A következő címkéjű bejegyzések mutatása: fondant bevonatú torta. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: fondant bevonatú torta. Összes bejegyzés megjelenítése

2024. november 14., csütörtök

Jägermeister torta


Ha máson nem, azon biztosan észreveszem a rohanó idő múlását, hogy Veronikám az október végi, 17. szülinapjára Jägermeister ital alakú tortát kért a bulijára...

Hogy is jutottunk el a Pingu,Pipacska és KockapaciR2D2- azaz Artufánk, láma tortákon keresztül idáig...? Erre nyilván csak az idő múlása a válasz...

Rég nem készítettem burkolt tortát, ezért nagyon izgultam. A címkét egy kedves cukrász ismerősömmel nyomtattam ehető festékkel ostyára, mert bonyolult lett volna szabad kézzel rajzolni ilyen részletes címkét.

Lehetett volna kicsit magasabb az üveg, de az ünnepeltnek és csapatának így is elnyerte a teszését.

A töltelék a kedvenc csokikrémem volt - ebből a receptből - meggyel megbolondítva.

Isten éltessen sokáig kis-nagylányom, nagyon büszke vagyok Rád! <3



2023. november 22., szerda

Piramis torta


Bár az időjárás az évszaknak megfelelően egyre zordabbra fordul én egy piramis tortával hozok némi napfényt. Egy kolléganőmmel volt ez a torta közös alkotásunk egyiptomi származású családtagja szülinapjára.

Maga a torta a kedvenc csokitortám volt, a bevonat házi fondant. A sárgásra színezett bevonómasszát kakaóporral színeztem készre. A homokot hullámos fondant-lap szimbolizálta kekszmorzsával megszórva.

Nemigen készítek már burkolt tortákat, ezt könnyű volt beborítani. Igazból a piramis alakra formázás volt a legmunkaigényesebb. 

Kicsit lehetett volna viharvertebb a külseje így utólag...

Ezzel a tortával végleg búcsút intek az idei meleg, napfényes időszaknak és várok egy igazi, havas telet - mert én nagyon szeretem ám a telet. :-)



2019. szeptember 29., vasárnap

Menyasszonyi torta


Egészen elfeledkeztem banánimádó sógorom májusi esküvői tortájának bemutatásáról. Kedden azonban megszületett kislánya, édes druszám - Zsuzska - , így eszembe jutottak az esküvői fotók. Sok boldogságot kívánok - immár hármójuknak - itt, még egyszer! :-)
 
Tehát én készítettem a szűkkörű esküvőre egy nem túl nagy menyasszonyi tortát életem első drótos cukorvirágaival. A virágokhoz egyébként segítséget kaptam egy pompás virágkészítő cukrásztól, Ivettől, akinek köszönöm itt is a türelmet és segítséget!
 
A torta három szintes volt, ebből a két alsó azonos átmérőjű volt és egymásra illeszkedtek: alul puncs, felette étcsokis. Közöttük egy fém merevítés biztosította a stabilitást. A kis felső szint citromos volt.
 
Bevonat a szokásos házi fondant, a színekben pedig egy kis aranyat és kéket vittem bele, ami illet a tortatál kék szalagjához is.
 
Szerettek volna nászpárt is a tortára, így a szervírozás előtt rákerült egy kis nászpár-szobor, amit így meg is tarthattak. Egyébként én nászpár nélkül képzeltem el az egészet: ekkor egy virág lett volna a tetején, egy pedig a szinttörésnél, de így is jó lett.
 
A torta egyébként több téren is jól vizsgázott, ugyanis majdnem 300 km-t szállítottuk két megállóval és remekül bírta a megpróbáltatásokat. :-DD Kívánok ilyen kitartást egymás iránt egy hosszú életre az ifjú házasoknak! ;-)
 
 

2019. május 19., vasárnap

Angol bulldog torta (Bulldog cake)


Még nyári termés ez a torta, egészen elfeledkeztem róla. Veronikám barátnője volt nálunk pizsoma partin és pont aznap volt a szülinapja. Veronika kérte, hogy lepjük meg egy kis tortával.
A téma is hamar jött, Aliék angol bulldogokat tenyésztenek, így ez lett a torta témája. Együtt formáztuk Veronikával a kis kutyapofit, egész pofás lett. :-)
Volt aztán nagy meglepődés és öröm is, jó visszaemlékezni rá.

2019. március 5., kedd

Colosseum torta (Colosseum Cake)


Nagylányomék évfolyamában farsang időszakában ókori római projektet rendeztek. Különféle faladatokkal látták el a témában a tanárok az ötödik osztályokat és a farsangi tánc is ennek jegyében zajlott: a lányok jósnők voltak, a fiúk előadták Cézár ünneplését, majd meggyilkolását.

A projekt záróeseményére a szülőket is meghívták azzal a kéréssel, hozzanak római témájú ennivalókat.

Így készült el konyhámban ez a Colosseum torta.

A bevonat házi fondant volt, a magasabbik, lyukacsos részt előre elkészítettem és egy tortakarikán megszárítottam. Ezt később a torta szélére illesztettem.

A belseje kakaós piskóta volt málnás-epres tejszínkrémmel.

A zászlót a internetről nyomtattam ki színesben és láttam el Veronikáék osztályának, az 5/a-nak a jelével.

A tetejére még egy római, harci sisak került.


2019. február 26., kedd

Zsdav torta (Minecraft Skin Cake)


Február 19. már kilenc éve nem (csak) az én névnapomról szól, hanem Petukám születésnapjáról. Idei, kilencedik születésnapjára mi mást is kérhetett volna, mint egy Minecraft tortát… Mert ez a kedvenc játéka amit – természetesen szigorú időkeretben :-D – a legszívesebben játszik az I pad-ján. (A legjobban egy interaktív legóhoz tudnám hasonlítani a játékot, leegyszerűsítve: digitális kockákból lehet világokat építeni.)

Minecrafton belül is volt – természetesen – kívánsága: kedvenc Videósa, Zsdav bábuját, na jó, Skin-alakját kérte.

Maga a torta csokis és epres volt étcsokival leöntve. A sok kicsi színes kockát előre kiszámoltam és kivagdostam…. Igazából ez volt a legnehezebb rész. Főleg, hogy nem volt ilyen kicsi négyzet-kiszúróm, így nem is lettek teljesen egyformák…. :-((

… de az öröm így is nagy volt! :-D           Isten éltessen sokáig Petukám!

2017. november 1., szerda

Fánk torta (donut cake) 10. szülinapra


Büszke 10 éves
Az idő sajnos megállíthatatlanul rohan...., Veronikám október 29-én ünnepelte a 10. szülinapját. A nagy esemény mellé szülinapi buli is dukált (10 vendég gyerekkel a saját kettőmön kívül....), na és persze egy személyre szabott szülinapi torta. :-D

Az ünnepelt szeletel
 
Először cápás tortát szeretett volna a kislányom, ugyanis nemrég - szemletakargatásokkal közbeiktatva -  megnézte a Cápa című klasszikus filmet és azóta nagyon érdeklik a cápák. De mondtam neki, hogy a barátnői nem biztos, hogy értékelnének egy ilyen ötletet, legyen valami kevésbé visszataszító és kicsit csajos.
 
Így a következő - már nekem is tesző :-D - ötlet mellett maradtunk: legyen egy nagy fánk alakú torta, lyukas belsővel, rózsaszín cukormázzal és szines cukrokkal.
 
Nem is volt nehéz a kivitelezés és szerintem nagyon pofás lett. A burkolat házi fondán volt, a szalagot a szélére cellux segítségével készítettem. :-DD A belseje étcsokis és erdei gyümölcsös krém volt.
 
Persze ennyi fánkkal nem úsztam meg, igaziakat is sütnöm kellett különböző bevonattal és szórattal. Ennek a receptjét legközelebb hozom.
 
Isten éltessen drága kislányom nagyon-nagyon sokáig!!! <3

 
 
 
 

2017. február 5., vasárnap

Focilabda torta - végre sikerült :-)


Párszor már próbálkoztam focilabda készítéssel, de sosem sikerült tökéletes gömböt formáznom, így a beborítás a különböző szögekkel sem sikerült tökéletesre. Aztán megláttam valahol a neten, hogy be lehet vonni csíkonként is a labdát és utólag formázó hengerrel belenyomkodni a varrásvonalakat. Így az egyenlőtlenségek nem olyan feltünők.
Ha én ezt előbb tudom...... :-D :-D
A torta még a nyár termése, de a nagy szurkolásokban a portugálok ellen - is -  nem mertem előhozakodni vele, aztán pedig megfeledkeztem róla. :-)



2017. január 20., péntek

BB8 cake - miniben, Veronika napra :-)


Egy sebtiben összerakott kis csokitortát mutatok ma, ami nagy örömet okozott a Star Wars rajongó kislányomnak. Kicsit aránytalan lett, kicsit bénácska, de az öröm felhőtlen volt. :-D
Remélem "Artu", azaz R2D2, Yoda mester és Wader Nagyúr után jövőre nem valami csillagrombolót kell alkotnom, mert az már végleg kifogna rajtam..... :-D :-D
 
Isten éltessen sokáig drága Veronikám! <3
 
 

2017. január 8., vasárnap

Beagle torta :-)



Valami cukiságot szerettem volna hozni az év kezdetére, na meg kutya hideg is van... :-D

Ezt a tenyérnyi tortácskát barátnőm kislányának készítettem és nagyon élveztem, olyan - szó szerint - édes lett. <3 Nem is tudom mikor tetszett nekem utoljára ennyire burkolt torta...

A belseje a kedvenc csokitortám, a külseje házi fondant gélfestékkel színezve.
 
A mancs-nyomokat úgy gyártottam, hogy fondantból készítettem egy kis mancsot, hagytam kicsit száradni majd vizezett kakaóporba mártottam és nyomdáztam.
 
A fotóba beleólálkodott Tündi vizslánk, megzavarva ezzel a beagle-szerűséget, de sebaj! :-DD
 
 
 

2016. november 11., péntek

Kerékpáros torta 50. születésnapra


Ági barátnőm szülinapjára készült ez a helyes tortácska étcsokoládés belsővel és házi fondant külsővel. Szerettem készíteni, ahogy egyre színesebb lett - mind jobban tetszett. :-)
 
Egy kis sportos vidámság a tavasz ígéretével, az igazi tél kezdetekor... :-)



2016. október 18., kedd

Monster Hight torta4 - Frankie


Bár a burkolt tortáktól nagyon elkanyarodtam már, időnként a legjobb barátaim kedvéért kivételt teszek. :-) Így készült el egy újabb szörnybabás tortám Drakulaura1, Drakulaura2, Venus és Wolf után.
 
Még mindig elbűvöl ezeknek a babáknak a színvilága és ugyanúgy elborzaszt a külseje. :-DD
 
A csokitortát rózsaszín házi fondanttal burkoltam le és egy kis trükköt vetettem be: kivágtam egy MH halálfejet papírból, a tortára tettem és rózsaszín csillogó tortasprayvel lefújtam. Aztán leszedtem a papírt és ott csillogott-sejlett a csajos, halálfejes logó. :-) A Frankie fej szintén házi fondantból készült gélfestékekkel színezve.
 
Bár élőben sokkal jobban mutatott-csillogott, azért képen is vagány lett, a Monsteres sorozatom méltó darabja. :-)
 
 

2016. június 22., szerda

Úszóbajnok torta :-)

 

Még májusban ballagásra készült ez a vicces, uszodás torta Mártinak, akinek mindene az úszás és testnevelés vonalon készül továbbtanulni is. Magam sem gondoltam volna, hogy mennyi úszással kapcsolatos idézetet, mondást találok a neten, alig tudtam közülük választani egyet, amely mókás és útravalóul szolgáló egyben.

Maga a torta minden, csak nem sport-barát :-D, de nem szabad a kalóriákat számolni mindig, nem igaz? Szóval egy Oreo-kekszes töltelékkel készült finomságról van szó, ahol a krémet közrefogó lapok Nutellával lettek megkenve..... :-P

A bevonat és a figurák a szokásos házi fondantból készültek, míg az úszósáv oldalait kékre színezett, könnyű, főtt vaníliakrémmel kentem meg.

Egy nagy szelet - aztán irány az uszoda! :-DD

Sok sikert a továbbiakban - is - Márti! :-)




2016. május 19., csütörtök

Számítógépes torta

Mostanában többször rá tudtam venni magamat, hogy burkolt tortával lepjek meg valakit a családból. Bandi meg is érdemelte, mert - az édesanyja megsúgta - titkon zokon vette, hogy tavaly csak egy "sima" tortát kapott, semmi izgalom nem volt rajta... :-DD

Azt is elsutyorogta az ünnepelt, hogy jó lenne valamilyen számítógépes torta...

Így készült el ez a házi fondánnal burkolt csokitorta apró kis kütyükkel: monitor, egér, klaviatúra, fülhallgató és sok-sok, szanaszéjjel szórt billentyű. Na meg egy személyre szabott weboldal - lehetősége. :-D

A fiatalúr végre elégedett volt - nagyon, én pedig fáradt - még jobban, de megérte. ;-))


2016. május 4., szerda

Táska torta - barátnőmnek


Barátnőm férjével összedugtuk a fejünket - telefonon keresztül :-) - milyen tortával lepjük meg idén Netti barátnőmet a szülinapján. Kapott már egyszer egy nagyon csajos-cipőset, Attila most is valami hasonlót szeretett volna. Végül egy táska torta mellett döntöttünk.

Maga a torta Netti kedvenc étcsokis-eredi gyümölcsös töltelékével készült és házi fondánnal lett burkolva. Nem választottam bonyolult formát: egy kerek tortát egyenesítettem ki és állítottam rá az így kapott egyenes oldalra - ez adta a táska alakját. A fehér, szteppelt anyagra rákerült Netti monogramja és egy, az életkort jelző dísz. 

Egyszerű, de nagyszerű torta lett, talán ezért is tetszett annyira. :-)

Boldog szülinapot még egyszer! <3


2016. március 30., szerda

Lovas torta háromszor :-)


Az utóbbi időben teljesen elkanyarodtam a burkolt torták készítésétől, de azért vannak akik rá tudnak venni a burkolásra: a kislányaim és a barátaim. <3 :-) 

Veronikám októberben megkapta tőlem a hőn áhított R2D2, azaz "Artu" tortát, a Csillagok háborúja sorozat kedves robot figuráját. 

A most hozott barna lovacska pedig Petrám álma volt, tőle sem tudtam megtagadni ezt. :-D


A fehér lovacska fej és a vicces, tortát tartó másik pedig Janka - Anett barátnőm kislánya - tortái voltak, akiről többször írtam már blogom hasábjain. Janka eltántoríthatatlan a pacis témától, de ez nem is csoda, hiszen testvérével együtt rendszeresen lovagló leckéket vesznek.

Bár a most hozott tortafotók még októberi szülinaphoz, névnaphoz kötődnek, azért Isten éltessen mindenkit sokáig! :-)

Hasonló művek találhatók még ezeken a linkeken: barna tortafejunikornis fej, egész alakos lovacska epertortán.