A következő címkéjű bejegyzések mutatása: tejszínes sütemény. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: tejszínes sütemény. Összes bejegyzés megjelenítése

2024. október 31., csütörtök

Túrós-tejszínes pirosgyümölcsös szelet

 


Egy leporolt, kicsit átalakított saját receptet hozok ma. A ricottás-gyümölcs szelet nyomán készült ez a sütemény a hűtőszekrény adta alapanyagok szerint. :-)


  • Volt a hűtőben egy kis maradék túró és tejszín, valamint finom meggydzsem. 
  • A mélyhűtőben akadt eper, ribizli málna.
  • Az aljának 2 vékony piskótalap készült meggydzsemmel összerakva.
  • Ricotta helyett túróval készült.

A recept alapja itt található egy réteg piskótával és ricottával. Nálunk mindig nagy sláger az ilyen könnyű, gyümölcsös, tejszínes sütemény. :-)



2024. május 27., hétfő

Mentás-csokoládés málnarolád

 


Családi szülinapra készült ez a rolád egy már jól bevált recept szerint. Először tortaként készült nálam eperrel, aztán muffinként is megalkottam szintén eperrel.

Most a muffin receptjéből indultam ki, az ott használt krémet használtam az alábbiak változtatásával:

  • Eper helyett málnával ízesítettem, ami nagyon telitalálat volt. Talán még jobb is mint eperrel!
  • Muffintészta helyett 5 tojásból egy kakaós piskótaroládot sütöttem és azt töltöttem meg a krémmel.
  • Csíkokra vágott mentás csokilapokkal (After Eight csokoládé) és olvasztott étcsokival dekoráltam a málnaszemek és mentalevelek mellett.

Nagyon ízlett a családnak ez a leporolt recept, szerintem meg is pecsételődött a maradék After Eight csokoládélapocska sorsa. :-D (Amit egyébként magában mi nem is szeretünk.... )



2024. március 24., vasárnap

Mákos guba kocka

 


Mindig azok a receptek sikerülnek a legjobbak, amíg csak úgy kipattannak a fejemből. Így volt ez most hétvégén is. :-)

A dolog onnan indult, hogy volt 4 db száraz kifli, ami mákos gubának négyünknek kevés lett volna. Meg volt egy fél doboz habtejszín is, ezekkel kellett kezdeni valamit.

Ötletadóim voltak a "mákos guba változataim" . :-)

Így állt össze a sütemény:

  • Sütöttem egy piskótalapot, kétfelé vágtam és megkentem a két lap között és a tetején is barackdzsemmel.
  • A négy kifliből készítettem egy lágyabb mákosgubát (4 dl tej, némi cukor, darált mák) és ezt eloszlattam a piskóta tetején.
  • Lusta asszony üzemmódban a drOetker krémes-porhoz nyúltam most, ritkán használom, de most jól jött nagyon. Fél csomag port 4 dl tejjel kevertem ki. Ez ment a gubára.
  • Koronaként 2,5 dl habbá vert tejszín ment a tetejére

Túlzás nélkül nagyon finom lett, férjem meg is bízott, jegyezzem fel ezt a receptet mindenképpen! :-)

Szerintem húsvétkor ismétlés következik. :-)



2024. március 10., vasárnap

Almás-mákos-tejszínes szelet

 


Egy saját kútfőből kipattant recept következik, amiben a kamra és a saját ízlésünk adta a vezérfonalat. Szerettem volna valamilyen tejszínhabos süteményt sütni, mert azt Veronika is szereti. Közben meg romlóban volt az almakészletünk és azt is szerettem volna elhasználni, de a nagylányom az almás pitét nem igazán eszegeti.

Filóztam a mazsolás almatorta szeletként való elkészítésén, nézelődtem a neten is, aztán úgy döntöttem, a saját fejem után megyek.

Olyan jól sikerült a süti, hogy alig tudtam lefotózni néhány szeletet. :-D A férjem 14 kockát evett meg egyszerre és érdeklődött, hogy ilyet miért nem készítettem még soha? Mert most találtam ki... :-))

Hozzávalók:
Piskóta:
5 db tojás
5 evőkanál cukor
3 evőkanál liszt
2 evőkanál darált mák
Almatöltelék:
6 db alma
Ízlés szerint: cukor, fahéj, szegfűszeg, mazsola
0,5 dl víz vagy almalé
1 evőkanál vaníliás pudingpor (vagy étkezési keményítő)
Puding:
1 cs. vaníliás pudingpor
1 evőkanál vaníliás cukor
1 evőkanál cukor
4 dl tej
Tetejére:
3 dl tejszín
1 vaníliás cukor
1 cs. habfixáló

Az almatöltelékkel kezdtem: az almát megpucoltam, lereszeltem, némi almalével felöntöttem, befűszereztem, hozzáadtam a mazsolát és fedő alatt 10 percig pároltam. A pudingporral besűrítettem, hagytam hűlni.
Piskótát sütöttem: a fehérjét habbá vertem, hozzáadtam a cukrot, kicsit kevertem, majd a sárgájákat. Alacsony fokozaton hozzákevertem a lisztet, darált mákot. Sütőpapírral fedett lemezen 180 fokon készre sütöttem, kihűtöttem, kettévágtam.
Az egyik fél piskótalapra kentem az almatöltelék nagy részét, ment rá a másik lap. A pudingot a zacskó leírása szerint megfőztem, a piskótára kentem.
Meghűlt a puding, ment rá a maradék almatöltelék, majd a kemény habbá vert tejszín.



2024. február 22., csütörtök

Gesztenyés rolád

 


Könnyen összedobható, tejszínes rolád, most névnapi köszöntésre készítettem. :-)

Érdekesen vagyok a gesztenyével, évekig nem nagyon ettem meg, de mostanában valahogy újra ízlik. Ugyanígy vagyok a sárgadinnyével is, hiába, az ember mindig változik. :-)

Nincs is túl sok gesztenyés receptem, íme a felhozatal: gesztenye kocka, gesztenye torta, havasi gesztenyés palacsinta, gesztenyehab torta.

Nemsokára egy gesztenyés keksszel térek vissza. ;-) 

Hozzávalók:
Piskóta:
5 tojás
5 evőkanál cukor
5 evőkanál liszt
Krém:
2 dl tej
1,5 dkg vaníliás pudingpor
4 dkg cukor
20 dkg gesztenyepüré
5 dl tejszín
1 csomag vaníliás cukor
1-2 csomag habfixáló (vagy zseléfix)
Díszítés:
10 dkg étcsokoládé
Kevés olaj
1 GesztiEszti rúd (opcionális, olyan mint a TúróRudi)

A piskótához a tojásokat szétválasztottam, a fehérjét habbá vertem. Amikor már állt össze a hab hozzáadtam kanalanként a cukrot és fényesre kevertem ki. Visszavettem a fokozatot és ment hozzá az 5 sárgája. A legalacsonyabb fokozaton belekevertem kanalanként a lisztet. Sütőpapíron 180 fokon ~18 perc alatt készre sütötte. Azonnal meghintettem a lap tetejét liszttel, átfordítottam és lehúztam a papírt-majd újra átfordítva a lisztezett felével lefelé visszatettem a papírra. Azonnal feltekertem a hosszabbik oldala mentén, így hagytam kihűlni.

A krémhez a cukorból pudingporból, tejből pudingot főzetem, hagytam kihűlni.

A gesztenyemasszából elvettem a harmadát és egy olyan hosszú rudat formáltam belőle, mint a piskótarolád hossza. A maradékot lereszeltem.

A tejszínt a vaníliás cukorral, fixálóval kemény habbá vertem. A hab nagyobbik részét a kihűlt pudingba forgattam, belevegyítve a reszelt gesztenyét.

A roládot kitekertem, a krém nagy részét rákentem, a gesztenyerudat a végére helyeztem és szorosan feltekertem. A maradék krémmel kívülről bevontam. 

Egy óra hűtés után a csokit vízgőz felett kevés olajjal felolvasztottam és a roládra kenegettem. A maradék tejszínhabbal és a szeletekre vágott GesztiEszti rúddal díszítettem. 





2023. október 15., vasárnap

Ribizlis-málnás képviselőfánk

Férjem születésnapjára készült egy nagy tálca képviselőfánk, mert tudom, hogy nagyon szereti. Egy kis gyümölccsel megbolondítva - mert úgy még jobban szereti. :-) 

Péntek 13. volt a szülinapja, de szombaton ünnepeltük egy kis kerti sütögetés keretében - kihasználva még az októberi napsütést.

Szerintem senki sem hiányolta a torta formát, pillanatok alatt eltűnt egy nagy tálca képviselőfánk. :-)

Kicsit melós a dolog, de megéri a fáradtságot. :-)

Hozzávalók:

Tészta:
2,5 dl víz
100g margarin
csipet só
250g liszt
6 tojás
Vaníliás tojáskrém:
1,5 dl tej
100 dkg cukor
1 vaníliás cukor
7,5 g zselatin
2 tojássárga
15 dkg vaníliás pudingpor
2 dl tejszín
Gyümölcsszósz:
10 dkg ribizli fagyos
10 dkg málna fagyos
1 evőkanál cukor
1 evőkanál vaníliás pudingpor
Tetejére:
3,5 dl tejszínhab habbá verve
Vaníliás cukor
Habfixáló (opcionális)

A tésztához vizet a margarinnal és a sóval felolvasztom és felforralom. Ha már elolvadt a margarin és forr a keverék, hozzáöntöm a lisztet és gyors mozdulatokkal addig keverem, amíg a massza össze nem áll és elválik az edény falától. (Izzasztó munka...) Ekkor lehúzom a tűzről és robotgéppel egyenként belekeverem az egész tojásokat. Ha megvan, sütőpapírral fedett lemezre simacsöves habzsákból (ennek hiányában kanállal formázható) félgömböket nyomok. 180 fokon, gőzös sütőben (ezt úgy érem el, hogy egy kis edénybe vizet teszek a sütő aljába) 30-35 percig sütöm a golyókat, míg szép világosbarnák nem lesznek. Tilos a sütőajtót nyitogatni, mert elillan a gőz és összeesik a tészta.

A kihűlt tésztáknak óvatosan fűrészes késszel levágtam a kalapját.

A vaníliás töltelékhez a tejet a cukrokkal, a tojássárgákkal és a pudingporral simára keverem és összefőzöm. Közben a zselatint 0,5 dl hideg vízben felpuhítom, majd hozzáadom a pudingos krémhez. Hagyom a krémet teljesen kihűlni, ha ez megvan, óvatosan beleforgatom a kemény habbá vert tejszínt. Ezt a tölteléket kis csövű habzsák segítségével egyenként betöltöm a tető nélküli égetett tésztákba.

A gyümölcsszószhoz a hozzávalókból sűrű szószt főztem. Ebből tettem egy kis kanálnyit mindegyik vaníliaszósz tetejére. 

A tejszínhabot kemény habbá vertem, ezzel és a kis kalappal koronáztam meg a fánkokat. Illetve egy kis olvasztott csokival még... :-)







2023. június 18., vasárnap

Epres-csokitorta macaron és maszat-dekorral :-)


Nem hozok új receptet, csak egy új technikát. Megpróbálkoztam a manapság olyan divatos, letisztult tortadíszítéssel. 

Az epres-étcsokoládés tortát fehér krémmel vontam be minél egyenletesebben.

Rózsaszín krémmel elmaszatoltam kissé az alját-oldalát. A rusztikus hatás elérést még gyakorolni kellene... :-D

Díszként macaron sütemények - készen vásárolt - és eperszemek díszítik némi arany cukor-szórattal. 

Jeles torta, egy jeles ünnepre! <3



2023. április 16., vasárnap

Diós-narancsos sütemény mascarponéval


Még februárban készült ez a sütemény, amikor mindig sok narancs volt otthon. A Femina oldalon találtam rá és nagyon bejött nekünk. Annyira, hogy kétszer is elkészült.

Annyit turbóztam még a recepten, hogy kaptam ajándékba egy üveg házi készítésű narancsszirupot és én ezzel is megkentem a piskótát.

Próbáljátok ki bátran, könnyed és gyümölcsös és sajnos - mint a legtöbb sütemény - másnap az igazi... :-))

Hozzávalók:
Tészta:
16  dkg liszt
14 dkg darált dió
2 teáskanál sütőpor
1 csipet só
Késhegynyi szódabikarbóna
22 dkg cukor
1 vaníliás cukor
4 tojás
Krém:
2 dl tejszín
2 evőkanál porcukor
1 vaníliás cukor
1 habfixáló 
25 dkg mascarpone
Gyümölcs réteg:
2-3 narancs apróra szeletelve
1 csomag tortazselé - leírás szerint elkészítve

A tojásfehérjét kemény habbá vertem 2 kanál cukorral. A sárgáját habosra kevertem a többi cukorral. A száraz hozzávalókat kanalanként adagoltam a masszához - felváltva a kemény fehérjehabbal. Sütőpapírral bélelt tepsiben 180 fokon készre sütöttem.

A kihűlt piskótát megkentem a narancssziruppal - ez opcionális.

A tejszínt habbá vertem a cukrokkal és a fixálókkal. A mascarponét kihabosítottam, a tejszínnel összevegyítettem. Ezzel kentem meg a kihűlt piskótát.

A krém tetejére rendeztem a narancs darabokat, majd bevontam tortazselével.



2023. március 15., szerda

Túrós meggyes krémes

Egy régi receptet poroltam le és frissítettem meggyel a mai napra, amikor is itthon van a család. :-) Anyósom küldött fél kiló túrót, így jutott eszembe a túrós krémes, amit egy időben sokszor készítettem. Megspékeltem egy kis meggyel és igazán csodás lett.

A fotózásnál jöttem rá, hogy a zöld alátéttel ki is jön a nemzeti szín a mai napra:

piros - meggy
fehér - túró
zöld - tálka

Íme a recept:

Tészta:
1 csomag leveles tészta (nálam házi)
Túrótöltelék:
50 dkg túró
1 evőkanál vaníliás cukor
2 evőkanál porcukor
1 evőkanál tejföl
Meggytöltelék:
15 dkg fagyasztott megy
1 evőkanál cukor
Kis fahéj
3 dkg vaníliás pudingpor
Tejszínréteg:
3 dl tejszín
1 csomag habfixáló
1 evőkanál vaníliás cukor
+ 8 dkg étcsokoládé

A kiolvasztott tésztát vékonyra nyújtottam és 2 db lapot sütöttem belőle.

Az egyik lapot tálcára helyeztem, a másikat megkentem gőz felett olvasztott étcsokoládéval és hagytam megdermedni.

A meggytöltelékhez a kiolvadt gyümölcsöt a levével, cukorral, fahéjjal, pudingporral sűrűre főztem, hagytam kihűlni.

A túrót áttörtem, simára dolgoztam a cukrokkal, tejföllel. Rákentem a nem csokis lapra. Erre ment a meggyréteg.

A tejszínt a vaníliával, habfixálóval kemény habbá vertem, rákentem a meggyrétegre.

A csokis lapot a tálcán felkockáztam és a kockákat tettem a sütemény tetejére - így sokkal könnyebb szeletelni.







2023. február 11., szombat

Madártej szelet mazsolával


Már nagyon régóta váratott magára ez a sütemény a "majd elkészítem" fakkban, de kár volt vele ennyit várni... :-)

Ezerféle recept kering a neten, van sütés nélküli is, én Rozi verzióját választottam, amit köszönök szépen neki!

Egyetlen dolgon változtattam, mazsolát is tettem a főtt sárgakrémbe. Az ok pedig egyszerű, gyermekkorom klasszikus madárteje mazsolás, így nekem a szelet is az kellett, hogy legyen. Egyszerűen a forró krémbe kevertem egy kis adag mazsolát, ott szépen megpuhultak.

Jó nagy tálcányi sütemény, ami pillanatok alatt elfogyott és jött a kérés az ismétlésre.

A gyönyörű sárga szín a tanyasi tojásnak köszönhető, nem photoshop. :-D

Még egyszer itt a belinkelt recept.






2022. október 9., vasárnap

Ricottás-gyümölcsös szelet

 


Hétvégére egy szó szerint "seperc" alatt összedobott süteményt kreáltam, ami ugyanennyi idő alatt fogyott el. Még a nagylány is hármasával ette, aki egyébként nem mindig rajong a gyümölcsös süteményekért.

Az ötletet a hűtőszekrény diktálta, volt otthon ricotta, tejszín és egy csomó gyümölcs a fagyasztóban. Így született az egyszerű, de nagyszerű sütemény.

A siker akkora volt, hogy a férjem - aki a közelgő szülinapjára már kijelentette, hogy Ribizlihabos, almás tortát kér - változtatott a kívánságán: 

 "Ilyen süteményt szeretnék a szülinapomra nagy tepsivel -  kettővel!" :-D


                

Hozzávalók:
Piskóta:
3 tojás
3 evőkanál cukor
3 evőkanál liszt
Krém:
25 dkg ricotta
2 evőkanál porcukor (opcionális)
2 dl tejföl
2 dl habtejszín
10g zselatin 
Tetejére:
Vegyesen gyümölcs
1 zacskó piros zselé (nálam DrOetker expressz)


A piskótához a tojásokat szétválasztottam, a fehérjét kemény habbá vertem. Ebbe ment kanalanként a cukor, majd 1 perc múlva a sárgája. A lisztet a legalacsonyabb fokozaton, kanalanként adagoltam hozzá. Sütőpapírral fedett lemezre kentem (25x30 tepsi),  majd 180 fokon ~12 perc alatt készre sütöttem.

A krémhez a zselatint 1 dl vízben feloldottam. A ricottát, tejfölt, cukrot habosra kevertem, a tejszínt egy külön tálban kemény habbá vertem. A megduzzadt zselatint kicsit visszalangyosítottam, a ricottás krémbe kevertem. Óvatosan hozzákevertem a tejszínhabot. Az így kapott krémet a kihűlt piskótára kentem. Hagytam a hűtőben dermedni.

A krém tetejét kiraktam gyümölccsel és a leírás szerint elkészített piros tortazselével bevontam.



 






2022. április 30., szombat

Somlói galuska egyszerűen

Egy gyors somlói receptet hozok ma nektek, amelyik tényleg minden bonyodalom nélkül, hipp-hopp elkészíthető. Egy nagy tálban szoktam elkészíteni, abból kanalazunk adagokat. 

Jól behűtve, tejszínhabbal az igazi! :-))

Hozzávalók:
Piskóta:
5 db tojás
5 evőkanál cukor
5 evőkanál liszt
Egy marék aprított dió
1 evőkanál csokicsepp
Vanília puding réteg:
1 csomag főzős vanília puding a leírás alapján készre főzve
Rumba áztatott mazsola
Csokiöntet:
2 dkg csokoládés pudingpor
1 púpos evőkanál holland kakaópor
~8 dkg cukor (opcionális, kóstolni kell)
3-4 dl tej és 3 dl víz keveréke
Rum, vagy rumaroma
Tetejére:
3 dl tejszín habbá verve
Olvasztott étcsokoládé, darabolt dió (opcionális)

A piskótához a tojásokat szétválasztottam, a fehérjét kemény habbá vertem. Ebbe ment kanalanként a cukor, majd 1 perc múlva a sárgája. A lisztet a legalacsonyabb fokozaton, kanalanként adagoltam hozzá. Sütőpapírral fedett lemezre kentem, megszórtam darabolt dióval és csokicseppel, majd 180 fokon ~12 perc alatt készre sütöttem.

A pudingport a leírás alapján megfőztem, a kisült lapra kentem. Rádobáltam az áztatott mazsolát. Én három részre szoktam vágni a piskótát és az így kapott lapokat egymásra teszem (lásd a képen). Kihűlés után vékony szeletkékre vágtam, ezeket rakosgattam egy nagy tál aljába.

A csokiöntetet a pudingos edényben szoktam megfőzni, összefőzöm a hozzávalókat, mint a pudingot. Az a jó, ha hígabb, mint a főtt puding, de nem túl folyós. A rumot, aromát a legvégén teszem hozzá, kóstolgatni kell.

A kihűlt öntetet a töltött piskótára öntöttem, úgy a jó, ha rendesen ellepi az öntet a piskótákat. A tetejét felvert tejszínhabbal kentem meg. Egy éjszakát jó, ha a hűtőben összeérik. :-)




2022. március 20., vasárnap

Feketeerdő kocka

 

A maradékfelhasználás jegyében született a mai recept. Volt otthon egy megkezdett meggybefőtt, szűk 2 dl habtejszín és némi étcsokoládé is. Ezek segítségével, a feketeerdei meggytortám receptjének nyomán készült ez a finom kocka. 

Az elkészítésénél csak az volt a gyorsabb, ahogy elfogyott... :-))

Hozzávalók (~18x28 tepsi):

Piskóta:

3 tojás

3 evőkanál cukor

2 evőkanál liszt

1 evőkanál kakaópor

Csokiréteg:

1,5 dl tej

1,5 dkg pudingpor (csoki vagy vanília)

4 dkg cukor

5dkg étcsokoládé 

Meggyréteg:

~0,5 meggybefőtt magozva

1 dl meggylé (befőtt leve)

1 evőkanál cukor

1 evőkanál vaníliás pudingpor vagy étkezési keményítő

Tetejére:

~2 dl habtejszín habbá verve 

Opcionális: habfixáló, némi vaníliás cukor


3 kocka étcsokoládé gőz felett kis olajjal megolvasztva

A piskótához a tojásokat szétválasztottam. A fehérjéket kemény habbá vertem, hozzávegyítettem a cukrot. Ha fényes a hab, mehet bele alacsonyabb fokozaton a tojássárgája, majd óvatosan a liszttel elvegyített kakaópor. Zsírozott-lisztezett vagy sütőpapírral bélelt tepsiben ~180 fokon ~12 perc alatt készre sütöttem.

A csokiréteghez a tejből, pudingporból, cukorból krémet főztem, a végén beleolvasztottam az étcsokoládét. Langyosan a kihűlt piskótára kentem.

A meggylevet, cukrot, pudingport krémmé főztem, belekevertem a végén a gyümölcsöt is. Ezt kentem a csokipuding rétegre.

A tejszínt kemény habbá vertem és a sütemény tetejére kentem. Gőz felett kis olajjal megolvasztott étcsokoládéval csíkoztam.





2021. április 24., szombat

Bakacsók (kávés sütemény)

Kolléganőm biztatott rá, hogy próbáljam ki ezt a receptet - bakacsók - , amit ő már nagy sikerrel elkésztett. Kicsit hasonít a múltkor bemutatott cseh krémeshez a diós lap és a kávés krém miatt, itt azonban jóval kávésabb a krém, nem kell alá ostyalap és tejszínhab is van a tetején. 

De a lényeg, tényleg fantasztikusan finom...

Kicsit változtattam az eredeti recepten pár lépésnél:

  • Habbá vertem a fehérjét a tésztához, nem az egész tojásokat kevertem ki habosra.
  • Reszelt citromhéjat is csempésztem a tésztába.
  • A főzött krémbe a liszt helyett vaníliás pudingport tettem és főztem bele némi tejet is.
  • Kevésnek találtam a 2 dl tejszínt a tejére, én 3 dl-t vertem habbá, de a 4 dl lett volna a tökéletes.

Bátran ajánlom kipróbálni, nagyon jók az arányok benne, kellemesen kávés és feldobja a dió és a tejszínhab. 

Hozzávalók:

Tészta:

  • 3 db tojás
  • 22 dkg cukor
  • 7 evőkanál erős kávé
  • 10 dkg darált dió
  • 12 dkg liszt
  • Fél citrom reszelt héja
  • 6 g sütőpor
Krém:
  • 1,5 dl erős kávé
  • 1,5 dl tej
  • 3dkg vaníliás pudingpor
  • 15dkg cukor
  • 15 dkg vaj
A tetejére:
  • 4 dl habtejszín (szükség szerint fixáló, vagy zselatin fix)
  • Reszelt étcsokoládé
A tésztához a tojásokat szétválasztottam, a fehérjéből kemény habot vertem. A sárgáját a cukorral és a meleg kávával habosra kevertem. Ebbe vegyitettem kanalanként a sütőporral, citromhéjjal és darált dióval elvegyitett lisztet és a kemény fehérjehabot óvatosan. 20x30 cm-es tepsit papírral kibéleltem, ebben sütöttem meg a tésztát 180 fokon negyed óra alatt.

Közben sűrű krémet főztem a kávéval, tejjel, pudingporral, cukorral. Hagytam kihűlni. A vajat habosra kevertem és hozzákevertem a kávés krémet. Egyenletesen megkentem vele a kihűlt piskótát. Hűtőszekrényben dermesztettem fél órát. 

A tejszínt habbá vertem, megkentem vele a krémet és megszórtam reszelt étcsokoládéval.