A következő címkéjű bejegyzések mutatása: habos sütemény. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: habos sütemény. Összes bejegyzés megjelenítése

2024. december 8., vasárnap

Télapó tündértorta Advent 2. vasárnapra

 


Péntek reggeli télapó-ajándékként egy télapófejjel díszített cupcake-et, azaz tündértortát készítettem a családnak és a munkatársaimnak. Mindenkinek egyet. :-)

A recepten nem variáltam, a kedvenc csokis muffin receptemet készítettem el sok meggy szemmel, egy kis vaníliás habbal a tetején - mint húsvétkor - , a fejek házi fondantból készültek, a tésztában jó sok csokicsepp és meggy volt.

Jópofák ezek a vastagabb papírból készült kapszlik - nagy sütemény fér bele. Csak a kibontás okozott nehézséget, ezt le kell fejteni a sütiről, nem húzható le hártya szerűen mint a sima muffinpapír.

De a leleményesek kanalat ragadtak és úgy fogyasztották el. :-D



2024. március 10., vasárnap

Almás-mákos-tejszínes szelet

 


Egy saját kútfőből kipattant recept következik, amiben a kamra és a saját ízlésünk adta a vezérfonalat. Szerettem volna valamilyen tejszínhabos süteményt sütni, mert azt Veronika is szereti. Közben meg romlóban volt az almakészletünk és azt is szerettem volna elhasználni, de a nagylányom az almás pitét nem igazán eszegeti.

Filóztam a mazsolás almatorta szeletként való elkészítésén, nézelődtem a neten is, aztán úgy döntöttem, a saját fejem után megyek.

Olyan jól sikerült a süti, hogy alig tudtam lefotózni néhány szeletet. :-D A férjem 14 kockát evett meg egyszerre és érdeklődött, hogy ilyet miért nem készítettem még soha? Mert most találtam ki... :-))

Hozzávalók:
Piskóta:
5 db tojás
5 evőkanál cukor
3 evőkanál liszt
2 evőkanál darált mák
Almatöltelék:
6 db alma
Ízlés szerint: cukor, fahéj, szegfűszeg, mazsola
0,5 dl víz vagy almalé
1 evőkanál vaníliás pudingpor (vagy étkezési keményítő)
Puding:
1 cs. vaníliás pudingpor
1 evőkanál vaníliás cukor
1 evőkanál cukor
4 dl tej
Tetejére:
3 dl tejszín
1 vaníliás cukor
1 cs. habfixáló

Az almatöltelékkel kezdtem: az almát megpucoltam, lereszeltem, némi almalével felöntöttem, befűszereztem, hozzáadtam a mazsolát és fedő alatt 10 percig pároltam. A pudingporral besűrítettem, hagytam hűlni.
Piskótát sütöttem: a fehérjét habbá vertem, hozzáadtam a cukrot, kicsit kevertem, majd a sárgájákat. Alacsony fokozaton hozzákevertem a lisztet, darált mákot. Sütőpapírral fedett lemezen 180 fokon készre sütöttem, kihűtöttem, kettévágtam.
Az egyik fél piskótalapra kentem az almatöltelék nagy részét, ment rá a másik lap. A pudingot a zacskó leírása szerint megfőztem, a piskótára kentem.
Meghűlt a puding, ment rá a maradék almatöltelék, majd a kemény habbá vert tejszín.



2024. január 18., csütörtök

Részeg szelet


Az Ízörzők honlapon találtam ezt a receptet, amit hétvégére sütöttem a családnak. Krémes süteményt szerettem volna és ez nagyon is megfelelt a terveknek. :-)

Jó nagy adag sütemény - ezt már sejtettem a 6 tojásos piskótából - a 30x40 cm-es nagy tepsiben sütöttem meg. Nagyon jók lettek az arányok, ez látszik a képeken is.

A recept jól követhető, ide kattintva elérhető.

Az elnevezés oka az egy kanál bor a tésztában.

Egy dolgon változtattam csak, a tésztába való 1 evőkanál boron. Nem akartam ezért megnyitni egy üveg bort, ezért egy evőkanál meggylikőrrel helyettesítettem. Nincs mivel összehasonlítanom, de nagyon finom lett. :-D

Tényleg nagyon finom, szívből ajánlom!





2023. november 18., szombat

Rákóczi túrós kocka és pite formában


Készült már nálam Rákóczi túrós, most Borbás Marcsi receptje mellett tettem le a voksot. Mindkét recept nagyon bejött nekünk. :-)

A most belinkelt receptet dupláztam, a nagy részét egy hatalmas sütőtepsiben szeletnek, a kisebb részét egy pitetálban pitének készítettem el. Mindkét változat jól sikerült. :-)

A szeleteket a férjem vitte egy vadász vacsorára, a pite nekünk készült. Nem is gondoltam, hogy ilyen sokan szeretik a Rákóczit, hárman is mondták a társaságból, hogy ez a kedvencük. Valaki egy egész sort evett meg egyszerre... :-D

Készítsétek el ti is és váljék egészségetekre! <3