A következő címkéjű bejegyzések mutatása: bonbon. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: bonbon. Összes bejegyzés megjelenítése

2014. június 23., hétfő

Tojáslikőrös malakoff torta tojáslikőr-gumicukorral


Várólistán volt már egy ideje nálam ez a torta Dinától, és most végre el is készítettem - nagy sikerrel! Köszi Dina a fantasztikus receptet!

Az eredeti recepten végeztem néhány változtatást:
  • kisebb adag piskótát sütöttem hozzá
  • eggyel kevesebb  tojást használtam a krémhez (mert ennyi volt otthon :-D)
  • szirup helyett tojáslikőrrel locsolgattam meg a tortában a tésztakockákat
  • tojáslikőr és zselatin segítségével zselécukor-szívecskéket főztem a tetejére
  • kakaóporral díszítettem

Íme a pontos mennyiségeim:


Hozzávalók:


Piskóta:
4 tojás
8dkg cukor
9,5 dkg liszt
1 kiskanál sütőpor

Krém:
3 db tojássárgája
2,5dl tej
80ml vodka
1 cs vaníliás cukor
1 evőkanál zselatin- 2 evőkanál vízben oldva 

3dl tejszín

Díszítés:
2 dl tejszín
1 csomag vaníliás cukor
1 csomag habfixáló
1 dl tojáslikőr - készítése házilag itt olvasható
2 csapott teáskanál zselatin
Kakaópor

A piskótához a tojásokat kettéválasztottam, a fehérjéből kemény habot vertem. Hozzáadtam a cukrot és addig kevertem míg a cukor el nem olvadt a habban. Ekkor hozzáadtam a tojássárgákat, majd a liszttel elkevert sütőport. Sütőpapírral fedett tepsiben készre sütöttem. Hűlés után kivágtam belőle egy akkora karikát-amekkora tortát szeretnék, a többi tésztát felkockáztam.

A krémhez a tojássárgát-cukrot-tejet-vodkát állandó keverés mellett sűrűre főztem majd hagytam kihűlni. A zselatint a vízben megduzzasztottam majd langyosra olvasztottam és a tojáskrémhez kevertem. A tejszínt kemény habbá vertem és óvatosan a főtt krémbe vagyítettem.


A kerek piskóta köré tortakarikát tettem majd rásimítottam a krém 1/3 részét. Piskótakockával megszórtam, tojáslikőrrel meglocsoltam. Jött a másik harmad krém tésztakockával és tojáslikőrrel majd a maradék anyagokkal ugyanígy rétegeztem.

Egy éjszakán át hűtőben dermesztettem a tortát.

A gumicukorhoz a tojáslikőrt és a zselatint összeforraltam majd szilikon bonbonformákba adagoltam és szintén a hűtőben dermesztettem őket.

Másnap a tejszínt a vaníliával és a fixálóval kemény habbá vertem, ezzel vontam be és díszítettem a tortát. Kakaóporral és a zselécukrokkal dekoráltam.




2013. január 19., szombat

Mandulatüskés sün-bonbonk házi sportszeletből


Éppen házi sportszeletet kevertem össze egy családi összejövetelre, amikor bevillant, hogy ebből a sütiből elkészíthetném a sün-bonbonokat Praliné Zsuzsi sünis játékára. Félre is tettem hát a masszából egy keveset és csepp-alakú formákat alakítottam ki belőle. Hántolt, vagdalt mandulával megszúrtam a dundibb felüket, ezek lettek a sünik tüskéi. Kifagyasztottam a kis formákat, majd gőz felett olvasztott étcsokoládéban kimártottam őket. 
A fejükre egy kis olvasztott fehércsoki, majd étcsoki pettyek kerültek. A "vezérsün" hátára egy marcipánalma került, majd kezdődhetett a fotózás, utána pedig a sün-lakoma....:)))

Házi sportszelet:

Hozzávalók:
2dl tej
25dkg porcukor
25dkg margarin
3 evőkanál kakaó
50dkg darált keksz
1 rum aroma vagy 2 evőkanál rum

Bevonat:
15dkg étcsokoládé
1 evőkanál olaj



A tejet a porcukorral összemelegítettem. Egy nagy tálba tettem a puha margarint, a kakaót, rumot és a darált kekszet. Ezekre ráöntöttem a cukros tejet és egyneművé gyúrtam. Közepes tepsibe sütőpapírt tettem és erre simítottam a masszát.
A csokoládét az olajjal vízgőz felett megolvasztottam és a sütemény tetejére kentem egyenletesen.  Néhány óra múlva már szeletelhető és tálalható.


2012. október 17., szerda

Grapefruit krémes bonbon Nyam-Nyamtól (Blogkóstoló 5)


Háromféle szempontból is különleges számomra a mai bejegyzés. Különleges, mert először veszek részt a Blogkostoló játékon, amelynek lényege, hogy jobban megismerjük egymás blogját és egy sorsolás útján kijelölt blogról készítsünk el valamit. Különleges, mert életem első bonbonját készítettem el a játék keretében Nyam-Nyamtól. És különleges, mert a bonbonokat ajándékba adtam a férjem születésnapjára, aki nagyon szereti a grapefruitot. :) (Majd a tortáját is hozom valamikor)
Köszönet Hankkának a forduló lebonyolításáért és Adélnak a grapefruit krémes bonbon receptjéért. Isteni finom lett!!! A receptet és a készítés módját megnézhetitek Adélnál itt, míg a töltelék grapefruit curd receptjét pedig itt. Nehéz volt a választás a nyam-nyam blog rengeteg, különlegesebbnél különlegesebb receptjei közül, de ez a bonbon nem hagyott nyugodni amióta megláttam. Sajnos beigazolódott amit előre is gondoltam, bizony a bonbonozást meg kell tanulni, méghozzá alaposan... Elsőre nekem ilyenek lettek de a lényeg az, hogy nagyon finomak voltak!
Isten éltessen még egyszer Lénárd! :)
Grapefruit curd