A következő címkéjű bejegyzések mutatása: gyerekeknek torta. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: gyerekeknek torta. Összes bejegyzés megjelenítése

2022. november 1., kedd

Vörös-bársony torta csokibevonattal

Veronika lányom a 15. születésnapját töltötte szombaton, borzasztóan repül az idő... A tortával kapcsolatosan annyi volt a kérése, hogy vörös-bársony torta legyen - nem tudom, hogy hol olvasott róla... - ,legyen rajta étcsoki bevonat és halloweenes legyen a díszítés..

Nem készítettem még vörös-bársony tortát, de nagyon régóta készültem rá. Sajnos a színe nem lett az igazi, valószínűleg nem tettem bele elég ételfestéket, vagy elsokalltam a holland kakaót a piskótában... Viszont nagyon finom lett! 

Ezer recept kering a neten, végül két kedves bloggerem, Dina és Janka receptjét gyúrta össze. Dinától vettem a piskóta összetételt, Jankától pedig a krémet, plusz a saját ötletek. :-D Köszi csajok! ;-) 

Nagyon finom, puha a piskóta és szuper krémes a fehércsokis-mascarponés krém. Jó, hogy végre kipróbáltam, mire kiment a divatból.... :-DD

15 tejszínhab szellem jelzi az életkort. :-) Isten éltessen sokáig kislányom! <3

Hozzávalók:
Piskóta:
4 tojás szétválasztva (nem hűtőhideg!)
20 dkg cukor
20 dkg liszt
120 ml író (nálam: 120 ml tej és 1 evőkanál ecet 10 perc állás után)
120 ml olaj
1 dkg holland kakaó
5 g vörös ételfesték por
Vanília kivonat 
Nagy csipet só
1 tasak sütőpor
Krém:
50 dkg mascarpone
4 dl habtejszín
3-4 e.k. vaníliás porcukor
1 e.k. vaníliakivonat
10 dkg fehércsokoládé
Bevonat:
100 ml tejszín
10 dkg étcsokoldádé

A tojásokat szétválasztjuk. A tortaforma aljára sütőpapírt simítunk, a sütőt bekapcsoljuk 180°C-ra. A fehérjéhez adva a nagy csipet sót és a cukor felét lassan hozzá adagolva masszív habot verünk (sűrű tejföl állag, nem kell kőkeményre). A sárgáját a másik adag cukorral kihabosítjuk, jöhet bele a kakaópor, festék és sütőpor. Mikor kész, hozzáöntjük az olajat és az írót, azzal is alaposan kikeverjük. Most beleszitáljuk a lisztet, összeforgatjuk, végül hozzákeverjük a habot. A tortaformába egyengetjük kissé homorúra, majd kb. 40 percig sütjük. Nem szörcsöghet a teteje, ha hozzáérünk, akkor menjen vissza kicsit. Kivéve rácsra borítjuk, pár perc múlva visszafordítjuk, a karimát körbevágjuk, a formát leemeljük, papírt lehúzzuk, és a rácson időnként megforgatva kihűtjük, majd 3 lapba vágjuk.
A krémhez a fehércsokit gőz felett felolvasztjuk. A tejszínt kemény habbá verjük. A mascarponét a cukorral kihabosítjuk, majd belekeverjük az olvadt csokoládét, végül óvatosan a tejszínhabot.
A kész krémmel betöltjük a tortát, bevonjuk az oldalait. Hűtőben pihentetjük.
A bevonathoz a felforrósított tejszínbe olvasztjuk az étcsokoládét (csokiganache), kevergetve hűtjük, majd bevonjuk vele a tortát.
A szellemek tejszínhabból készültek csokiganache szemekkel és szájjal. :-)



2021. március 1., hétfő

Harry Potter torta kétszer

Majdnem fél éve nem jelentkeztem már, aminek több oka is volt. Valahogy elszállt az ihlet az írástól, meg általában a sütéstől is. Nem próbáltam új recepteket, de ha igen, akkor nem fotóztam. De szerencsére ennél nagyobb bajunk nincs, és ne is legyen...

De Petrám 11. szülinapja alkalmából ígéretet tettem, hogy posztot írok. Két ütemben zajlott az ünnepség, egy családi és egy kisebb, barátnős. Mindkét alkalomra Harry Potter torta és sütik dukáltak, ez most a nagy kedvenc. Nagyon büszke vagyok Petrára, mind a hét könyvet kiolvasta!

A fondantból készült díszeket mindkét tortán felhasználtam, de kicsit máshogy. Az egyik torta csokis-málnás, a másik oreo kekszes-epres volt.

Harry Potter sütikkel jelentkezem még hamarosan.

Isten éltessen kislányom sokáig! 








2020. május 20., szerda

10-es számtorta gyümölcsökkel

 
Már nagyon régóta szemeztem a neten a szám alakú tortákkal, amiknek a teteje vastagon ki van rakva gyümölcsökkel és egyéb nyalánkságokkal. Vártam az alkalmat az elkészítsére, ami nagy nehezen el is jött...
 
Petra barátnőjének szülinapi bulija elmaradt márciusban a veszélyhelyzet kihírdetése okán és egészen mostanáig halasztódott. Kis létszámmal, szabadtéren azonban végre lezajlott a várva-várt születésnap. Nem is tudom, minek örültek a legjobban a lányok, de szerintem egymásnak.... Két hónap után újra találkoztak. :-)
Fruzsi tortáját bevállaltam ajándékként, így készült el ez az étcsokoládés-epres torta keksszel és ostyarudakkal megspékelve.
 
Isten éltessen sokáig Fruzsina!
 
   

2020. február 23., vasárnap

Jóbarátok torta (Friends cake) Petrámnak :-)


Ifjúkorunk egyik kedvenc sorozatát, a Jóbarátokat rendszeresen ismétli a Viasat csatorna. Egy jó éve vasárnapi pihenésképpen néztem, amikor Petra mellém telepedett. "Anya, nézhetem veled?" Innen kezdődött Petrám rajongása a sorozat iránt, amiből kedvenc karaktere Joey és Rachel. Mindig nagyokat kacagunk együtt a számunkra már unásig ismert részeken.
 
Innen kanyarodok Petrám 10. szülinapi kívánságához, Jóbarátok tortát kért... :-D
 
Először kicsit megijedtem, hogy lehet ezt tortán visszaadni? Aztán kiválasztottam néhány, jellemző dolgot és azokat formáltam meg marcipánból a nevek mellé.
 
Ajtón kukucskáló sárga keretben: ikonikus rész Monica lakásából, Csapó: Joey színész, Szendvics és kávé: Joey nagy szendvics-fun és a Central Perk kávézó az egyik fő helyszín, Dinoszaurusz: Ross paleontológus, Narancs színű kanapé: ikonikus tárgy a Central Perk-ben, Gitár: Phoebe gitározik - vagy legalábbis úgy tesz... :-D, Pulyka napszemüvegben, kalapban: egy fergeteges szerelmi vallomásos jelenet emléke Monicával és Chandlerrel.
 
Nem akartam fondant bevonatot - mert nem nagyon esszük meg - így diós lapok közé tejszínes eper és vanília krém került, a tetejére fehér csokoládé bevonat - hogy jól mutassanak rajta a színes kiegészítők.
 
A torta mellé póló és egy Friends lego is dukált, amit teljesen véletlenül fedeztem fel a neten
- 2019 évi kiadás - és amivel Petra szíve közepébe találtunk... <3 <3
 
A hab a tortán, hogy az ünnepléssel egyidőben jelentették be, hogy a 6 szerepló összeáll újra egy epizód erejéig... :-D
 
Isten éltessen sokáig drága kislányom!!!
 
 

2019. október 13., vasárnap

Pónifej torta


Nagyon népszerűek mostanában a kis alapterületű, magas torták, amelyek valamilyen lófejet ábrázolnak - póni, unikornis, de láttam már ilyet macskásban, sőt, Harry Potteresben is. Én most egy klasszikus, barna lófej mellett döntöttem szivárványos sörény és egyebek nélkül. :-D
 
A tortát 2 db, kisebb kerületű tortából állítottam össze úgy, hogy van közöttük egy fém lap három vékony lábbal - ez biztosítja a stabilitást. Elkezdtem tölteni a lapokat, beletettem a fémállványt, majd azon folytattam tovább.
 
A töltelék étcsokis-erdei gyümölcsös volt, kívülről pedig vajas csokikrémmel vontam be egyenletesen. Ebből készült a sörény is, a kiegészítők pedig házi fondantból.
 
Azért egy kis csiloogást én is vittem bele a végén ételspray segítségével. :-DD Egész jó lett... :-)
 
 

2019. augusztus 11., vasárnap

Sárgabarackos lepény


A blogom tíz legnézettebb receptjében benne szerepel a "Szilvás lepény", amit Bibimóni Váncza-projektjének keretében sütöttem még 6 éve.
Szerencsére sárgabarack-bőségünk van idén, így a dzsemfőzés mellett a lepényt is újra elkészítetettem sárgabarackkal és dióval.
 
Baracktöltelékkel is szuper lett, köszi Móni újra! :-))
 
Íme, az eredeti recept - sárgabarackkal:
 
"50 deka lisztet deszkán elkeverünk 1 csomag Váncza-sütőporral , majd hozzágyúrunk 12 deka zsírt , 1 egész tojást , 5 deka cukrot és annyi tejet , hogy lágyan gyúrható tésztát kapjunk. A tészta nagyobb felét egyenletes vastagon zsírozott tepsibe tesszük , erre 1-1 1/4 kg kimagozott és félbe vágott sárgabarackot rakunk ki egyenletesen vastag rétegben. Fahéjas porcukorral bőven meghintjük, darabolt dióval megszórjuk.
A tészta félretett részét ráhelyezve, tojássárgájával jól megkenve, villával több helyen megszurkáljuk és közepes tűznél szép pirosra sütjük. Négyszegletes hosszú darabokra szeleteljük  és vanilin-szórócukorral bőven hintve szolgáljuk fel. Igen olcsó , gyors sütemény."
 
 

2019. május 19., vasárnap

Angol bulldog torta (Bulldog cake)


Még nyári termés ez a torta, egészen elfeledkeztem róla. Veronikám barátnője volt nálunk pizsoma partin és pont aznap volt a szülinapja. Veronika kérte, hogy lepjük meg egy kis tortával.
A téma is hamar jött, Aliék angol bulldogokat tenyésztenek, így ez lett a torta témája. Együtt formáztuk Veronikával a kis kutyapofit, egész pofás lett. :-)
Volt aztán nagy meglepődés és öröm is, jó visszaemlékezni rá.

2019. március 12., kedd

Tűz torta (Fire cake)


Még mindig farsangi élménybeszámolónál tartok. Most Petrámék iskolai produkciójáról és a hozzá kapcsolódó tortáról lesz szó.

A harmadik évfolyam idén összevontan tűztáncot járt fekete ruhában, a kezükben tűzszínű szalagokkal. Nagyon látványos produkció volt, ügyesek voltak a diákok.

Elsőben ördögök voltak, akkor is én készítettem az osztálynak jutalmul egy ördögös tortát. Most tüzes tortával kellett készülnöm.

Hosszas töprengés után a fatörzs forma mellett döntöttem. A kakaós roládlap epres-málnás tejszínkrémmel volt megtöltve, a külseje csokis, főtt-krémmel díszítve. Némi fekete és piros festékkel színezett krémmel megkentem a hasábokat.A kis fondant lángokat előre elkészítettem mosolygós fejekkel (az eredeti terv egy sima, kerek torta volt ezekkel a lángokkal a szélén).

2019. február 26., kedd

Zsdav torta (Minecraft Skin Cake)


Február 19. már kilenc éve nem (csak) az én névnapomról szól, hanem Petukám születésnapjáról. Idei, kilencedik születésnapjára mi mást is kérhetett volna, mint egy Minecraft tortát… Mert ez a kedvenc játéka amit – természetesen szigorú időkeretben :-D – a legszívesebben játszik az I pad-ján. (A legjobban egy interaktív legóhoz tudnám hasonlítani a játékot, leegyszerűsítve: digitális kockákból lehet világokat építeni.)

Minecrafton belül is volt – természetesen – kívánsága: kedvenc Videósa, Zsdav bábuját, na jó, Skin-alakját kérte.

Maga a torta csokis és epres volt étcsokival leöntve. A sok kicsi színes kockát előre kiszámoltam és kivagdostam…. Igazából ez volt a legnehezebb rész. Főleg, hogy nem volt ilyen kicsi négyzet-kiszúróm, így nem is lettek teljesen egyformák…. :-((

… de az öröm így is nagy volt! :-D           Isten éltessen sokáig Petukám!

2018. október 29., hétfő

Láma torta (lama cake)


Nem elcsépelt frázis, hogy rohan az idő...
 
Veronikám ma 11 éves.
 
11 év alatt számtalan tortaötletét és a megvalósítást mutattam be itt a blogon - Pingutól, Kockapacin, Szivárvány tortán  át R2D2 tortáig és a tavalyi Fánk tortáig - most jöjjön az idei kívánság.
 
A Láma.
 
De nem a dalai.... :-DD
 
Ez most a kedvenc figura, amit úgy látszik, a barátai is tudtak róla. A szülinapi partiján - amit a közelgő Halloween jegyében rendeztünk - a barátnőitől kapott többek között lámás bögrét, láma alakú falitáblát és lámás fényképtartót.
 
...és a tortán az én lámám, amivel szerencsére nagyon elégedett volt az ünnepelt és a társaság. Házi fondantból készült figura volt, maga a torta pedig az idei Segítsütire felajánlott Eperes-kókuszos csokitortám, ami nagyon ízlett Veronikának.
 
Kislányom, mindig legyél ilyen vidám és boldog, Isten éltessen sokáig!
 
 

2018. január 27., szombat

Cápa torta smarties cukorral (shark cake) Veronika napra :-)

 
Egy hátborzongató tortával kezdem a blogos új évet, kissé megkésve.... :-)))
 
Októberben említettem Veronikám 10. születésnapja kapcsán, hogy tombol nála a cápa-őrület. Szemletakargatásokkal közbeiktatva megnézte a Cápa című klasszikust és azóta érdeklődik a cápák iránt. A szülinapi bulijára szeretett volna már egy cápás tortát, de akkor arról lebszéltem - így egy hatalmas fánk tortát kért és kapott - de a januári névnapjára beigértem a cápás tortát. :-)
 
Maga a torta ízvilága megosztotta a családot, illetve egyedül a férjem fintorgott rajta kicsit, a többieknek - nekem is - nagyon bejött. Veronika ugyanis karamellás torát kért, amit én magában töménynek találtam és végül vékony piskótalapok között tejszínes karamellkrémet és ribizlikrémet váltogattam. Szerintem nagyon jó volt az édes és savanykás íz együtt!
 
A torta tejszínhabbal lett bevonva, kék ételfestékkel kicsit megkenegetve a teteje, a cápa pedig a szokásos házi fondantból készült. A cápa szájában az ünnepelt óhajának megfelelően apró smarties cukorka lett elhelyezve. :-D
 
Isten éltessen kislányom nagyon sokáig! <3
 
 

2017. november 1., szerda

Fánk torta (donut cake) 10. szülinapra


Büszke 10 éves
Az idő sajnos megállíthatatlanul rohan...., Veronikám október 29-én ünnepelte a 10. szülinapját. A nagy esemény mellé szülinapi buli is dukált (10 vendég gyerekkel a saját kettőmön kívül....), na és persze egy személyre szabott szülinapi torta. :-D

Az ünnepelt szeletel
 
Először cápás tortát szeretett volna a kislányom, ugyanis nemrég - szemletakargatásokkal közbeiktatva -  megnézte a Cápa című klasszikus filmet és azóta nagyon érdeklik a cápák. De mondtam neki, hogy a barátnői nem biztos, hogy értékelnének egy ilyen ötletet, legyen valami kevésbé visszataszító és kicsit csajos.
 
Így a következő - már nekem is tesző :-D - ötlet mellett maradtunk: legyen egy nagy fánk alakú torta, lyukas belsővel, rózsaszín cukormázzal és szines cukrokkal.
 
Nem is volt nehéz a kivitelezés és szerintem nagyon pofás lett. A burkolat házi fondán volt, a szalagot a szélére cellux segítségével készítettem. :-DD A belseje étcsokis és erdei gyümölcsös krém volt.
 
Persze ennyi fánkkal nem úsztam meg, igaziakat is sütnöm kellett különböző bevonattal és szórattal. Ennek a receptjét legközelebb hozom.
 
Isten éltessen drága kislányom nagyon-nagyon sokáig!!! <3

 
 
 
 

2017. augusztus 28., hétfő

Ördögös csokitorta


Igencsak el vagyok maradva a bejegyzésekkel, de azért igyekszem időnként jelentkezni...Köszönöm azoknak akik érdeklődtek a hogylétem felelől. :-) Igazából csak nem sok időm jut a sütésre, fotózgatásra mostanában, de azért nem szeretném leépíteni a recepttáramat. :-)
 
 
Ez a torta még farsangkor készült, a kisebbik lányom osztálya számára. Ördögnek öltöztek be az első osztály közös produkciója keretében - ez hát a téma apropója. A férjem az egyik szmk-s Petránál, így ajánlotta fel általam a gyerekeknek ezt a tortát.
 
Maga a torta a kedvenc csokitortám volt, a tetejére a 16 kis (osztálylétszám) és a 2 nagyobbacska angyalt (tanítónénik) marcipánból készítettem. Hogy teljes legyen a csoda, a belseje a csokikrém mellett színes piskótalapokat rejtett. :-)
 
Hoztam egy fotót is a lányokkról - egyéni jelmezben - és egy picit büszkélkedem: egyrészt magukkal a lánykáimmal, másrészt: magam készítettem a jelmezeteket: Veronika cukrász volt (:-DDD), Petra pedig az amerikai szabadság szobor(ebben anyu is segített) - és ezzel ő különdíjat is nyert. :-)
Nem túl jó kép, de íme néhány ördög - Petra elől, középső :-)

2017. január 20., péntek

BB8 cake - miniben, Veronika napra :-)


Egy sebtiben összerakott kis csokitortát mutatok ma, ami nagy örömet okozott a Star Wars rajongó kislányomnak. Kicsit aránytalan lett, kicsit bénácska, de az öröm felhőtlen volt. :-D
Remélem "Artu", azaz R2D2, Yoda mester és Wader Nagyúr után jövőre nem valami csillagrombolót kell alkotnom, mert az már végleg kifogna rajtam..... :-D :-D
 
Isten éltessen sokáig drága Veronikám! <3
 
 

2017. január 8., vasárnap

Beagle torta :-)



Valami cukiságot szerettem volna hozni az év kezdetére, na meg kutya hideg is van... :-D

Ezt a tenyérnyi tortácskát barátnőm kislányának készítettem és nagyon élveztem, olyan - szó szerint - édes lett. <3 Nem is tudom mikor tetszett nekem utoljára ennyire burkolt torta...

A belseje a kedvenc csokitortám, a külseje házi fondant gélfestékkel színezve.
 
A mancs-nyomokat úgy gyártottam, hogy fondantból készítettem egy kis mancsot, hagytam kicsit száradni majd vizezett kakaóporba mártottam és nyomdáztam.
 
A fotóba beleólálkodott Tündi vizslánk, megzavarva ezzel a beagle-szerűséget, de sebaj! :-DD
 
 
 

2016. október 18., kedd

Monster Hight torta4 - Frankie


Bár a burkolt tortáktól nagyon elkanyarodtam már, időnként a legjobb barátaim kedvéért kivételt teszek. :-) Így készült el egy újabb szörnybabás tortám Drakulaura1, Drakulaura2, Venus és Wolf után.
 
Még mindig elbűvöl ezeknek a babáknak a színvilága és ugyanúgy elborzaszt a külseje. :-DD
 
A csokitortát rózsaszín házi fondanttal burkoltam le és egy kis trükköt vetettem be: kivágtam egy MH halálfejet papírból, a tortára tettem és rózsaszín csillogó tortasprayvel lefújtam. Aztán leszedtem a papírt és ott csillogott-sejlett a csajos, halálfejes logó. :-) A Frankie fej szintén házi fondantból készült gélfestékekkel színezve.
 
Bár élőben sokkal jobban mutatott-csillogott, azért képen is vagány lett, a Monsteres sorozatom méltó darabja. :-)