

Rég nem készítettem burkolt tortát, ezért nagyon izgultam. A címkét egy kedves cukrász ismerősömmel nyomtattam ehető festékkel ostyára, mert bonyolult lett volna szabad kézzel rajzolni ilyen részletes címkét.

Lehetett volna kicsit magasabb az üveg, de az ünnepeltnek és csapatának így is elnyerte a teszését.

A töltelék a kedvenc csokikrémem volt - ebből a receptből - meggyel megbolondítva.

Isten éltessen sokáig kis-nagylányom, nagyon büszke vagyok Rád! <3



2018. március 16., péntek

Kongó torta gyümölccsel és élő virággal


Annyira bánt, hogy nincs több időm mostanában a blogomra, de igyekszem ezen változtatni.
Persze ezzel párhuzamosan a sütésre sincs időm, hiszen a kettő hatással van egymásra. :-) Mostanában inkább ismétlések történtek a konyhámban, régi receptek újra és újra. Ezt a jelen idő is bizonyítja, éppen bedobálós túrós süti sül a sütőben - ez időben körtebefőttel.
 
A múlt héten viszont készült egy csodás torta kozmetikusom 60. születésnapjára. A kongó torta a kedvence, így az készítettem el hagyományos módon: dobos lapok hézagosan megkenve doboscukorral majd mogyorókrémmel megtöltve.
 
A díszítés azonban modernebb lett: egy könnyű, tejszínes mogyorókrémmel bevontam a tortát és eperrel, áfonyával és apró, élő virágokkal (rózsa, korallvilág) díszítettem. Liofilizált eperdarabkákat hintettem a közepére.
 
A virágok rövidre vágott szárát szorosan alufóliába tekertem, úgy szúrtam a tortába.
 
Végül az egész díszítést lefújtam ehető, csillogó, bordó sprayvel. Szerintem gyönyörű lett...
 
Isten éltessen Kati sokáig még egyszer!
 
 
 
 

2016. június 22., szerda

Úszóbajnok torta :-)

 

Még májusban ballagásra készült ez a vicces, uszodás torta Mártinak, akinek mindene az úszás és testnevelés vonalon készül továbbtanulni is. Magam sem gondoltam volna, hogy mennyi úszással kapcsolatos idézetet, mondást találok a neten, alig tudtam közülük választani egyet, amely mókás és útravalóul szolgáló egyben.

Maga a torta minden, csak nem sport-barát :-D, de nem szabad a kalóriákat számolni mindig, nem igaz? Szóval egy Oreo-kekszes töltelékkel készült finomságról van szó, ahol a krémet közrefogó lapok Nutellával lettek megkenve..... :-P

A bevonat és a figurák a szokásos házi fondantból készültek, míg az úszósáv oldalait kékre színezett, könnyű, főtt vaníliakrémmel kentem meg.

Egy nagy szelet - aztán irány az uszoda! :-DD

Sok sikert a továbbiakban - is - Márti! :-)




2016. május 4., szerda

Táska torta - barátnőmnek


Barátnőm férjével összedugtuk a fejünket - telefonon keresztül :-) - milyen tortával lepjük meg idén Netti barátnőmet a szülinapján. Kapott már egyszer egy nagyon csajos-cipőset, Attila most is valami hasonlót szeretett volna. Végül egy táska torta mellett döntöttünk.

Maga a torta Netti kedvenc étcsokis-eredi gyümölcsös töltelékével készült és házi fondánnal lett burkolva. Nem választottam bonyolult formát: egy kerek tortát egyenesítettem ki és állítottam rá az így kapott egyenes oldalra - ez adta a táska alakját. A fehér, szteppelt anyagra rákerült Netti monogramja és egy, az életkort jelző dísz. 

Egyszerű, de nagyszerű torta lett, talán ezért is tetszett annyira. :-)

Boldog szülinapot még egyszer! <3


2015. augusztus 9., vasárnap

Cider cake/ Cider torta málnásan


Nem vagyok egy nagy alkoholfogyasztó, de a nagy kedvenceim lettek a mostanában olyan divatos cider italok a forró, nyári estéken. Természetesen jól behűtve... :-) 
Ez a torta is jól be lett hűtve, finom málnás krémmel a belsejében. Magához az italhoz a beltartalomnak nem volt köze, csupán a külsőnek.
A bevonat a szokásos házi fonadant volt gélfestékkel és ehető ezüstporral színezve.

Egészségetekre! :-))


2015. május 7., csütörtök

Diplomakalap torta újra


Hoztam már itt a blogon diplomakalapot kétszer is, egyszer a maihoz hasonló komolyabb formában itt, és egyszer egy vicces verziót tökfejjel itt.  

Ott a kartonlap alatta
A múltkori verziónál úgy készítettem a lapot a tetejére, hogy méretre vágtam egy szürkére színezett fondant lapot és kiszárítottam. Mikor a helyére tettem és a burkolt tortarésszel együtt átkentem fekete festékkel, a festék nedvességtartalma átitatta a kiszárított lapot és lehajlottak a szélei. Bár nem nézett ki olyan szörnyen a dolog, de azért bosszantott. Most már okosabb voltam, így egy vékony kartonlapot megkentem vízzel hígított fondanttal és így ragasztottam hozzá a méretre vágott lapot. Kiszárítottam, átkentem és nemvolt meghajlás! Illetve a lap "hajlott meg" az én akartatom alatt! :-DD


Maga a torta a kedvenc csokitortám még csokisabb változata volt, lévén a piskótába is csokicseppeket sütöttem! :-) Kicsit máshogy alakítottam a formát most, elől csináltam egy kis kihegyesedő részt - ahol a sapkának a homlokra kell simulnia. virágok is kerültek mellé, lévén az ünnepelt hölgy volt.


Szívből gratulálok a sikeres vizsgákhoz újra!


2015. március 9., hétfő

Dm torta céges bulira


Egy kedves barátnőmnek készítettem ezt a kis csokitortát még az ősszel a munkahelyének bulijára. Maga a torta nem volt túl nagy, egy 15cm átmérőjű kis tortának képzeljétek el. A belsejébe színes piskótalapokat sütöttem, a töltelék pedig a kedvenc csokikrémem volt ismét. A bevonat a szokásos házi fondant volt, a figurák is abból készültek. A dm egyik fő profiljának megfelelően csajos dolgokat készítettem rá: rúzsos szájat, rúzst, csizmát, táskát, hajcsatot. :-)


2015. február 3., kedd

"60 felett is van élet" - Gyógyszeres torta női változat


Nagy népszerűségnek örvend a blogomon ennek a tortának a férfi változata Viagrával, bár az ötlet nem az én kútfőmből pattant ki. Most férjem nagynénjének 60. születésnapjára nőiesítettem a témát anyósom óhajának megfelelően. Vigyázz Marika, te is leszel ám még 60.... :-DD

Maga a torta feketeerdei meggytorta volt, amit csokoládékrémmel vontam be a fondant burkolat alatt. A gyógyszerek mind házi fondant-ból készültek és gélfestékkel színeztem őket. A torta oldalát megfolyattam egy kis csokival, nem akartam teljes cukorburkolatot.

Isten éltessen Eta még egyszer sokáig!!


2014. november 21., péntek

Alsónadrág torta lánybúcsúra - diszkréten... :-)

 
A kicsit prűdebbek most kattintsanak gyorsan tovább, de ígérem, semmi durvaság nem lesz... :-)

Na, ilyet sem csináltam még, de talán nem is fogok többet - mert több energiámat lekötötte, hogy a lánykáim ne ugráljanak körülöttem alkotás közben, mint maga a torta... :-) Ami egyébként így is meglepően hamar elkészült.

Sok torta kering a témában a világhálón, én Ditta verziója mellett tettem le a voksomat, itt is köszönet neki az ihletért.

Maga a torta egy tejszínes-joghurtos túrókrémmel megtöltött piskóta volt, amit könnyű, epres főtt krémmel vontam be. (Ez azért kellett mert a tejszínes krém nem érintkezhet a cukorbevonattal, mert megolvasztja azt.)
A lefaragott piskótából, kakaóból rumból lekvárból kevés puncsmasszát gyúrtam, ebből készült a férfiasság domborulata. Formázás után ezt is szépen bevontam krémmel és jöhetett a házi fondant burkolat.
Piros szívekkel, gombokkal és "varrt" szegélyekkel dobtam fel az összhatást.

Hajrá csajok, indulhat a buliiiiiii!!! :-DDD


2014. november 8., szombat

Diploma-kalap torta

 

A diplomakalapos tökfej torta után itt egy komolyabb tortaverzió arra, ha valakit köszönteni szeretnénk a diplomájának ünnepléseként. :-)

Maga a torta magasra töltve, 6 lapból és főtt csokikrémből állt. A kalap teteje fondant-ból lett kiszárítva, és abból készült a papírtekercs is. A tekercset kakaóporral színeztem valósághűre. A piros fondant-pecsétbe a dátum került, 2014. 

A kalap tetején a csúcsok kicsit meghajlottak. nekem így még jobban tetszettek. 

Nagy gratula minden friss diplomásnak! :-)


2014. július 5., szombat

Laptop torta citromosan, konfetti esőben :-)

 

Minta-torta
Nagyon különleges tortakérést kaptam nemrég, ami igen csak sok fejtörést okozott. Egy laptop tortát kellett megalkotnom - nyitva! - egy iránymutató - de nem kötelező jellegű - fotó alapján. A legnagyobb problémám az volt a képpel, hogy én úgy látom - szóljatok ha Ti nem! - a képen a felnyitható lap nem ehető dolog, hanem valami műanyag lap, esetleg egy játék laptop (?) képernyője. Nagyon tökéletesnek tűnik és műanyagosan csillog a széle is. Hogyan építették be és mi a torta rész benne az már rejtély...

Az biztos, hogy a billentyűs rész burkolva van, de hogy töltött piskóta-e a belseje, nem tudom... A torta legalja viszont biztosan ehető. :-D

Ekkor jött az én verzióm.... Egy főtt, citromos krémmel töltött alap, rá egy kisebb töltött rész - a laptop billentyű része. Az alsó részt afféle asztalnak szántam, a képeken nem látszik túl jól, de egy fiók van az elején. A képernyő részt így oldottam meg: méretre vágtam egy vastagabb kartonlapot. Az egyik felét megkentem kicsit vajjal és beborítottam szürkére színezett házi fondánnal. Hagytam megszáradni. Megfordítottam, a másik felét szintén megvajaztam, rátettem a kapott fényképet és körbe burkoltam keretszerűen fondánnal, újból hagytam száradni.

A betöltött torta oldalába szúrtam a készre burkolt kartonlapot ( a nem burkolt alsó részét a kartonnak úgy vágtam be, hogy négy darab, nagy háromszög alakú fogat kapjak) és főtt krémmel körbedíszítettem.

Ezután a díszítés jött: az illesztések elrejtése, apró billentyűk, "gratulálunk" felirat, egy szemüveg és egy toll és sok-sok csajos csillogás. :)
Biztosan meg lehetne csinálni ezerszer jobban, de nekem végül nagyon tetszett a végeredmény - és ami még fontosabb - az ünnepeltnek is! :-))

Gratulálok Petra az új munkádhoz! :-)


2014. június 6., péntek

Babaváró torta retro stílusban

 

Férjem vitte ezt a csokitortát a munkahelyére, ahol az egyik kismama kolléganőt búcsúztatták közösen.  A kérés egy csokitortáról szólt és arról, hogy legyen rajta valami utalás a babavárás tényére, de nem kell túlbonyolítani. 

Pont előtte nézegettem egy cukrászati tankönyvben a zsinórdíszítést és a különböző alkalmakra ajánlott stilizált rajzokat. Gondoltam megpróbálkozom valamelyikkel a tortán és nagyon tetszett a végeredmény. :-) /A Cake Boss műsor tortakirálya ugyan még nem venne fel ilyen zsinórdíszítéssel, de hátha egyszer fejlődök még odáig.....vagy nem... :-DD/

Ha már ilyen régi díszítést lestem el, a tortát is úgy vontam be. Emlékeztek, egy időben szinte minden tortának csak a teteje volt díszítve, az oldala pedig az elmaradhatatlan kókuszreszelékkel panírozva? Szerintem tényleg nagyon retrós lett, tetszik! ;-))



2014. május 7., szerda

Kézimunkázós torta - emeletesen, gesztenyésen

 

Krisztivel nagyon jó kis kapcsolat működik közöttünk: ő gyönyörűeket horgol a kislányaimnak - és nekem :-) - én pedig tortát készítek neki a jeles alkalmakra (pl. : poncsós torta, Dart Wader torta). 

Most a születésnapjára készítettem egy tortát, amin szerette volna ha nagy hangsúlyt kap a horgolási szenvedélye.

Sok ilyen tortát végigtanulmányoztam, a legtöbbet az egyik kedvenc tortásomnál, Millynél. Aztán megálmodtam majd megalkottam a saját verziómat. :)

Maga a torta főtt krémes gesztenyetorta volt házi fondant borítással. A figurák egy része szintén fondant-ból, a többi marcipánból készült.

Isten éltessen Kriszti sokáig! :))





2014. április 24., csütörtök

Bakancs torta (SAD24-re)


Pár napja a tortás képeim között válogattam a számítógépes mappámban, kitöröltem a nem oda való, vagy már nem kellő képeket. Veronika lányom aktívan segített és a hátam mögül noszogatott, hogy melyik kép landoljon a virtuális kukában. Átlépegettem ennek a tortának a képein, mire jött hátulról a felháborodás:
"Na, de anyu!! Azt a cipőt gyorsan töröld ki, mit keres egy csizma a torták között??!!"
De hát ez egy torta....
"Tényleg???" :-OO 
:)

Maga a tortaalap egy főtt krémes csokoládétorta volt házi fondanttal burkolva.
A tetejét megoldhattam volna szebben is, de éppen időhiánnyal küzdöttem és nem akartam túlságosan sok piskótát és krémet kifaragni belőle.
A cipőfűzős rész a lyukacskákkal viszont határozottam tetszik. :) Acélbetét nélkül pedig nincs is bakancs, szerintem. :-D

Mivel a tortához semmiféle profi eszközt nem használtam, szeretettel küldöm a Dina által vezényelt, 24. SAD (Süss!Alkoss!Díszíts!) fordulóra, amelynek témája: "Vissza a kezdetekhez!" :) 

Az alábbi trükkökkel értem el a képen látott eredményt:
  • a Kiskukta féle fondant kakaóporral színeztem
  • a varrás cikcakkjait kés hegyével alakítottam ki
  • a felső rész csíkozását a kés élével mintáztam
  • a cipőfűző lyukakat filctoll-kupakkal szúrtam ki :-D
  • a szürkés színt vízben hígított, porított széntablettával értem el




2014. április 11., péntek

Kosárlabdás minitorta egyszerűen


Egy kicsike, 8 szeletes csokitortát sütöttem nemrég, amelynek témája a kosárlabda volt. Ilyen kicsiben nem könnyű látványosat alkotni, kerek labda formát meg nem akartam készíteni.

A csokitorta tetejét ívesre töltöttem és csak a felső részt burkoltam le narancsszínű fondanttal. Barna csíkokkal megalkottam a labda vonalait és a torta aljára kicsi, kerek labdákat szaggattam. Fehér fondant-ból hosszú csíkokat sodortam és a torta egyik felére hálót alkottam belőlük.

Kosár.....! ;-D


2014. március 22., szombat

Tavaszt idéző zöld-fehér torta :)


Amikor kaptam egy képet ehhez a tortához, hogy nagyjából milyen stílusú is legyen, rögtön az ablakon bekacsingató tavasz jutott eszembe. 

Nagyon teszik a zöld árnyalatai a fehérrel, vidám és letisztult végeredményt kaptam így. Az eredeti képen magasabb a torta és erősebb a zöld szín, de én nem szeretek túl sok festéket használni. A tejszínes töltelék miatt nem akartam túl magasra készíteni, így maradtam egy általános aránynál, szerintem formás lett így is.

A töltelék tejszínes diókrém volt, míg a bevonat a szokásos házi fondant. 

Nekem és az ünnepeltnek is nagyon tetszett a végeredmény, ez most az aktuális kedvenc burkolt tortám. :))

Isten éltessen Kriszti még egyszer sokáig! :)