A következő címkéjű bejegyzések mutatása: díj. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: díj. Összes bejegyzés megjelenítése

2016. január 6., szerda

Diósgubás sajttortácska narancsöntettel


A karácsonyi vacsorának zárásaként mindenképpen a díjnyertes sajttortámmal (Budapest sajttortája 2015) szerettem volna kedveskedni a családnak, amelynek sikerére nagyon büszke vagyok. A nyeremény KitchenAid robotgépet egyszerűen imádom, de ezt gondolom nem kell magyaráznom senkinek. :-)

Mivel a karácsony fő ízvonalainak egyike a mézeskalács és a mák mellett a dió, gondoltam csavarintok egyet a sajttortámon: diós gubával is kipróbálom. Öntetnek a narancs mellett döntöttem, nekem ez a két íz nagyon jól harmonizál.

A pontos receptet itt találjátok, annyin változtattam csupán, hogy a guba rétegben a mákot darált dióra, a reszelt citromhéjat pedig reszelt narancshéjra cseréltem.

A narancsos öntethet "curdot" készítettem az alábbiak szerint: két narancs héját lereszeltem, a levét kicsavartam. Gőz felett 5 dkg vajat olvasztottam, hozzáadtam két, enyhén felvert tojást, 8 dkg cukrot és a narancs levet+héjat. Addig főztem így kevergetve amíg be nem sűrűsödött.

Nagyon finom lett a diós, igazán különleges volt a narancsos öntettel. De azért nekem még mindig mákkal és sok-sok szilvával az igazi! <3

Próbáljátok ki mindkét verziót! :-)


2014. május 9., péntek

Bodzaszörp és díj :)

 
 
Nemrég kaptam egy Kreatív blog díjat Csigabigétől és Jankától, amit nagyon köszönök nekik! Büszkén teszem be a virtuális gyűjteményembe ezt a darabot is.Úgy láttam, már végigsöpört a blogokon ez az elismerés, így ha nem baj, tovább már nem adom, viszont bárki elviheti szabadon. :)

A dicsekvés mellé hoztam egy kis receptet is: a bodzaszörpét, ahogyan immár harmadik éve készítem. Egy kis cetlin hánykolódott a recept a szakácskönyvembe, most elmentem ide, a virtuális receptgyűjteményembe is.

Hozzávalók:

40 db bodzavirág
4kg cukor
3 liter víz
4 db citrom
10dkg citromsav
1 csapott teáskanál szalicil
1 csapott teáskanál borkősav

A citromot alaposan megmosom, felszeletelem. Egy hatalmas edénybe - én műanyag hordóba - öntöm a cukrot és rádobálom a virágokat, a citromot. Hozzáadom a tartósítókat és felöntöm vízzel. 5 napon át állni hagyom, minden nap felkeverem, majd leszűröm és tiszta üvegekbe töltöm.

Én dupla adagot készítek minden évben és szeptemberre még soha nem maradt egy csepp sem. :)) Nyári kánikulában, hűtött, buborékos ásványvízzel a legfinomabb!! 

Ajándéknak sem utolsó dolog ilyet készíteni, a képen látható csatos üvegek meglepetésnek készültek, az oldalukra préselt bodzavirágot ragasztottam és szárított citromkarikát akasztottam. Ugye milyen kreatív vagyok? ;-DD

Ami még biztosan készül majd a nyáron nálam szörp-ügyben: ribizliszörp! :)




2013. április 29., hétfő

Díjat kaptam többször is :))

 
Mostanában nem nagyon láttam díjakat adogatni a blogokban egymás között, de most felbukkant egy újabb, aranyos elismerés. 
Sosem felejtem el, hogy mennyire örültem az első blogdíjamnak, amit Mónikától kaptam!  A mostani örömöm sem kisebb semmivel, hiszen 7 személytől kaptam meg ezt a díjat 2 nap alatt, és ennél nagyobb elismerés nekem nem is kell! Köszönöm Nektek, hogy ez első gondolataitokban lehetek! :)))

És hogy kiktől kaptam? :

  • Sünitől, a sunisuti blog írójától, akivel nemrég fedeztük fel egymást és szívesen járok hozzá cuki sünis dolgokat és recepteket nézegetni! :)
  • Tündétől, a hetimenu blog konyhatündérétől, akiről néha már azt képzelem, hogy személyesen ismerem és bármikor betoppanhatnék a konyhájába! ;-))
  • Jankától, a csakmertszertem blog angyali írónőjétől, akivel együtt fáradozunk a "monitorkanál" feltalálásán, hogy könnyen átkóstolhassunk egymás konyhájába! ;-DD
  • Rebarbarától, a napfényésfűszer blog kreatív háziasszonyától, akinél gyakori vendég vagyok és nehezen tudom, eldönteni, hogy mit szeretek jobban a csodás fotóit, vagy a még csodásabb receptjeit! :)
  • Csillától, a csillakonyha blog háziasszonyától, akinél szintén napi szinten leskelődöm, hogy újabb és újabb fantasztikus fogásokat és sütiket leshessek el! :)
  • Rubin Gabytól, a rubinkonyhaja blog gasztroangyalától, aki ugyanolyan jól forgatja a tollat mint a fakanalat és aki a csodálatos alkotásain túl még sokunk receptjeit fogja csokorba a Facebook "Édességrajongók Klubjában". :)
  • Zsuzsitól, a zsuzsifinomsagai blog szerzőnőjétől, akit azért szeretek nagyon mert hozzám hasonló stílusban és receptek alapján főz és mindig találok nála valami felejtésbe merült, jó ebéd-ötletet! 

A díjjal járó szabályok pedig a következők:

1. Megemlítjük, hogy kitől kaptuk a díjat. (Ez megvolt!)
2. Felsorolunk 4 bloggert, akinél 200-nál kevesebb a feliratkozott rendszeres olvasók száma.
3. Egy-egy kommentet hagyunk a kiválasztott 4 blogon a díjazásról.
 És hogy kiknek küldöm? :
  • Milly-nek, a millyetortai blog tortacsoda-gyárosának,  aki munkáinak nagy tisztelője vagyok! 
  • Juditnak, a tortacskaim blog írónőjének, akit bíztatni szeretnék ezzel a díjjal, hogy találja meg az egyensúlyt a munka és a torta-hobbi között! :)
  • Tejszínhabnak, a habtejszín blog szerzőnőjének, akinek így szeretném megköszönni, hogy mindig nyomon követi a munkámat és akit én is szívesen kísérek a blogírás útjain! 
  • Lucának, a lucus-luca blog írónőjének, akinek mindig elámulok a kézügyességén és akihez szívesen és rendszeresen járok olvasgatni! 


2013. március 28., csütörtök

Aranygaluska & Oklevél


Olyan régen vágytam már aranygaluskát enni, de valahogy mindig mást készítettem helyette. Most azonban a böjti időszakban végre elkészült mindannyiunk legnagyobb örömére. :) Egy tartalmas leves után fantasztikus kiegészítője az ebédnek.
Aranygaluska készítéskor felszaporodik a tojásfehérje, ezeket én négyesével pici dobozokban le szoktam fagyasztani, hogy aztán később hirtelen előhúzhassam amikor olyan édességet készítek, amihez több tojásfehérje szükséges, pl.: narancsgalett, kókuszos szelet, máglyarakás, pavlova-torta.

Hozzávalók: 

Kelt tészta:
50dkg liszt
4db tojássárgája
2dkg élesztő
4dkg porcukor
3dl langyos tej
10dkg olvasztott vaj vagy margarin
1 marék cukrozott darált dió
Olaj

Vaníliamártás:
1liter tej
4db tojássárgája
8evőkanál cukor
2csomag vaníliás cukor
2evőkanál liszt

A kelt tésztához a cukrozott tejben felfuttattam az élesztőt, majd a többi hozzávalóval együtt lágy kelt tésztát gyúrtam. Meleg helyen a duplájára kelesztettem (kb. 45 perc kell hozzá).  Négyfelé osztottam és hosszú rudakat sodortam belőle. A rudakat felszeleteltem kicsi korongokra, akkorákra mint egy nagyobb diószem. Egy tepsit kibéleltem sütőpapírral és az egyik sarkában a papírra egy kis olajat öntöttem. Ebben az olajban megforgattam a felvágott tésztácskák oldalait és így raktam őket szorosan egymás mellé (Nagymamám mindig így olajozta be a galuskák széleit:)).
Sütésre várva
Bőven megszórtam a galuskák tetejét cukrozott darált dióval és 180fokon negyed óra alatt megsütöttem őket.
A vaníliamártáshoz a tojássárgákat, cukrokat, lisztet egy kis tejjel simára kevertem, a tej többi részét  elkezdtem melegíteni. Amikor már jó meleg volt, ráöntöttem a tojássárgás keverékre és állandó keverés mellett  besűrítettem. A forrás pillanatában gyorsan lekapcsoltam.


És végül, de nem utolsó sorban, engedjétek meg, hogy megosszam veletek a következő örömömet: szerdán meghozta a postás a Webcukrász versenyen elért ezüst érmemet és oklevelemet. :))) A helyezést az "Egérfogó tortámmal" nyertem el, amelyről a névre rákattintva olvashattok.:)))


2013. március 9., szombat

Egérfogó torta - ezüstérmes munkám :)


A tavalyi sikeremen felbuzdulva (Diótörő tortám bronzérmet kapott) az idén is készítettem egy tortát a Webcukrász online torta-versenyre. A témát már a tavalyi verseny óta dédelgetem, valamiért rögtön egy egérfogó ugrott be, amit megformálhatnék házi fondant-ból. A körítés aztán pedig jött magától... 

Idén kettészedték a tortákat Dísz- és Formatortákra, én az utóbbi kategóriába küldtem be a nevezésem. Mit mondjak, amikor közzétették a mezőny tortáit alaposan megbántam, hogy jelentkeztem, annyi fantasztikus alkotást láttam. De úgy látszik a zsűri látott fantáziát a művemben, mert ezüst éremmel jutalmazott! :))
Köszönet a szervezőknek és a zsűrinek a sok-sok munkáért, és a versenyzőknek a különlegesebbnél-különlegesebb tortacsodákért!

A tortámon mindent házi fondant-ból készítettem, burkoltam és ecset segítségével , valamint ezüst étel-spray-vel festettem meg. A töltött tortarész a liszteszsák és a kerek alap volt. A törött tojáshéjból kifolyó tojást zseléből készítettem. A kifolyó liszt igazából szőlőcukor volt.
Az egeremet elteszem anyósom szülinapi tortájára, mert frászt kapott tőle amikor meglátta....:-DDDD


2012. május 16., szerda

Kinder Bueno szelet&díjat kaptam! :-)


Flóra konyhájában már nagyon régen szemeztem a Kinder bueno szelettel, de most hétvégén neki is álltam az elkészítésének. Olyan sikere lett kis családom körében, amit előre láttam!! :-) A recept megtekinthető Flóránál itt, én most nem írom le újra. Annyit változtattam csupán a recepten, hogy mivel nem volt itthon mogyorókrémem, így azt a réteget kihagytam a sütiből. Oda tudom képzelni azt a plusz ízt, amit a mogyorókrém adott volna, de az a nagy helyzet, hogy enélkül is isteni finom volt! Egyetlen hátránya csupán az egy éjszaka várakozási idő, ami a kekszek átpuhulása miatt fontos, de megéri kivárni, nagyon is!

És a díj:


Évától, a takerékoskonyha írójától kaptam a múlt héten egy blog díjat, amit ezúton is nagyon köszönök neki! A bloggal járó szabályok a szokásosak: Köszönd meg akitől kaptad - ez megvolt :-) - , 7 dolgot áruljál el magadról és add tovább 15 blogtársadnak! Most kicsit eltérnék a szabályoktól annyiban, hogy nem írok újabb dolgokat magamról, mert nemrég ezt megtettem egy másik díj kapcsán. Az továbbadásról meg azt gondoltam, hogy megpróbálom odaajándékozni az 5 legújabb követőmnek, akik blogot vezetnek és nem jelezték külön, hogy "szavakat a díjak helyett", illetve nem láttam még náluk ezt a díjat. Remélem, hogy szívesen fogadják. Íme a listám:

Marisz: www.tortafuggo.blogspot.com
Hani: www.izemlekek.blogspot.com
Ditta: www.dittaditka.blogspot.com
Csongi: www.csongikonyhja.blogspot.com
Luca: www.lucus-luca.blogspot.com

2012. április 18., szerda

Stíriai almatorta + oklevél&érem


A kamránkban mostanra eléggé romlásnak indultak a maradék téli almák, ezért nem volt más hátra, mint hogy süssek valami almás süteményt. Nem volt kedvem a jól bevált almás lepényemhez, ezért "A sütés iskolája" című könyvemből választottam egy izgalmasabbnak tűnő receptet. Nem csalódtam... :-)))

Hozzávalók:

Tészta:
600g teljes kiőrlésű liszt
1 csomag sütőpor
200g margarin
50g porcukor
Fél kiskanál só
Negyed liter tej

Töltelék:
1,5 kg alma
4 evőkanál citromlé
1 citrom reszelt héja
125g cukor
100g vagdalt dió vagy mogyoró
100g mazsola
1 kiskanál őrölt fahéj
1 tojássárga
Baracklekvár

A sütőporral elkevert lisztet összegyúrtam a puha margarinnal, cukorral, sóval és tejjel, majd egy órán át hidegen pihentettem a tésztát.
Az almát meghámoztam, lereszeltem, könnyedén kinyomkodtam a levét. Hozzákevertem a citromét, reszelt citromhéjat, cukrot, diót és a mazsolát. 
A tészta 3/4 részét kinyújtottam és kibéleltem vele egy nagy tepsi alját és peremét. (Elég nagy adag, én egy 30x40 cm-es tepsit töltöttem meg vele! ) A tésztára simítottam a tölteléket és a maradék tésztából rácsokat formáztam. A rácsokat megkentem felvert tojássárgával és a süteményt 200 fokon bő 35 perc alatt készre sütöttem. Hagytam kicsit hűlni majd egy kevés felforrósított baracklekvárral megkentem a rácsokat.
Igazán különleges, tartalmas és ízletes süteményt kaptam, fel is faltuk az utolsó morzsáig! :-)

Végül itt szeretném elmondani - amint azt már a címben is jeleztem - hogy a múlt héten megkaptam a Webcukrász versenyen való részvételem oklevelét és bronzérmét. Köszönet érte még egyszer a szervezőknek, a versenymunkám pedig itt tekinthető meg. :-) Íme a jutalmam: 


2012. április 12., csütörtök

Két díjat kaptam! :-)


Múlt hét szerdán az a meglepetés ért, hogy két blogdíjat is kaptam a menükonyha írójától, amit ezúton is nagyon köszönök neki! A "Kommentek díját" már megkaptam egyszer, és mivel szerintem ez a díj nagyjából elkerült már minden gasztrobloggerhez, ezért ez most nem adom tovább.
Viszont a másik, a "Sokoldalúság díja" még újdonság nálam, így köszönöm még egyszer és próbálok megfelelni a követelményeknek, amelyek az alábbiak:
"A díjjal járó feladatok közé tartozik, hogy 7 olyan dolgot kell elárulni a díjazottnak magáról, amit eddig még nem. Továbbá 15 blogírónak kell átadni a díjat. " 
Mielőtt rátérnék a magam bemutatására és a továbbadásra, még egyszer belinkelem menükonyha blogját és buzdítok mindenkit, nézzetek körül nála mert én nagyon jópofa dolgokat találtam nála! :-) 

Íme 7 dolog rólam:
1. Már kisgyermekként nagyon érdekelt a cukrászat, ezt bizonyíthatja legkedvesebb unokahúgom, akivel a nagyszüleink udvarán álló kis házban mindig cukrászdásat játszottunk.
2. A játék cukrászdánk neve "Padödö cukrászda" volt, mert valamelyik tinilapban ennek az együttesnek volt bent a plakátja, és ez került az ajtóra. :-) 
3. Édesapám nagyon sokáig a vendéglátóiparban dolgozott, rengeteg étlapot hozott haza és abban nézegettem a különböző sütemények és torták neveit.
4.  Életem első sütijét 12 évesen a nővéremmel próbáltuk elkészíteni. Egy sima, kikeverős kakaós piskótáról volt szó, amit mi minden kikenés vagy sütőpapírral való kibélelés nélkül beöntöttünk egy tepsibe és megsütöttük. Minden okés volt, csak természetesen kiszedni nem lehetett. Tesóm barátnője világosított fel minket, hogy talán ki kellett volna zsírozni a tepsit vagy valami... :-)
5. Első tortám egy gyümölcstorta volt, ami viszont nagyon jól sikerült és egy osztálytársnőmnek adtam ajándékba.
6. Nagyon szeretnék megtanulni grillázst készíteni, de eddigi kísérleteim kudarcba fulladtak...
7. Főzni is nagyon szeretek, bár azt sokkal nehezebben tanultam meg mint a sütést, még ma is néha telefonos segítséget kérek Anyutól... :-)


2012. március 13., kedd

Díjat kaptam! :-)


Ma reggel meglepetésként ért, hogy egy nagyon kedves díjat kaptam Mónitól, akinek nagyon köszönöm, hogy gondolt rám (is)! Ez egy vadiúj díj, amelynek Móni a szülőatyja, és a lényeg az, hogy megköszönjük azoknak a bloggertársaknak a hozzászólásait, akik gyakran reagálnak munkáinkra, valamint fedezzünk fel új blogokat is - bevezetve őket a saját "vérkeringésünkbe". Ez egy szuper ötlet! :-)

Szabályok,a díj továbbadásáról:
1. Linkeld be annak a blogját, akitől a díjat kaptad.
2. Tedd ki a díjat a blogra.
3. Add tovább olyan 4 blognak akinél szívesen kommentelsz
4. Add még tovább 2 olyan blognak ahol még nem vagy rendszeres olvasó!
5. Értesítsd egy kommentben a díjjal jutalmazottakat.

Íme az én 4 kiválasztott blogom:

Flóra konyhája - ahova mindig szívesen betérek és tátom a számat a kísérletezgetésitől :-)
Trollanyu - ahol napi szinten új csodás receptekkel találkozhatok :-)
Judóca - akivel nemrég fedeztük fel egymás blogját és szuper tortákat gyárt :-)
Anazar - aki rendszeresen ír hozzám és rengeteg jó ötletet találok nála :-)

És a 2 újonnan felfedezett blog, ahová fel kívánok iratkozni:

Mági: szeretetrehangoltan.blogspot.com - akinél isteni mákos panna cotta receptet találtam :-)
Ronci: roncireceptgyujtemenye.blogspot.com - aki megismertette velem a tökéletes palacsinta receptjét :-)



2012. március 5., hétfő

Diótörő torta - bronzérmes munkám :-)


Szombaton ért véget a Webcukrász online tortaversenye az eredményhirdetéssel. Amikor tavaly novemberben elkezdtem cukrász-blogot írni, akkor hallottam először erről az évenként megrendezett, nagyszabású eseményről. Januárban megláttam az idei versenykiírást és vettem egy nagy levegőt: megpróbálom én is! Sokat agyaltam, hogy valami olyan tortát találjak ki, amilyet még nem láttam az interneten, az újságokban vagy a könyvekben. Így jutottam el a "diótörő torta" ötletéhez, amelyet legnagyobb meglepetésemre az 5 tagból álló szakmai zsűri bronzéremmel jutalmazott a "dísztorta, formatorta" kategóriában! :-))) Egyébként nem én lettem az egyetlen bronzérmes, mert a pontozás során ilyen nagyszámú versenyműnél (151 torta volt a kategóriában!) előfordulnak azonos pontok, így több arany-, ezüst és bronzérmet is kiosztottak. Bevallom, én csak egy oklevélre áhítoztam titkon, hogy valami bizonyítsa a bátorságom, és most nagyon boldog vagyok!
Köszönöm a szervezőknek a munkáját és azt, hogy én is részt vehettem, a többi versenyzőnek pedig gratulálok!
Annyit még leírnék a tortáról, hogy házi fondant segítségével készítettem el, kakaóport, fekete festéket és ezüst spray-t használtam a színezéshez, és szedres krémmel volt töltve. A legtöbb munka a fél diószemek kiformázásával volt... És végül, de nem utolsó sorban, köszönet a két kislányomnak, akiket egy picit hagytam segíteni a dióhéjak festésénél és összetörésénél! :-))
A versenymunkák galériája itt tekinthető meg (az enyém a 68. sorszám), érdemes körülnézni, szem-száj tátva fog maradni a csodálkozástól! : http://webcukrasz.lapunk.hu/?modul=galeria




2012. február 29., szerda

Díjat kaptam! :-)


Kedden reggel meglepetés várt Flórától, küldött nekem egy aranyos díjat! Köszönöm szépen, nagyon jól esett! Íme a díj szabályai:

1. Linkeld be annak a blogját, akitől a díjat kaptad.
2. Tedd ki a díjat a blogra.
3. Jelölj meg 5 kétszáznál kevesebb követővel rendelkező bloggert, akinek a díjat tovább szeretnéd adni.
4. Írj egy hozzászólást az 5 díjazottnak, amelyben értesíted őket a díjról.

A linkelés és a bemutatás megtörtént és most jöjjön az én listám! Úgy látom, hogy ez a díj már nagyjából körbejárt a gasztrobloggerek között, de talán még nem jutott el mindenkihez. Én a következő szerzőknek szeretném továbbadni:


Indokaim igen egyszerűek: azért ők kapják, mert szívesen olvasom őket és mindig kedves megjegyzésekkel értékelik munkámat. Köszönöm kedves blogtársak és szép napot mindenkinek! :-)

2012. február 10., péntek

Díjat kaptam! :-)

Ma reggel megtekintve a blogomat, nagy meglepetés ért!: Díjat kaptam Bibimónitól (www.bibimoni.blogspot.com), méghozzá nagyon különlegeset, hiszen ez az első blog-díjam! Köszönöm szépen Móni! 
Íme a díj :-)) :


Szabályok, amelyek a díj jogos birtoklására vonatkoznak:

1 Említsd meg a blogod-ban a személyt akitől kaptad (ez csak természetes!)
2 Válaszolj a feltett kérdésekre
3 Árulj el magadról egy dolgot, amit még nem tettél meg a blogod-ban
4 Ajándékozd a díjat annyi bloggernek, ahánynak csak szeretnéd
5 Értesítsd a díjazottakat.

A kérdések a következők:

1.  Melyik a kedvenc smink kelléked?
2.  Mi volt a 2011 év trendje (gondolom az öltözködésben)?
3.  Mi a kedvenc desszerted?
4.  Kedvenc színed?
5.  Mi a keresztneved?
6.  Melyik volt az utolsó dal amit meghallgattál?
7.  Kutyák vagy macskák?

A kérdésekre a válaszaim:

1.  Fekete szempillaspirál
2. A 70-es évek divatja újratöltve
3. Minden, ami karamellás….
4.  Zöld
5.  Zsuzsa
6.  Én leragadtam a Depeche Mode-nál, őket hallgattam tegnap is a kocsiban
7.  Van egy magyar vizslánk, Tündi!
8.  ( A szabályok közt van: még egy dolgot elárulni magamról, amit eddig még nem közöltem.)
Fejér megyéből származó sváb leány vagyok, aki most Békés megyében él. Nagymamámtól sok sváb sütemény receptjét ismertem meg, ezeket is szeretném majd az olvasóimmal megosztani.

Végezetül, íme a lista, hogy kiknek szeretném továbbadni a díjat,sok-sok szeretettel!:

1. Gabinak: www.csokismalna.blogspot.com
2. Eminek: www.gasztroemi.blogspot.com
3. Flórának: www.florakonyha.blogspot.com
4. Hajninak: www.lilahajni.blogspot.com
5. Katinak: www.makacskakonyhaja.blogspot.com