A következő címkéjű bejegyzések mutatása: csokoládé bevonatú torta. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: csokoládé bevonatú torta. Összes bejegyzés megjelenítése

2024. szeptember 21., szombat

Torta válogatás születésnap(ok)ra


Kicsit eltűntem mostanában, a forró augusztus, majd az iskolakezdés elfárasztott és elvonta a figyelmemet. De azért készültek nálam finomságok a hallgatás alatt is. :-) 


A tavalyi rolád válogatás után nővérem hasonlót szeretett volna a nagy közös köszöntésre: 2 születés-és 1 névnap alkalmából. Nem mondhattam ellent. :-)

Most kevertem egy 8 tojásos piskótát, ennek egy részét kikentem:

  • vékonyan, doboslapnak
  • kicsit vastagabban, tortalapnak
  • a maradékot kakaóporral megszínezve szintén vastagabbnak, tortalapnak

Kb. 10x10es négyzetekkel dolgoztam: 

  • 6 db vékony kellett a dobosnak
  • 3 db vastagabb kakaós a Fanta szelet tortásításának
  • 2 db vastagabb kakaós a szilvakrémes tortának 
  • 2 db vastagabb sima a puncstortának

Az összes maradékot összeaprítottam a puncstölteléknek. A tortácskák ízesítése:

Nem volt kis meló, de élveztem. A kis tortákat egymáshoz illesztettem és kész a színes, tortaválogatás. :-D

Isten éltessen mindenkit még egyszer! :-)



2022. november 1., kedd

Vörös-bársony torta csokibevonattal

Veronika lányom a 15. születésnapját töltötte szombaton, borzasztóan repül az idő... A tortával kapcsolatosan annyi volt a kérése, hogy vörös-bársony torta legyen - nem tudom, hogy hol olvasott róla... - ,legyen rajta étcsoki bevonat és halloweenes legyen a díszítés..

Nem készítettem még vörös-bársony tortát, de nagyon régóta készültem rá. Sajnos a színe nem lett az igazi, valószínűleg nem tettem bele elég ételfestéket, vagy elsokalltam a holland kakaót a piskótában... Viszont nagyon finom lett! 

Ezer recept kering a neten, végül két kedves bloggerem, Dina és Janka receptjét gyúrta össze. Dinától vettem a piskóta összetételt, Jankától pedig a krémet, plusz a saját ötletek. :-D Köszi csajok! ;-) 

Nagyon finom, puha a piskóta és szuper krémes a fehércsokis-mascarponés krém. Jó, hogy végre kipróbáltam, mire kiment a divatból.... :-DD

15 tejszínhab szellem jelzi az életkort. :-) Isten éltessen sokáig kislányom! <3

Hozzávalók:
Piskóta:
4 tojás szétválasztva (nem hűtőhideg!)
20 dkg cukor
20 dkg liszt
120 ml író (nálam: 120 ml tej és 1 evőkanál ecet 10 perc állás után)
120 ml olaj
1 dkg holland kakaó
5 g vörös ételfesték por
Vanília kivonat 
Nagy csipet só
1 tasak sütőpor
Krém:
50 dkg mascarpone
4 dl habtejszín
3-4 e.k. vaníliás porcukor
1 e.k. vaníliakivonat
10 dkg fehércsokoládé
Bevonat:
100 ml tejszín
10 dkg étcsokoldádé

A tojásokat szétválasztjuk. A tortaforma aljára sütőpapírt simítunk, a sütőt bekapcsoljuk 180°C-ra. A fehérjéhez adva a nagy csipet sót és a cukor felét lassan hozzá adagolva masszív habot verünk (sűrű tejföl állag, nem kell kőkeményre). A sárgáját a másik adag cukorral kihabosítjuk, jöhet bele a kakaópor, festék és sütőpor. Mikor kész, hozzáöntjük az olajat és az írót, azzal is alaposan kikeverjük. Most beleszitáljuk a lisztet, összeforgatjuk, végül hozzákeverjük a habot. A tortaformába egyengetjük kissé homorúra, majd kb. 40 percig sütjük. Nem szörcsöghet a teteje, ha hozzáérünk, akkor menjen vissza kicsit. Kivéve rácsra borítjuk, pár perc múlva visszafordítjuk, a karimát körbevágjuk, a formát leemeljük, papírt lehúzzuk, és a rácson időnként megforgatva kihűtjük, majd 3 lapba vágjuk.
A krémhez a fehércsokit gőz felett felolvasztjuk. A tejszínt kemény habbá verjük. A mascarponét a cukorral kihabosítjuk, majd belekeverjük az olvadt csokoládét, végül óvatosan a tejszínhabot.
A kész krémmel betöltjük a tortát, bevonjuk az oldalait. Hűtőben pihentetjük.
A bevonathoz a felforrósított tejszínbe olvasztjuk az étcsokoládét (csokiganache), kevergetve hűtjük, majd bevonjuk vele a tortát.
A szellemek tejszínhabból készültek csokiganache szemekkel és szájjal. :-)



2022. szeptember 17., szombat

Szilvakrém torta

Anyósom kért meg, hogy süssek neki egy tortát, amit ajándékba szeretne adni. Ízre mindegy, de legyen gyümölcsös. Mivel érik a szilva, így ez a remek gyümölcs mellett döntöttem. A választás mellett szólt az is, hogy nővéremékkel éppen a Szarvasi szilvanapokra készültünk, így dupláztam az adagot:

Készült egy torta - ajándékba & egy tálca sütemény - nekünk.

Olyan jól sikerült a torta és a sütemény is, hogy bókok garmadáját beseperhettem: apósomékét, az ünnepeltét (ugye csinálok neki máskor is ilyet??), kislányomét (Petuka hármasával falta...) és sógoromét (aki pedig egyáltalán nem édesszájú). 

Szóval jól sikerült a dolog... 

A szelet formát, a süteményeket legközelebb hozom. :-)

Hozzávalók:

Kakaós piskótalap:
2 tojás
2 evőkanál víz
4 dkg liszt
2 dkg kakaópor
8 dkg cukor

A szilvakrémhez:
35 dkg szilva (lehet fagyasztott is)
1.5 dl vörösbor
1 kávéskanál fahéj
12 g zselatin 120 g vízben oldva
2,5 dkg vaníliás pudingpor
10 dkg cukor
2,5 dl tejszín 

Tetejére:
5 dkg étcsokoládé 
Kevés olaj
1 dl tejszín
3 aszalt szilva 

kakaós piskótalaphoz a tojásokat szétválasztom, a fehérjékből kemény habot verek. A sárgáját habosra keverem a cukorral és vízzel, majd hozzáadom a liszttel elkevert kakaóport. A fehérjehabot falapáttal, óvatosan a tésztába vegyítem. Zsírozott-lisztezett 24 cm-es kerek tortaformában 180 fokon ~15 perc alatt készre sütöm (tűpróba!). Miután kihűlt, két lapba vágtam.

A kimagozott szilvát a fahéjjal, vörösborral negyed órát főzöm. Közben a zselatint a vízben feloldom, a pudingport 4 evőkanál vízzel simára keverem. A forró szilvát botmixerrel péppé turmixolom, hozzáadom a cukrot és a pudingport - összefőzöm. A megpuhult zselatinhoz adok 3-4 evőkanál szilvapépet - feloldom, majd a forró krémhez adom. Hagyom teljesen kihűlni.

A tejszínt kemény habbá verem.

Az egyik kakaós piskóta köré tortakarikát teszek. A kemény tejszínt a szilvakrémbe vegyítem úgy, hogy a hab minél kevéssé törjön meg. Az így kapott krémet a  karikába simítom, a másik piskótalappal lezárom, 12 órát dermedni hagyom - legjobb ha másnapig.

Másnap eltávolítom a karikát, gőz felett kevés olajjal olvasztott étcsokoládéval megkenem a tetejét. Felvert tejszínnel és apróra vágott aszalt szilvával díszítem.





2022. január 7., péntek

Óra torta "Múlik az idő" játékra

Ani nemrég játékot hirdetett a blogján - Múlik az idő! - témakörben. Kötetlen volt az receptválasztás, annyi azonban kikötés volt, hogy szerepeljen valami a képen, ami jelzi az idő múlását.

Lehetett régi bejegyzéssel is nevezni a játékra és nekem rögtön a kakukkos óra tortám jutott eszembe, ami torta létére maga mutatja az idő múlását.

Sajnos annyira múlik az idő, hogy én elszámoltam magam és lekéstem a játék végéről... :-(

Január 6. éjfél volt a határidő, de azért megosztom még gyorsan ezt a már eltervezett bejegyzést.




2021. december 12., vasárnap

Eszterházy torta

Még 2015-ben osztottam meg ennek a tortának a receptjét, amit azóta is sokszor és nagy sikerrel készítek. Most Veronikám 14. szülinapjára készült még októberben. 

Szeretem ezt a díszítési technikát: bevonom a tortát olvasztott fehér csokoládéval, majd gyorsan - mielőtt megkötne - olvasztott étcsokoládéval csíkozom meg egy erre a célra tekert papírtölcsérből. Aztán gyorsan késheggyel, vagy hústűvel belehúzok két irányba a csíkokba, ez adja a különleges mintát.

A zöld lapok a szélén színes ostyalapok, olyasmi mint amire képeket nyomtatnak a cukrászdákban. De ez ízesített - almás - Bécsből kaptunk egy csomagot ajándékba. Nemrég fedeztem fel, hogy mennyire feldobja a tortát, ha a szélére tördelek belőle. :-)

Az Eszterházy torta mindig telitatlálat, akár Karácsonyra is elkészülhet - esetleg az étcsokoládéból lehetne stilizált fenyőfákat, vagy hópelyheket rajzolni rá. :-)




2020. május 20., szerda

10-es számtorta gyümölcsökkel

 
Már nagyon régóta szemeztem a neten a szám alakú tortákkal, amiknek a teteje vastagon ki van rakva gyümölcsökkel és egyéb nyalánkságokkal. Vártam az alkalmat az elkészítsére, ami nagy nehezen el is jött...
 
Petra barátnőjének szülinapi bulija elmaradt márciusban a veszélyhelyzet kihírdetése okán és egészen mostanáig halasztódott. Kis létszámmal, szabadtéren azonban végre lezajlott a várva-várt születésnap. Nem is tudom, minek örültek a legjobban a lányok, de szerintem egymásnak.... Két hónap után újra találkoztak. :-)
Fruzsi tortáját bevállaltam ajándékként, így készült el ez az étcsokoládés-epres torta keksszel és ostyarudakkal megspékelve.
 
Isten éltessen sokáig Fruzsina!
 
   

2019. október 13., vasárnap

Pónifej torta


Nagyon népszerűek mostanában a kis alapterületű, magas torták, amelyek valamilyen lófejet ábrázolnak - póni, unikornis, de láttam már ilyet macskásban, sőt, Harry Potteresben is. Én most egy klasszikus, barna lófej mellett döntöttem szivárványos sörény és egyebek nélkül. :-D
 
A tortát 2 db, kisebb kerületű tortából állítottam össze úgy, hogy van közöttük egy fém lap három vékony lábbal - ez biztosítja a stabilitást. Elkezdtem tölteni a lapokat, beletettem a fémállványt, majd azon folytattam tovább.
 
A töltelék étcsokis-erdei gyümölcsös volt, kívülről pedig vajas csokikrémmel vontam be egyenletesen. Ebből készült a sörény is, a kiegészítők pedig házi fondantból.
 
Azért egy kis csiloogást én is vittem bele a végén ételspray segítségével. :-DD Egész jó lett... :-)
 
 

2019. február 26., kedd

Zsdav torta (Minecraft Skin Cake)


Február 19. már kilenc éve nem (csak) az én névnapomról szól, hanem Petukám születésnapjáról. Idei, kilencedik születésnapjára mi mást is kérhetett volna, mint egy Minecraft tortát… Mert ez a kedvenc játéka amit – természetesen szigorú időkeretben :-D – a legszívesebben játszik az I pad-ján. (A legjobban egy interaktív legóhoz tudnám hasonlítani a játékot, leegyszerűsítve: digitális kockákból lehet világokat építeni.)

Minecrafton belül is volt – természetesen – kívánsága: kedvenc Videósa, Zsdav bábuját, na jó, Skin-alakját kérte.

Maga a torta csokis és epres volt étcsokival leöntve. A sok kicsi színes kockát előre kiszámoltam és kivagdostam…. Igazából ez volt a legnehezebb rész. Főleg, hogy nem volt ilyen kicsi négyzet-kiszúróm, így nem is lettek teljesen egyformák…. :-((

… de az öröm így is nagy volt! :-D           Isten éltessen sokáig Petukám!

2018. október 29., hétfő

Láma torta (lama cake)


Nem elcsépelt frázis, hogy rohan az idő...
 
Veronikám ma 11 éves.
 
11 év alatt számtalan tortaötletét és a megvalósítást mutattam be itt a blogon - Pingutól, Kockapacin, Szivárvány tortán  át R2D2 tortáig és a tavalyi Fánk tortáig - most jöjjön az idei kívánság.
 
A Láma.
 
De nem a dalai.... :-DD
 
Ez most a kedvenc figura, amit úgy látszik, a barátai is tudtak róla. A szülinapi partiján - amit a közelgő Halloween jegyében rendeztünk - a barátnőitől kapott többek között lámás bögrét, láma alakú falitáblát és lámás fényképtartót.
 
...és a tortán az én lámám, amivel szerencsére nagyon elégedett volt az ünnepelt és a társaság. Házi fondantból készült figura volt, maga a torta pedig az idei Segítsütire felajánlott Eperes-kókuszos csokitortám, ami nagyon ízlett Veronikának.
 
Kislányom, mindig legyél ilyen vidám és boldog, Isten éltessen sokáig!
 
 

2018. október 14., vasárnap

Komáromi kisleány a magam módján


Férjem az októberi születésnapjára általában az ország aktuális tortáját kéri elkészítésre, már ha ízlett neki az eredeti. Így készült már el nálunk többek között a szilvagombóc torta, ribizlihabos almás-réteges torta. Az idei nyertes, Komáromi kisleány, nagyon ízlett mindkettőnknek. A körte, a gyömbér, az ét- és a fehércsoki igazán jól harmonizálnak egymással.
 
A recept megalkotásánál a piskótánál jó forrásból kaptam tippet az összetevőkből :-DD, a többi résznél már sötétben tapogatóztam. Végül egészen jól sikerült a végeredmény, nekünk legalábbis ízlett nagyon. :-)
 
Nagy szerepet játszott az ízhatás kialakításában egy üveg gyömbér curd (grapefruitból már én is készítettem ilyet), amit Angliából kaptam ajándékba kedves barátoktól. Könnyű volt így a dolgom, legalább ezzel nem kellett vacakolnom.
 
Elég időigényes a recept, de ez minden ország tortára jellemző...de kalandra fel, vágjatok bele!
 
1. lépés:
Linzertészta reszeléknek: 6dkg darált dió, 3dkg liszt, 3dkg vaj, 3dkg porcukor, kis fahéj . linzertésztává gyúrtam, a fagyasztóba tettem megdermedni.
Piskóta: 10dkg cukor, 5dkg darált dió, 5dkg liszt, 1 evőkanál méz, 1 kiskanál sütőpor, 3db tojásfehérje, 1 evőkanál olaj
A szárazanyagokat összekevertem. A fehérjét kemény habbá vertem, a mézet belecsorgattam, egy keveset kivettem a habból, ebbe alaposan elkevertem az olajat. A két habotlinzertésztát a tetejére reszeltem nagy lyukú reszelővel (ez a ropogós réteg). 170 fokon ~20 perc alatt készre sütöttem.
és a szárazanyagokat összevegyítettem, és zsírozott-lisztezett kerek formába (~24cm) öntöttem. A
 
2. lépés:
Körteréteg: 1 üveg körtebefőtt, 5dkg cukor, 2 evőkanál méz, 5dkg zselatin+50g körtebefőttlé, 2 evőkanál gyömbér curd
A körtét leszűrtem, kockára vágtam, mézen megpirítottam. Hozzáadtam a curdot és a körtelében felpuhított zselatint. Follpackkal bélelt kisebb kerek tortaformába simítottam, hűtőbe tettem dermedni.
 
3. lépés:
Csokiréteg a körtén: 1 db tojássárga, 10dkg tejszín, 5dkg étcsokoládé
A tojássárgát és a tejszínt gőz felett besűrítettem majd beleolvasztottam a csokit. Ezt a megdermedt körte tetejére kentem, együtt hűtöttem tovább.
 
4. lépés:
Fehércsoki krém: 4dkg fehércsokis pudingpor (dr.Oetker), 6dkg cukor, 10dkg fehércsokoládé, 4 dl tej, 5dl teszín, 10g zselatin 100g vízben oldva.
A pudingporból, tejből, cukorból pudingot főztem, beleolvasztottam a tábla fehércsokit, kihűtöttem. A tejszínt kemény habbá vertem (fixálóval), ebbe vegyítettem a pudingot és a felovasztott zselatint.
 
5. lépés:
Összeállítás: A piskóta köré karikát tettem. A fehércsokis krém felét belesimítottam. Rácsúsztattam ügyesen a megdermedt körte-csoki karikát. A maradék krémmel feltöltöttem a karikát. Hűtőben 12 órát dermesztettem.
 
6. lépés:
Csoki ganache a tetejére: 1dl tejszín, 10dkg étcsoki A tejszínt felforraltam, a csokit beleolvasztottam, simára kevertem. Hűtés után ezzel vontam be a torta tetejét.
Tejszínhabbal, curddal és csoki díszekkel dekoráltam.
 
 

2017. augusztus 28., hétfő

Ördögös csokitorta


Igencsak el vagyok maradva a bejegyzésekkel, de azért igyekszem időnként jelentkezni...Köszönöm azoknak akik érdeklődtek a hogylétem felelől. :-) Igazából csak nem sok időm jut a sütésre, fotózgatásra mostanában, de azért nem szeretném leépíteni a recepttáramat. :-)
 
 
Ez a torta még farsangkor készült, a kisebbik lányom osztálya számára. Ördögnek öltöztek be az első osztály közös produkciója keretében - ez hát a téma apropója. A férjem az egyik szmk-s Petránál, így ajánlotta fel általam a gyerekeknek ezt a tortát.
 
Maga a torta a kedvenc csokitortám volt, a tetejére a 16 kis (osztálylétszám) és a 2 nagyobbacska angyalt (tanítónénik) marcipánból készítettem. Hogy teljes legyen a csoda, a belseje a csokikrém mellett színes piskótalapokat rejtett. :-)
 
Hoztam egy fotót is a lányokkról - egyéni jelmezben - és egy picit büszkélkedem: egyrészt magukkal a lánykáimmal, másrészt: magam készítettem a jelmezeteket: Veronika cukrász volt (:-DDD), Petra pedig az amerikai szabadság szobor(ebben anyu is segített) - és ezzel ő különdíjat is nyert. :-)
Nem túl jó kép, de íme néhány ördög - Petra elől, középső :-)

2017. augusztus 20., vasárnap

Csokoládés-epres torta



Még nyár kezdetének, az eperszezon közepének a termése ez a csokitorta.
 
A recept itt található, a kedvenc csokitortám leírása alapján. A belsejében a csokikrém zamatos eperdarabokat rejt és a bevonat ezúttal csokoládé ganache volt.
 
Csokolédé ganache: 1 dl tejszínt felforraltam és 11dkg étcsokoládét törtem bele. Addig kevergettem, amíg egynemű és selymes lett. Akinek nem elég édes, az egy evőkanál mézzel is gazdagíthatja. Ezzel vontam be - kenőkés segítségével - a már betöltött és lehűtött tortát.
 
Szerintem itt nem is fontos a tökéletesre elkent felület, lehet kicsit kócosra hagyni a bevonatot, meghagyni imitt-amott a kenőkés nyomát - ettől nagyon csábító lesz.
 
A ganache előnye a magában, gőz felett olvasztott étcsokoládéval szemben, hogy nem törik szeleteléskor, mert a hozzáadott tejszín meglágyítja a textúráját.
 
Próbáljátok ki magában, vagy gyümölccsel gazdagítva. Aki nem akarja vajjal-margarinnal készíteni a krémet (bár ez esetben ez egyáltalán nem vajas jellegű töltelék, nagyon finom!), az a vajat helyettesítheti 3 dl keményre vert tejszínnel is.

2016. február 18., csütörtök

Úriember torta - finn, gluténmentes recept


Magam sem tudom mióta van megjelölve ez a recept egy Reader's Digest újságban az elkészítésre várva...
Azaz tudom, 2013 áprilisa óta, hiszen akkori az ominózus szám. :-)) 

A recept egy finn  séftől, Sikke Sumari-tól származik, aki ezt javasolta a recept mellé: "Fogyasztása egy úriember társaságában, eszpresszókávé és konyak mellett javalt." 

Az eredeti receptben 2 lapot kell  sütni - "Úriember sütemény a neve" - és azok közé tölteni a krémet. Én kicsit tortásítottam a dolgon: 3 lap készült, így magasabban tortaszerűbb lett. A tetejére is hagytam egy kis krémet.

Megtaláltam egy finn oldalon az eredeti receptet is itt. :-)

Egy nagyon csokis, könnyű torta a végeredmény, amivel hamar el lehet telni. Biztos jó hozzá a konyak, de mivel azt nem szeretem, maradtam az úriembernél: a férjemnél, Valentin napi ebédhez fogyasztottuk a lányainkkal együtt. :-))

Ribizliöntettel és tejszínhabrózsával tálaltam.

Hozzávalók:

Tészta:
5 tojásfehérje
30dkg cukor (én csak a felét tettem!!)
20dkg mogyoró (nálam dió)
2 evőkanál kakaópor

Krém:
5 tojássárgája
1dl tejszín
10dkg cukor
15dkg étcsokoládé
15dkg vaj
A tésztához a fehérjéket habbá vertem, hozzáadtam a cukrot és olvadásig kevertem. A darált diót és kakaóport fakanál segítségével vegyítettem a habba. Sütőpapírral fedett lemezre három ~20cm átmérőjű lapot kentem belőle. ~180 fokon ~20 perc alatt készre sütöttem, hagytam kihűlni.

A krémhez a tojássárgát a cukorral, tejszínnel simára kevertem, majd gőz felett besűrítettem. Beleolvasztottam a csokit és a vajat majd hagytam kihűlni. Amikor már kenhetővé vált, összetöltöttem vele a lapokat.

Sikke szerint - és szerintem is :-) - néhány óra állás után az igazi.




2015. december 16., szerda

Hamis zserbótorta Blogkóstoló 26-ra


A 26. Blogkóstoló játék sorsolásán Simone-tól egy általam jól ismert és kedvelt blogot kaptam páromnak, SüniSüti receptgyűjteményét. Hosszas keresgélés után egy istenien hangzó diós torta, a Hamis zserbótorta mellett tettem le a voksomat. És milyen jól tettem!

Egy fantasztikusan szaftos és puha diós piskóta barackvárral töltve, csoki ganache bevonattal - maga a Mennyország. :-)

A recepten csak keveset változtattam: a piskótába citromhéj és kandírozott gyümölcskockák, valamint csokicsepp is került. A bevonatot pedig étcsokoládéból készített ganache-zsal oldottam meg. Iszonyatosan finom lett, a Karácsonyi vacsora méltó befejezése lehet ez a torta.

Köszi Süni! :-)

Hozzávalók:

4 tojás
20dkg cukor
1 vaníliás cukor
1,5 dl olaj
1,5 dl tej
20dkg liszt
15dkg darált dió
1 sütőpor
1 citrom reszelt héja
Kandírozott gyümölcs kockák(1 evőkanál)

Csokicsepp (1 evőkanál)

Baracklekvár (töltéshez)

11dkg étcsokoládé
1 dl tejszín
Aszalt sárgabarack (Díszítéshez)

Darabolt dió (díszítéshez)

A piskótához a tojásfehérjét kemény habbá vertem. A sárgáját a cukrokkal, olajjal és tejjel habosra kevertem. Hozzáadagoltam a citromhéjjal és sütőporral elkevert lisztet, darált diót, végül beleforgattam óvatosan a fehérjehabot. Az utolsó keverésnél a csokicseppeket és kandírozott kockákat is a tésztához vegyítettem. Zsírozott-lisztezett 24cm-es kerek tortaformában 180 fokon ~45 perc alatt készre sütöttem. Nekem kicsit nehezen sült át a nagy mennyiségű dió miatt. Az utolsó 10 percben le kellett takarnom sütőpapírral, mert a tetejét már megkapta a sütő a tésztának de a belseje még ragacsos volt. (Tűpróba!)

A kihűlt piskótát vízszintesen három lapba vágtam, baracklekvárral megtöltöttem, az oldalait is körbe vontam egyenletesen. Egy éjszakán át a hűtőben dermesztettem.

Másnap a tejszínt felforraltam, az étcsokoládét beletördeltem, simára kevertem. Ezzel a sűrű mázzal kentem meg a torta külsejét. Darabolt dióval és csíkokra vágott aszalt sárgabarackkal díszítettem.