A következő címkéjű bejegyzések mutatása: cake-pops. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: cake-pops. Összes bejegyzés megjelenítése

2022. december 17., szombat

Csokoládés sütinyalóka (cake-pops)

Hozom a múltkor posztolt mascarponés-kekszes sütinyalókám párját, amit még novemberben készítettem egy süteménytálra 50. szülinapra. 

Sajnos a recept már nem tudom honnan van, csak a cetlit őrizgettem, amire összeírtam a hozzávalókat a saját csavarjaimmal együttesen.

Nem tudom, hogy ez, vagy a fehércsokival bevont változat volt népszerűbb a bulin, mind elfogyott... :-D

Hozzávalók:
1 csomag szívószál (nálam Pepcos változat)

25 dkg darált keksz
10 dkg porcukor
1,5 dl tej
1,5 evőkanál kakaópor
1 evőkanál fahéj
5 dkg vaj
1 nagy evőkanál mascarpone
Mandulaaroma pár csepp
5 kocka étcsokoládé apróra vágva

Bevonáshoz:
2 tábla étcsokoládé
Kevés olaj
Díszítéshez cukorkák

A szívószálakat félbe vágtam, egyébként túl hosszúak lettek volna.

A hozzávalókból puha, linzerszerű tésztát gyúrtam. Ne legyen túl porhanyós, puha, de jól formázható, legyen, mint a gyurma. A tésztából egyforma golyókat gömbölyítettem. 

Gőz felett pár csepp olajjal megolvasztottam az étcsokoládét. A szívószálak végét a csokiba mártottam, így szúrtam bele a golyók közepébe. ~20 percig hagytam a hűtőben a csokit megszilárdulni. Ezután a pálca segítségével a golyókat kimártottam az olvadt csokiban, az aljáról lehúztam a felesleget az edény szélén és egy rácsra helyeztem csepegni.

Megszórtam, meghintettem a szilárduló csokit különböző díszítő porokkal, cukrokkal.

Miután megkötött, zsírpapírra helyeztem a nyalókákat. 



2016. február 13., szombat

Donut lollipop avagy fánknyalóka :-)


A múltkor mutattam be a Blogkóstoló játékra készült fánkjaimat, amelynek tésztájából más vidám finomság is készült.

Egyszer már próbálkoztam fánknyalóka készítéssel, most csupán a formán változtattam: a lyukas közepű, fehércsokival bevont fánkok gyártásakor keletkezett kicsi, kerek fánktésztákat tűztem pálcikára és így sütöttem ki olajban. 
A gyerekek - és én is :-)) - vidáman mártogattuk lekvárba a pálcára tűzött golyóbisokat.

Igazából lehetne egyszerűen kicsi fánkokat szaggatni, majd azokat pálcára tűzni, de én most pálcástól sütöttem ki a kelt tésztát.



2013. október 27., vasárnap

Rózsaszín lánykatorta virág-sütinyalókákkal, pillangókkal

 

Veronika lányom legkedvesebb barátnője - és nem mellesleg tejtestvére - Janka, ma 6 éves. A Jóisten éltesse őt sokáig! :)

A két lány már kisbabakoruk óta kedveli egymás társaságát és az csak felerősítette a barátságukat, hogy egy óvodai csoportba járnak. Lehet, hogy a csillagok állása is segíti ezt a kapcsolatot, hiszen csupán 2 nap van a lányok között, vagyis Veró kedden lesz 6 éves. :)

Csináltam is egy kis fotó-montázst a közös képeikből, Istenem, hogy szalad az idő.....

Már sokszor készítettem Jankának tortát eleget téve a különböző kívánságainak. (Kastély torta, Pónis torta) Most rózsaszín, négyzet alakú tortát kért pillangókkal és virágokkal, Eszterházy töltelékkel. A virágokat a leeső piskótából, krémből és lekvárból gyúrt puncsgolyókból alakítottam ki. A készítés menetéért katt ide.

Boldogságos szülinapot még egyszer Janka! :)





2013. március 3., vasárnap

SAD 13. Összefoglaló, avagy "Cake-pops képek és receptek a köbön!"


Örömmel tudatom minden kedves olvasómmal, hogy együttes erővel sikerült bebizonyítanunk, hogy a cake-pops-, azaz sütinyalóka-őrület egyáltalán nem alaptalan! 

Ezek a pálcára tűzött kis golyóbisok a legkülönfélébb tésztákat és krémeket rejthetik magukban és bármilyen "ruhában" nagyon mutatósak és kívánatosak!

Tudtátok például, hogy a sütinyalóka:
  • kerülhet hurka-és saslikpálcára, erős szívószálra, ropira, de akár iskolai számolópálcára is?
  • a külsejére a különböző csokoládékon és szórócukrokon kívül kerülhet még akár kókuszchips is?
  • készülhet sós változatban is?
  • tészta gyanánt bármilyen friss-vagy maradék piskóta, keksz felhasználható?
  • ha sem maradékunk, sem kedvünk nincs a sütéshez a készítésükhöz használhatunk piskótatallért?
  • akár együtt is süthető a pálca a tésztával?
  • készülhet egy egyszerű piskótatekercsből is?
  • akár le is kottázható, mint bármilyen pop-sláger?
  • fejre állítva őket különböző gyümölcsöket is megformázhatunk?
  • ha nem készítettünk eleget, a gyerekeken kívül a férjek körében is felháborodást okozhatunk?
Ha mindezeket nem tudtátok - azért, ha pedig igen - azért ajánlom figyelmetekbe az alábbi, csodásnál-csodásabb sütinyalókákat felsorakoztató összefoglalót: :)))

1. Adriana, az AJA konyhája blog szerzője csodálatos ízvilágú, mézeskalácsos nyalókákat készített mascarponével és fahéjjal, amelyeket többféleképpen dekorált. El tudom képzelni, hogy milyen sebességgel fogytak el ezek a finomságok...:)


2.Linyah, a konyhalal blog kreatív konyhatündére ismét nem okozott csalódást, egy sós változatú nyalókát alkotott: Hungarian cake-pops - a Pogácsanyalóka! Na, erre varrjatok gombot! :)))


3. Márti, az "Ízek...torták...és más állatfajták" tortacsodákat gyártó szerzőnője most próbálkozott először sütinyalóka készítéssel és nagyon finomra és szépre sikerültek neki! Puncsanyagból gyártotta a golyókat és házi fondant-mázzal dekorálta őket. Az ovis farsangon a gyerekek hamar bezsákmányolták a trendi cake-pops finomságokat! :-DD


4. Éva, a Takarékos konyha blog írónője egy kekszes édességet variált át sütinyalókává. Kétféle csokival vonta be a golyóbisokat és többféle cukorkával dekorálta őket. Gyönyörű édességei a hűtőben lapulva várták az unokák másnapi érkezését. Szerintem borítékolható, hogy ezek a cake-pops-ok is sikert arattak! :)

5. Csokis málna számomra új dimenziókat nyitott a pálcás édességek területén, egy fantasztikus hangulatú kurzus kereteiben csodásnál-csodásabb csokinyalókákat készített. Ebben az esetben ugyan hiányzik a "cake" a szóban forgó édességekből, viszont a képeket nézve ez egyáltalán nem zavar, hiszen minden ízében "pops"-okról van szó! ;-)))


















6.Vikvi, a B&B Anyuci blog konyhatündére csupa-csoki sütinyalókákat készített betegeskedő kisfiai felvidámítására. A külsőt tekintve semmit nem bízott a véletlenre, volt miből válogatni: 3 féle díszítőcukor, fehér csoki spirál és ami a kedvencem: kókusz chips! Azt hiszem ezekre a finomságokra is érvényes lett a húsleveses mondás: ettől még a betegek is meggyógyulnak! ;-)


7. Janka, a Csak, mert szeretem blog gasztro-tündére az egyik kedvenc ízösszeállításomban alkotott: meggyes-mákos sütinyalókákat! Ha meglátjátok a finomságok kettévágásáról a fotókat, garantáltan szaladtok a konyhába Janka nyomán sütinyalókát gyártani! A külcsínnek itt is csak a képzelet szabott határokat: ét-és fehércsokoládé, cukorgyöngyök, szívecskék, minden mi szem-szájnak ingere! :)


 8. Gionetta a Magyar ízek tárházából maradék mézeskalács és Mikulás-csokoládé felhasználásával készített mennyei, kócos, mézes-mascarponés sütinyalókákat. A fantasztikus, sündisznós kinézetet még fokozza a szuper fotó is, ahol mákgubákkal körülvéve sorakoznak a trendi cake-pops-ok. Megemlíteném még a fázisfotókat is a készítésről, amelyek hasznos útravalóul szolgálhatnak mindannyiunk számára. :)


9. Andrea, a Bogatorta blog szerzője fantasztikus hangvételű leírást adott arról, hogy milyen tekervényes utat járt be attól a gondolattól, hogy "Szeretnék sütinyalókát készíteni!", addig a pontig, hogy "Kész vagyok! :)", és huss!!!....épphogy maradt pár darab a fotózásra.:))
A végeredmény (és annak gyors bekebelezése) mindenképpen magáért szól, nézzétek ezeket a csillogó, szépséges sütinyalókákat és nyeljetek velem együtt nagyokat! :



10. Praliné Zsuzsi, a Pralinéparadicsom bonbon-csodákat készítő csokiszakértője különleges, tiramisu ízvilágú, kívül-belül kávés cake-pops-okat készített a játékra. Én már ránézésre feldobódtam ezektől a finomságoktól, bármikor szívesen lecserélném a délutáni kávémat egy ilyen nyalókára...:-P


11. Ismét Linyah következik, aki két fantasztikus ötlettől vezérelve lekottázta, majd fejre állította meggy-alakban nekünk a cake-pops-mániát :-DDD:


12. Ditti, a dittimodra blog háziasszonya a csodás zserbó sütinyalókákat most tutira nem a nagymama receptkönyvéből vette, viszont borítékolható, hogy ezeket a látványos finomságokat Ditti unokái is emlegetni fogják! Aki nem hiszi, nézzen utána! ;-))):


13. Aki eddig még nem kapott kedvet a cake-pops gyártáshoz, Dina képeit meglátva a Szezám-utcás nyalókákról, biztosan bele fog vágni! A látvány önmagáért beszél, és akkor még nem említettem Dina fantasztikus szövegét (és fázisfotóit!!!), amitől mindig jó kedvem kerekedik! :))) A nyalókákat számolópálcára tűzte, az orrok tictacból készültek és mindent megtudhatunk a kókuszreszelék fedő-(illetve nem fedő)képességéről! :-DDD

14. Az a megtiszteltetés ért, hogy Kiskukta, a Süss!Alkoss!Díszíts! játék megálmodója és elindítója is készített keksznyalókákat a fordulóra. Nem is akármilyeneket, ugyanis linzertésztából készített szíveket és macikat, és most figyeljetek: a tésztával együtt sültek a pálcikák is, így fokozva a cake-pop bombabiztos stabilitását!


15. Gaby, a rubinkonyhaja blog írónője és az Édességrajongók facebookos klubjának háziasszonya isteni, málnás-tejszínes cake-pops-okat kreált a játékomra. A csodálatos ízvilághoz egy szintén csodálatos fotó társul, amelyben a sütinyalókák vidáman pózolnak a friss hóban. :) Tészta gyanánt piskótatallért használt, amely véleményem szerint egy fantasztikus ötlet volt a részéről!


16. A Muskátli Büfé blog gasztrobloggerinája szintén egy nagyon különleges megoldással állt elő: piskótatekercsből banántöltelékkel készített Banános cake-pops-okat! A sütiket pálcára tűzte, csokiba mártotta, szalaggal díszítette majd kezdődhetett is a nyalóka-lakoma! :)


17. Marisz, a tortafüggő blog  háziasszonya szintén élete első sütinyalókáit készítette, puncsgolyós cake-pops-okat. A finom puncsból készült golyóbisokat saslikpálcára tűzte és a természetesség jegyében céklalével színezett fehércsokoládéval vonta be őket ecset segítségével. Kókusz-és csokireszelékkel fejeződött be a dekorálás...:-P


18. Timikekonyhajaból Lujza is először próbálkozott ezzel a divatirányzattal és szintén kókuszgolyókat álmodott meg pálcás formában. A kissé macerás elkészítést véleménye szerint kárpótolja a végeredmény, amellyel kapcsolatban csak úgy repkedtek a jelzők: tetszetős, mutatós, jópofa, cuki...:)) Érdemes Lujzához benézni Húsvét táján is, mert tavaszi hangulatkeltő cake-pops-okban (is) gondolkodik a közelgő ünnepekre. Fogjuk szaván! ;-)))


19. Csigabige most nyitotta meg blogját nem mással, mint a SAD13. fordulóra készített sportszelet sütinyalókákkal. A divatos, csokipasztillákkal diszített cake-pops hadserege nagy sikert aratott otthon, ami nem is csoda! :) Kívánjunk neki együtt kitartást a blogíráshoz!



20. Ditta egy nyerő íz-összeállítású, gesztenyés-meggyes sütinyalókát készített a kislánya születésnapjára. A színes cukrokkal dekorált édességek ennek a bulinak is biztosan a fénypontjai voltak! :)


21. Marka boszikonyhájában ismét fantasztikus finomság készült: eredi gyümölcsös-mascarponés sütinyalókák formájában. Hmmm, a nevét is gyönyörűség ízlelgetni, de amikor meglátjuk a cake-pops felhozatalt: fehér-és tejcsoki, cukorgyöngy, liofilizált eper, na meg az a cuki katica...:))) 
Néhány darab celofánba is került ajándéknak (remélem nekem......:-DDD).


22. Rebarbara a napfény és fűszer konyhatündére szintén az első sütinyalókáit készítette, amiékért a srácai is nagyon nyúzták már. Finomságos mascarponés cake-popsok készültek hát nála, amelyek szebbnél-szebb díszítőcukrokba lettek felöltöztetve. Nekem az arany díszítésű a kedvencem! :)



23. Zsófitól, akinek nincsen blogja, egy nagyszerű alkalomra - férjével a 7. évfordulójukra -  készített sütinyalókákat kaptam. Íme a recept:
"Hozzávalók: 3 tojás, 70gramm nyírfacukor, 60 gramm étcsokoládé, 100 gramm finomra darált dió, egy kiskanál kakaó.
A tojást a cukorral habosra kevertem, belekevertem a megolvasztott csokoládét, majd a dióval elkevert kakaót. 180 fokos sütőben 25 perc alatt megsütöttem.
Krém: 1 tojás, 30 gramm nyírfacukor, 30 gramm étcsoki. 
A tojást a cukorral elkezdtem kihabosítani, mikor már kezdett habosodni vízgőz fölé tettem, és hozzáadtam a feldarabolt csokoládét. Folyamatos kavargatás mellett pár perc alatt sűrű krém lett belőle.
A krémet jól lehűtöttem. Felhasználás előtt kihabosítottam,  és az elmorzsolt piskótához adtam.

A popkat olvaszott étcsokiba mártottam, és fehércsokival csöpögtettem meg. A rózsát csokigyurmával borítottam, amit Kiskukta receptje alapján készítettem."

24. Hankka is újoncként vetette bele magát a nyalókagyártásba és mivel náluk senki sem tolong a süteményszélekért, abból készített pálcás finomságot. Így születtek meg konyhájában a pudingos-tejfölös cake-pops-ok. Hankka szerint "ronda és finom" kategóriájúak lettek ezek a nyalánkságok, de én ezzel vitatkoznék, nézzétek ezt a gyönyörű fényképet! :


25. Millye, akinek a tortás blogján fantasztikus tortacsodákkal találkozhatunk, a rá jellemző kifinomultsággal aranyos macis - és gyönyörű raffaellós cake-pops-okat alkotott. Bár én már kiléptem a gyermekkorból (:-DD), azért nehezen tudnám eldönteni, hogy melyik nyalókát kapnám ki szívesebben: a hófehér kókuszgömböt, vagy a cuki macit...:)


26. Hani, az ízemlékek blog konyhatündére szintén új lehetőségek felé nyitott a cake-pops témakörben, vajkaramellás nyalókákat készített! Csokis Málnához hasonlóan a "cake" szócska itt is hiányzik, de ki tudna ellenállni ezeknek a szépségesen csillogó "pops"-oknak? ;-) Amúgy Hani beígért lánykája szülinapjára Hello Kitty-s sütinyalókákat, így érdemes lesz nála továbbra is leskelődni!


27. Flóra, az ízek és élmények blog fiatal, de annál tapasztaltabb háziasszonya finomságos, Nutellás cake-pops-okat készített a játékra. A gyönyörű fotókat látva kedvem lett volna beleharapni a képernyőbe....:-DDD


28. Judit, az ízek és illatok gasztro-naplójától igen tanulságos bejegyzést írt "egy csokor cake-pops" címmel a sütinyalókákról, pontokba szedve az elkészítés lépéseit és még egy videót is csatolt segítségképpen. Mindenképpen érdemes megkukkantani ezt a receptet is!



29. Borsó receptjei közül most vidám, téli hangulatot árasztó sütinyalókák kacsintanak ránk: hóember, krampusz, ördög, de nem hiányoznak a fóliába csomagolt, kókuszba és darált dióba hempergetett pálcás csodák sem! :)



30. Hajni és Zoli sarokkonyhájában a darált kekszből készült sütinyalókák a gyerekek segítségével készültek. Hajniék nemrég készítettek házilag színes szórócukrokat, aminek most nagy hasznát vették. Milyen jól néznek ki ezek a többféle színnel finoman dekorált golyóbisok! :)


31. Konyhavirtuóz most is nagyot alkotott a konyhájában, a járt út helyett Linyah-hoz hasonlóan a járatlant választva fantasztikus ízvilágú, sós cake-pops-okat készített. A finom golyók sajton és tejfölön kívül még túrót is rejtenek magukban, a külső borítást pedig pirospaprika vagy pirított szezámmag alkotja. Hát kell ennél finomabb? :)


32. Zárásként pedig itt vannak az én marcipánnal burkolt, pálcára tűzött puncsgolyóim, amelyeket farsangi cake-pops néven mutattam be a blogomon.



Mindenkinek nagyon köszönöm a részvételt, a jobbnál-jobb recepteket és Pavlovi-reakciót kiváltó fényképeket! Igazából most már csak egy kérésem lenne, küldene nekem mindenki egy kis kóstolót??? ;-DDD

Végezetül engedjétek meg, hogy továbbadjam a stafétabotot Linyah-nak, a konyhalal blog szerzőjének, aki egészen biztosan valami fantasztikus témával fog meglepni minket! :) Találkozunk nála a következő fordulóban!