A következő címkéjű bejegyzések mutatása: brownie. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: brownie. Összes bejegyzés megjelenítése

2019. december 22., vasárnap

Karácsonyi mini csokitorták


Nem tudom, hogy lesz-e időm karácsony előtt posztot írni, fotózni - még sütni se túl sok.... - ezért köszöntés gyanánt feldobom ide ezeket a csinos, kicsi tortácskákat.

  • A töltelék a kedvenc csokitortám krémje.
  • A tésztakarikák egy sima, kakaós piskótalapból kerültek kiszúrásra.
  • A tetejét díszíti: ehető aranyporral megszórt grillázs, házi fondantból formázott nyalóka és csillag.

Áldott, békés, szeretetteljes karácsonyi ünnepeket kívánok minden kedves olvasómnak!

 
 

 

2015. július 24., péntek

Amerikai brownie egressel, mandulával


Az előző blogkóstoló játéknál jeleztem, hogy a kötelezőn kívül még egy finomságot sütöttem Bogitól, a Vöröskaktusz blogról.
 
Érett az egres az udvarunkban és a férjemnek eszébe jutott, hogy milyen isteni browniet sütöttem vele tavaly. Hogy kicsit variáljak a témán egy új brownie receptet kerestem Boginál, akinél számtalan ötlet található ebben a kategóriában - is. :-)

A tésztában a diót mandulára cseréltem és bőven megszórtam egressel. Nem is tudom mi a legfinomabb benne, az olvadós csokissága, a fehércsokoládé kocka átroppantása a foggal, a manduladarabok vagy a zamatos gyümölcs... vagy így mind együtt! :-)
Próbáljátok ki bátran!

Hozzávalók:
10dkg vaj
10dkg étcsokoládé
2 tojás
18dkg cukor
7dkg liszt
1 kiskanál vaníliás cukor
6 dkg mandula aprítva
13 dkg fehércsokoládé
Csipet só
Egres, vagy más gyümölcs

A vajat az étcsokoládéval vízgőz felett összeolvasztottam, a fehércsokoládét apró kockákra vágtam, a mandulát durvára aprítottam. 
A tojásokat habosra kevertem a cukorral, csipet sóval. Hozzáadtam a vajas-csokis keveréket, majd a liszttel elkevert mandulát is. Végül belekeverem a csokikockákat, megszórtam gyümölccsel.
Zsírozott-lisztezett, 20x30as tepsibe öntöttem és 180 fokon ~20 perc alatt készre sütöttem. Nem szabad szárazra sütni!


2014. július 11., péntek

Krémsajtos brownie egressel, meggyel

 

Még május végén szerettem bele ebbe a receptbe első látásra Juditkánál. Meg is fogadtam, hogy amint lesz saját gyümölcsünk elkészítem valamivel. 
Majszoló brigád :)

Egyszerre érett be a piszke és a meggy, így nem válogattam, mindkét gyümölccsel megszórtam a süteményt. :) Megoszlottak a vélemények a családban: a férjem és én az egreses változatot favorizáltuk - isteni volt az étcsoki és a savanykás egres együtt! - míg a gyerekek a meggyes mellett foglaltak egyértelmű állást. Nem vesztünk össze, mindenki behabzsolta a saját, kiválasztott részét... :-DD

Készítettem már néhány brownie süteményt, de most ez az abszolút kedvenc.

Hozzávalók:

Csokis rész:
3 db tojás
15dkg cukor
20dkg étcsokoládé
15dkg vaj
10dkg liszt

Krémsajtos rész:
2db tojás
5 dkg cukor
25 dkg mascarpone (nálam házi változat)
1 evőkanál liszt

+ gyümölcsök

Az étcsokit a vajjal gőz felett felolvasztottam. A tojásokat habosra kevertem a cukorral, hozzáadtam a lisztet és az olvasztott csokit.

Egy 20x30-as tepsit kizsíroztam, kiliszteztem, beleöntöttem a csokis tésztát.

A krémsajtos részhez a tojást a cukorral habosra kevertem, hozzáadtam a lisztet majd a krémsajtot. Ráöntöttem a csokis részre és villával kissé összekavartam.

Megszórtam gyümölccsel és 180 fokon ~20 perc alatt készre sütöttem. Nem szabad szárazra sütni!


2013. október 24., csütörtök

Fügés brownie - ízbomba a köbön! :)

 

A mai sütemény történetének háttere igen egyszerű: szomszédunktól kaptunk egy nagy tál fügét, ami már nem ért be teljesen. Petra lányom viszont lelkesen falatozta és bár valóban nem a legmézédesebb példányok voltak, gondoltam kipróbálom őket egy finom brownie-val összesütve. Ez a - süssük össze gyümölccsel - verzió nyáron már jól működött eperrel és most sem volt ez másképp! ;-)

Igazán frenetikus ízbomba, felmelengeti a testet-lelket a borongósabb őszi napokon (is).  :)

Hozzávalók:
19dkg vaj
19dkg étcsokoládé
3 tojás
1 csomag vaníliás cukor
16dkg nádcukor
11dkg liszt
1 csipet só
6-8 db friss füge

A vajat és a csokoládét gőz felett összeolvasztottam, hagytam kicsit hűlni. A tojást a nádcukorral habosra kevertem. A csokoládés öntetet hozzáadtam a kikevert tojáshoz, majd a lisztet is a sóval. Zsírozott-lisztezett tepsibe öntöttem, a tetejét bőven megszórtam szeletekre vágott fügével.
18  fokon 20 perc alatt készre sütöttem.

2013. június 1., szombat

Csokoládés-epres brownie - boldogsághormon az esős napokra...:)

 

A minap nagyon megtetszett egy recept - "Csokoládés-epres brownie" -, amit a Facebook-on az Édességrajongók klubjában posztolt Csaba, a gyomber.hu-ról. Persze az internet nem akart működni amikor sütni akartam, ezért a már jól bevált brownie receptemet használtam - eperrel.
Az eredmény: szájban elomló állag, tökéletes ízkombináció! :-)

Utólag összehasonlítva Csaba és a saját receptemet - nagy különbség nem volt az összetevőkben és azok mennyiségében. Íme az én verzióm:

Hozzávalók:
19dkg vaj
19dkg étcsokoládé
3 tojás
1 csomag vaníliás cukor
25dkg nádcukor
11dkg liszt
1 csipet só
15dkg eper

A vajat és a csokoládét gőz felett összeolvasztottam, hagytam kicsit hűlni. A tojást a nádcukorral habosra kevertem. A csokoládés öntetet hozzáadtam a kikevert tojáshoz, majd a lisztet is a sóval. Sütőpapírral fedett tepsibe öntöttem, a tetejét bőven megszórtam tisztított, félbevágott eprekkel.
18  fokon 20 perc alatt készre sütöttem.


2013. január 12., szombat

Gránátalmás brownie


Flóra közelgő, 2. blogszületésnapjára kreáltam ezt a finomságot, aki játékot hirdetett a blogján a nagy esemény kapcsán. Feladatul pedig természetesen a kedvencét, brownie-sütést jelölt ki a résztvevők számára. Remélem Flóra, meg tudtalak lepni ezzel a verzióval és kipróbálod valamikor! Boldog blogszülinapot Neked! :)

Idén télen elég sok gránátalmát bekebeleztünk, mert a kisebbik lányom él-hal ezért a gyümölcsért. Készítettem már belőle gránátalmás túróbombát is. MuskátliBüfé blogján olvastam nemrég, hogy gránátalmából is lehet curdot-készíteni, és ez nagyon csigázta a fantáziámat. El is készítettem és miután olvastam Flóra játék-kiírását, már tudtam, hogy gránátalmás brownie-t fogok alkotni. Átnéztem pár céklás brownie receptet és ezek alapján megalkottam a saját verziómat. Hihetetlen, de elsőre sikerült!

Tejcsokoládét használtam a süteményhez, hogy az étcsoki ne nyomhassa el a gránátalma ízét. Finoman átjárja a puha csokoládés réteget a kesernyés, gyümölcsös íz, érdemes egy kísérletet tenni vele!
5 éves, nagyobbik lányom nem szereti a gránátalmát, de erre a sütire ezt mondta:

"Hmmmmm...ez ínycsiklandó, Anya!"
 "De van benne gránátalma, nem baj?"
"Miiiiii? :-OOO.....Nem baj, azért finom, kérek még egyet!"
:-DDDD

Hozzávalók:
Gránátalma-curd:
1,5 dl facsart gránátalma-lé
5dkg cukor
4dkg vaj
1tojás

Brownie:
5dkg vaj
10dkg tejcsokoládé
1 csomag vaníliás cukor
8dkg nádcukor
1 tojás
6,5 dkg liszt
16dkg gránátalma-curd

A gránátalma-curd-hoz két kisebb gránátalma levét citromfacsaróval kifacsartam. A tojást villával felvertem, hozzáadtam a cukrot és a vajat. Gőz felett megolvasztottam a keveréket majd hozzáadtam a gyümölcslevet is. Addig főztem gőz felett míg be nem sűrűsödött, kb negyed óráig tartott ez.

A brownie-hoz vízgőz felett felolvasztottam a vajat és a tejcsokoládét, majd hagytam hűlni. A tojást habosra kevertem a nádcukorral és a vaníliás cukorral, majd hozzáadtam a gránátalma-curd-ot. Belekevertem a csokoládés keveréket is, majd a lisztet. Zsírozott, lisztezett 15x28cm-es jénai tálban 180 fokon 12 perc alatt készre sütöttem. Miután kihűlt a sütemény, a maradék gránátalma-curd-dal megcsíkoztam a tetejét, hogy intenzívebbé tegyem a gyümölcsízt.

Ez a jénai tálas brownie-sütés az én mániám, amikor először készítettem ilyen sütit, akkor is így sütöttem, hogy lássam mi újság a sütőtál alján.:)




2012. július 30., hétfő

Brownie


Flóra konyhájában nézelődve már ezerszer megfogadtam, hogy egyszer én is kipróbálom ezt a süteményt, hogy megértsem Flóra brownie-szenvedélyét. 
Hát jelentem: megsütöttem és megértettem! :)

Aki imádja a csokoládét, annak mindenképpen megér egy próbálkozást. Rekord gyorsasággal tüntettük el a szeleteket 3 gyerekkel (2 saját+egy vendég :-)) karöltve.
A receptet csak belinkelem, nézzétek meg Flóránál itt, annyit fűzök hozzá, hogy én is pontosan 25 percig sütöttem 180 fokon és üvegtálban sütöttem, hogy megkukucskálhassam az alját is. Ez csak elővigyázatosság volt a részemről, mert még soha nem ettem ilyen süti, csak képeken láttam, hogy a belseje ragacsos marad és látni szerettem volna, hogy amikor már megsült a teteje, mi újság az alján. :-)
Hogy így szabályosan történt-e minden a készítésnél? Nem tudom, de isteni volt!