A következő címkéjű bejegyzések mutatása: segítsüti. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: segítsüti. Összes bejegyzés megjelenítése

2019. augusztus 25., vasárnap

Svéd hercegnőtorta (Prinsesstårta) & tortaátadás 2


A 20., jubileumi Segítsüti tavaszi fordulójának vigaszágas  tortaátadására augusztus 16-án került sor Tatabányán.
Immár hetedik alkalommal vettem részt a Segítsüti nagyszerű jótékonysági akciójában, amellyel most a Nyúlcipő Fejlesztő Centrumot támogattuk.
A vigaszágasom Eszter lett, akinek családjával 22.000 Ft-tal támogattuk a fenti alapítványt. Köszönet nekik itt is azért, hogy együtt segíthettünk egy ilyen szép és fontos kezdeményezést. :-) ..... és a közös képért is Eszter gyermekeivel. :-)

A RECEPT:

A 20. Segitsüti akcióra, amely tavaszi csapatának már évek óta tagja vagyok, ismét egy különleges tortával szerettem volna készülni. Mindenféle címszavakat irogattam be a google keresőjébe torta kapcsán, amikor megpillentottam ezt a félgömb tortát. Marcipánbevonat, gyümölcs-és főtt sárgakrém réteg tejszínhabbal - igazán meggyőző kombinácónak tűnt. És persze látványnak meg csillagos ötös!
 
Történeti áttekintést is végeztem természetesen. A torta annyira népszerű Svédországban, hogy külön napja van! A recept Jenny Åkerströmtől, a svéd Julia Childtól származik, aki szakácskönyveket írt és főzőleckéket is adott. Tanítványa volt három Bernadotte hercegnő a háztartástan-iskolájában. A hercegnők által fémjelzett torta erről a konyháról került ki, és Jenny 1929-ben kiadott, a hercegnők arcképével dekorált szakácskönyvében már megtalálható volt a sütemény. A torta nem más, mint egy tejszínnel, vaníliakrémmel és gyümölcspürével töltött piskóta, amit zöld marcipánköpenybe öltöztetnek, és általában rózsaszín marcipánvirággal vagy szalaggal díszítenek.

Készítettem már svéd puncsroládot zöld helyett pink bundában, de most ragaszkodtam az eredeti, zöld színhez. Receptek garmadája volt a neten, én végül amellett döntöttem, hogy a leírás alapján összeállítottam a saját receptemet. :-)
 
A családban hangos sikert arattam a tortával! Titka, hogy valóban tejszínhabbal (semmi növényi megoldás) és valóban marcipán bevonattal (itt most nem játszik a fondant) készüljön. Próbáljátok ki bátran, szerintem nem túl bonyolult. Sok apró lépésből áll, de egyik sem veszedelmes vagy hosszadalmas.
 
Hozzávalók:
Piskóta:
5 tojás
5 evőkanál cukor
5 evőnál liszt
 
Sárgakrém:
1 tojás
1,5dl tej
7dkg cukor
2dkg vaníliás pudingpor
1 kiskanál vaníliás cukor
 
Gyümölcsszósz:
~20 dkg fagyasztott gyümölcs (nálam eper és ribizli)
1 dl gyümölcslé vagy szörp
5dkg cukor
1 evőkanál vaníilás pudingpor
 
Tejszínréteg:
2,5 dl tejszín
1 habfixáló
1 evőkanál vaníliás cukor
1 evőkanál zselatin fix
 
Főtt krém:
1dl tej
1 db tojás
3dkg cukor
1dkg vaníliás cukor
8dkg vaj
 
Marcipán zöldre színezve
 
  • Piskóta: hagyományos módon piskótát kevertem, ebből 4 kerek lapot kentem ki, a negyediket vékonyabbra és kicsit nagyobb területűre.
  • Gyümölcsszósz: a szörpöt a pudingporral és cukorral elkezdtem főzni. Amikor már sűrűsödött, bele kevertem a kissé felengedett fagyos gyümölcsöt és összefőztem együtt. Ez ment kihűtve az első lapra, befedtem a másodikkal.
  • Vaníliakrém: a fehérjét kemény habbá vertem egy evőkanál cukorral. A többi cukrot a tojássárgával, tejjel, pudingporral összefőztem. Ebbe forrón belevegyítettem a fehérjehabot és a második lapra kentem azonnal. Lefedtem a harmadik lappal és hagytam kihűlni.
  • Tejszínréteg: a vaníliás cukorral elkevert tejszínt robotgéppel elkezdtem habbá verni, hozzáadva közben a habfixálót. Amikor már kezdett keményedni, beleszórtam a zselatinfixet. Ezt kentem a kihűlt torta tetejére kúpola formában - a közepe legyen magasabb.
  • A  negyedik, vékonyabb lapot háromszögekre vágtam és befedtem vele a tejszínréteget. Ezt sok képen nem láttam, de én nem mertem a tejszínrétegre tenni közvetlenül a marcipánt.
  • Egy éjszakát pihentettem hűtőszekrényben.
  • A főtt krémhez: a tejből, cukorból, vaníliás pudingporból pudingot főztem, kihűtöttem. A puha vajat habosra kevertem, ebbe vegyítettem a pudingot. Ezzel kentem meg a tortát vékonyan, hogy legyen amihez ragadjon a marcipán. Hűtőben dermeszettem.
  • A marcipánt zöldre szineztem, porcukor segítségével kinyújtottam és beburkoltam a tortát.
 
 

2019. május 11., szombat

Segítsüti 2019 tavasz - tortaátadás 1.


Viszonylag villámgyorsan került sor a 20., jubileumi Segítsüti tavaszi fordulójának 1.  tortaátadására (azért első, mert lesz még egy vígaszág is) - egy Svéd hercegnőtortára -  szerda délután Budaörsön.
Immár hetedik alkalommal vettem részt a Segítsüti nagyszerű jótékonysági akciójában, amellyel most a Nyúlcipő Fejlesztő Centrumot támogattuk.
 
A licitnyertesem idén Ildikó lett, akinek munkahelyi csapatával 31.000 Ft-tal támogattuk a fenti alapítványt. Köszönet nekik itt is azért, hogy együtt segíthettünk egy ilyen szép és fontos kezdeményezést. :-) ..... és a munkahelyi képért is a Csapatnak! :-)
  
Aki csak kisebb összeggel, de segíteni szeretne, az nézzen körül a Segitsüti ajándékboltjában. Itt mindenféle szépséges ajándék megvásárlásával szolgálhatja ezt a jó ügyet. Hiszen sok kicsi sokra megy!
 
 

2019. április 15., hétfő

Segítsüti 2019 tavasz - Svéd hercegnőtorta (Sweden princess cake)


Mátóltól indul újra a már hagyományosnak számító, jótékonysági Segítsüti akció! Annak is egy gyönyörű kerek számú, azaz 20. fordulója! :-)



Most is 30 gasztroblogger alkotja a csapatot, akik finomabbnál finomabb süteményekkel készültek, hogy a süti újból segíthessen. 

Az idei, tavaszi támogatott a Nyúlcipő Fejlesztő Centrum, akik a 2 hónapos és 18 év közötti gyerekek mozgásos, komplex fejlesztését, illetve felnőtt, sérült emberek (baleset, Stroke utáni rehabilitáció, Sclerosis Multiplex, Parkinson) állapotjavítását tűzte ki céljául.
 
   Licitálni a Segítsüti oldalán 2019. április 15.(hétfő) reggeltől - 18.(csütörtök) délután 16 óráig van lehetőség.
 

Várunk minden segítő szándékú embert a Segítsüti akció licitjeire.

 

 Az eddigi felajánlásaimról itt olvashattok.

 

Aktuális, licitre felajánlott finomságom egy "Svéd hercegnő torta" erdei gyümölccsel, vaníliakrémmel, tejszínhabbal és marcipánbevonattal, amelynek a svédeknél  - eredeti neve: Prinsesstårta-  külön napja, sőt hete van.

 


A felajánlott tortát szeretettel adom át személyesen az árverés után, egy előre megbeszélt időpontban a licitnyertesnek az alábbi városok valamelyikében: Szarvason, Budaörsön és/vagy Tatabányán. 

Licitáljatok, hogy a süti most is segíthessen! :-)  


 

 


2018. szeptember 23., vasárnap

Segítsüti 2018 tavasz - tortaátadás

 
Kissé őszbe fordulóan már, de a Segítsüti tavaszi fordulójának tortaátadására - egy epres, kókuszos csokitorta - a részemről péntek délután került sor Budaörsön. 

Immár hatodik alkalommal vettem részt a Segítsüti nagyszerű jótékonysági akciójában, amellyel most a Szent Márton Gyermekmentő Szolgálatot támogattuk.
 
A licitnyertesem idén Csaba lett, akivel 22.000 Ft-tal támogattuk a fenti alapítványt. Köszönet neki itt is azért, hogy együtt támogathattunk egy ilyen szép és fontos kezdeményezést. :-)

Fotó sajnos nem készült az átadásról, de magáról a tortáról lőttem egyet gyorsan indulás előtt, ezt láthatjátok a képen.
  
Aki csak kisebb összeggel, de segíteni szeretne, az nézzen körül a Segitsüti ajándékboltjában. Itt mindenféle szépséges ajándék megvásárlásával szolgálhatja ezt a jó ügyet. Hiszen sok kicsi sokra megy!


 

2018. április 16., hétfő

Segítsüti 2018 tavasz - Epres-kókuszos csokitorta


 

Holnaptól indul újra a már hagyományosnak számító, jótékonysági Segítsüti akció!

Most is 30 gasztroblogger alkotja a csapatot, akik finomabbnál finomabb süteményekkel készültek, hogy a süti újból segíthessen. 


 
 

Az idei, tavaszi támogatott a Szent Márton Gyermekmentő Szolgálat, amely életveszélyes állapotú csecsemők és gyermekek helyszíni ellátásával és szállításával segíti az Országos Mentőszolgálat munkáját.


A liciten összegyűlt összeggel az alapítvány számára szeretnénk különböző eszközöket  vásárolni.

 

  Licitálni a Segítsüti oldalán 2018. április 17.(kedd) reggeltől - 20.(péntek) délután16 óráig van lehetőség.

 

Várunk minden segítő szándékú embert a Segítsüti akció licitjeire.

 

Az eddigi felajánlásaimról itt olvashattok.

 

Aktuális, licitre felajánlott finomságom egy "Epres-kókuszos csokitorta", amely a kislányom születésnapjára - és kérésére - készült még februárban.

A tortára fordított fagylalttölcsér alján egy puncsgolyó található.

A felajánlott tortát szeretettel adom át személyesen az árverés után, egy előre megbeszélt időpontban a licitnyertesnek az alábbi városok valamelyikében: Szarvason, Kecskeméten, Budaörsön és/vagy Tatabányán. 


Licitáljatok, hogy a süti most is segíthessen! :-)  

 

2017. május 16., kedd

Segítsüti 2017 tavasz - tortaátadás


Immár ötödik alkalommal vettem részt a Segítsüti nagyszerű jótékonysági akciójában, amellyel most a Bátor Tábort támogattuk. Erre azért is vagyok nagyon büszke, mert a gyermekpszichológus nővérem több nyáron át dolgozott az alapítvány rendezvényein. :-)
 
A licitnyertesem idén Bea lett, akivel 30.000 Ft-tal támogattuk a fenti alapítványt. Köszönet neki itt is azért, hogy együtt támogathattunk egy ilyen szép és fontos kezdeményezést. :-)
 
 
Aki csak kisebb összeggel, de segíteni szeretne, az nézzen körül a Segitsüti ajándékboltjában. Itt mindenféle szépséges ajándék megvásárlásával szolgálhatja ezt a jó ügyet. Hiszen sok kicsi sokra megy!

A licitnyertesem, Bea küldött egy képet a tortáról és a kis ünnepeltről, aki a születésnapjára kapta. Isten éltesse a szülinapost sokáig! :-)

 

2017. április 7., péntek

Fürst Pückler torta


Az idei, tavaszi Segitsüti akcióra felajánlott tortámat Lajos Mari, Hemző Károly 66 torta című könyvéből választottam Petra lányom kérésére. Petra ugyanis a 7. születésnapjárta egy epres, csokis tejszínhabos tortát kért és ez a remekmű mindenben megfelelt a kérésnek.
 
A torta az egyik legelőkelőbb német család nevét viseli. Fürst Pückler, azaz Pückler herceg bolondult minden olyan édességért, amely sima és csokoládés piskótalapokból, valamint eper vagy málnakrémből, sok tejszínhabbal, likőrrel és csokoládéval készült.

A torta nagyon ízlett az egész családnak, a Segítsütin is nagyszerűen szerepelt, ennek eredményét a Bátor Tábor Alapítvány javára itt nézhetitek meg. : Beának 30.000.- forintot ért a liciten ez a torta, így mi ketten ennyivel támogathattuk az alapítványt, amit itt is köszönök neki. :-)

Hozzávalók:

Piskóta:
6 tojás
6 evőkanál cukor
6 evőkanál liszt
1 evőkanál kakaópor

Epres krém:
30dkg eper
Fél citrom leve
10dkg porcukor
1dkg zselatin
5dl tejszínhab
9 ek narancslikőr

Bevonat:
2 dl tejszín
1 csomag habfixáló
1 csomag vaníliás cukor
16 marcipángolyó kakaóporba hempergetve
5-6 szem eper némi gyümölcszselével leöntve

A piskótához a tojásokat szétválasztottam, a fehérjét kemény habbá vertem. Hozzáadtam a cukrot majd kis idő múlva a sárgáját. A lisztet óvatos mozdulatokkal hozzávegytettem. Sütőpapírral fedett lemezre a harmadából kikentem egy kört, a maradékhoz kakaóport vegyítettem, ebből még két kör készült. 180 fokos sütőben készre sütöttem a lapokat.
A krémhez az epret felengedtem (fagyos volt), felnegyedeltem, hozzáadtam a porcukrot és a citromot, fél óráig állni hagytam.
A zselatint 1 dl vízbe beáztattam.
A megduzzadt zselatint felolvasztottam és lassan az eperkrémhez kevertem. A tejszínt kemény habbá vertem, ezt is az eperkrémhez vegyítettem. Ezzel töltöttem meg a készre sült lapokat,melyeket töltés előtt narancslikőrrel kenegettem meg.
Hűtőszekrényben fél napig pihentettem a betöltött tortát.
A díszítéshez a tejszínt habbá vertem a fixálóval és bevontam vele a tortát.
Kakaóporba forgatott marcipán golyókkal, csokidísszel, gyülökcszselébe mártott eperszemekkel dekoráltam.



 

2017. március 20., hétfő

Segítsüti 2017 tavasz - Fürst Pückler torta


Dobpergés..... az 500. bejegyzésem következik, kérem szépen! :-)) Nem is akármivel....

Mától indul újra a már hagyományosnak számító, jótékonysági Segítsüti akció!
 
Most is 30 gasztroblogger alkotja a csapatot, akik finomabbnál finomabb süteményekkel készültek, hogy a süti újból segíthessen. 
 

Az idei, tavaszi támogatott a Bátor Tábor Alapítvány, amely súlyosan beteg gyerekek és családtagjaik számára szervez élményterápiás programokat nyári táborok, évközi klubok és családi hétvégék formájában.

A liciten összegyűlt összegből az alapítvány számára társasjátékokat, hátizsákokat, kemping székeket és különböző gépeket szeretnénk vásárolni.


 


Licitálni a Segítsüti oldalán 2017. március 20.(hétfő) reggeltől - 23.(csütörtök) délután16 óráig van lehetőség.

 
Idén már ötödik alkalommal veszek részt ezen a kezdeményezésen, és rendkívül megtisztelőnek tartom a felkérést.

 


Aktuális, licitre felajánlott finomságom egy "Fürst Pückler torta", amely az egyik legelőkelőbb német család nevét viseli. Fürst Pückler, azaz Pückler harceg bolondult minden olyan édességért, amely sima és csokoládés piskótalapokból, valamint eper vagy málnakrémből, sok tejszínhabbal, likőrrel és csokoládéval készült. (Forrás: Lajos Mari, Hemző Károly: 66 torta)

A felajánlott tortát szeretettel adom át személyesen az árverés után, egy előre megbeszélt időpontban a licitnyertesnek az alábbi városok valamelyikében: Szarvason, Kecskeméten, Budaörsön és/vagy Tatabányán. 


Licitáljatok, hogy a süti most is segíthessen! :-) 

 

 

 

 


 

 

2016. április 27., szerda

Segitsüti 2016 tavasz - tortaátadás


Immár negyedik alkalommal vettem részt a Segítsüti nagyszerű jótékonysági akciójában, amellyel most a Démétér házat támogattuk.

A licitnyertesem idén Judit lett, akivel 20.000 Ft-tal támogattuk a fenti alapítványt. Köszönet neki itt is azért, hogy együtt támogathattunk egy ilyen szép és fontos kezdeményezést. :-)


Aki csak kisebb összeggel, de segíteni szeretne, az nézzen körül a Segitsüti ajándékboltjában. Itt mindenféle szépséges ajándék megvásárlásával szolgálhatja ezt a jó ügyet. Hiszen sok kicsi sokra megy!

2016. április 11., hétfő

Segítsüti 2016 tavasz - Pilóta keksz torta eperrel

 
Mától indul újra a már hagyományosnak számító, jótékonysági Segítsüti akció!
Most is 30 gasztroblogger alkotja a csapatot, akik finomabbnál finomabb süteményekkel készültek, hogy a süti újból segíthessen. 

Az idei, tavaszi támogatott a Démétér Ház, amely egy anya-gyermek otthon a beteg gyermekek gyógyulásáért. A Szent László kórházban transzplantáción átesett gyermekek itt lábadozhatnak otthonos körülmények között és állandó orvosi felügyelet mellett.


Az összegyűlt összeget az alapítvány apartmanjainak informatikai fejlesztésére fogjuk fordítani, így segítve a gyermekek tanulását, szórakozását.



Licitálni a Segítsüti oldalán 2016. április 11.(hétfő) reggeltől - 14.(csütörtök) délután16 óráig van lehetőség

Várunk minden segítő szándékú embert a Segítsüti akció licitjeire.
 
Idén már negyedszer veszek részt ezen a kezdeményezésen, és rendkívül megtisztelőnek tartom a felkérést.

Aktuális, licitre felajánlott finomságom egy "Pilóta keksz torta eperrel", amely a manapság nagyon népszerű Oreo tortának a "magyarosítása".


A felajánlott tortát szeretettel adom át személyesen az árverés után, egy előre megbeszélt időpontban a licitnyertesnek az alábbi városok valamelyikében: Szarvason és környékén, Kecskeméten, Budaörsön, Tatabányán. 

Licitáljatok, hogy a süti most is segíthessen! :-) 

 

2016. január 11., hétfő

Rumos körtés máktorta


Egy régi adósság törlesztése következik most... 

A 2015 tavaszi Segítsüti akcióra egy rumos körtés máktortával készültem, amellyel kapcsolatban a recept bemutatása valahogy elmaradt. Lassan itt a következő forduló, így igazán illik már közkincsé tenni ezt a receptet. :-) Remélem úgy fog tetszeni nektek is mint annak idején a családnak, a licitnyertesnek és a vigaszágasnak.

Van valami ötletetek esetleg, hogy milyen ízvilágú tortával készüljek a tavaszi licitre?

Eddigi felajánlásaim:
Hozzávalók:

Piskóta:
15dkg liszt
15dkg darált mák
5 tojás
20dkg cukor
Fél dl rum
Reszelt citromhéj
Egy kiskanál sütőpor
Egy csipet őrölt szegfűszeg és fahéj

Körteréteg:
1kg körte
1 citrom leve
10dkg méz
2 dl körtelé
2 kiskanál őrölt fahéj
2,5 dkg vaníliás pudingpor

Tejszínkrémhez:
5 dl tejszín
2 csomag vaníliás cukor
2 csomag habfixáló

Mákgolyókhoz a tetején:
Némi piskótamaradék
Két evőkanál darált mák
Porcukor, baracklekvár, rum

A piskótához a tojásokat szétválasztottam, a fehérjéből kemény habot vertem. A sárgáját habosra kevertem a rummal, cukorral. Hozzáadagoltam a lisztet, darált mákot, sütőport, ízesítőket majd a fehérjehabot. Zsírozott-lisztezett, 24 cm-es tortaformában 180 fokon készre sütöttem. Miután kihűlt, 3 lapba vágtam.
A körtéket megpucoltam, kockára vágtam. A mézet aranybarnára pirítottam, felöntöttem a körte- és citromlével, beletettem a körtekockákat és 10 perc alatt puhára pároltam. Hozzáadtam a fahéjat és egy kis körtelével elkeverve a pudingport - besűrítettem hagytam kihűlni. A harmadát botmixerrel simára pürésítettem.
A tejszínt a vaníliás cukorral és a fixálóval kemény habbá vertem.
Töltés: Az alsó lapot megkentem a körte harmadával, majd a tejszínkrém harmadával. Erre ment a középső lap, rá a körte másik harmada és a tejszínből is a harmad rész. Lezártam a felső lappal, ennek tetejére a pürévé turmixolt körtét és a maradék tejszínt összevegyítettem - ezzel kentem meg. Darált mákkal meghintettem.
A piskóta vágásakor leesett morzsát és némi lefaragott piskótát darált mákkal és némi baracklekvárral, rummal puncsanyaggá gyúrtam - ebből lettek a díszítő golyók a tetejére.


2015. július 10., péntek

Segitsüti 2015 tavasz, tortaátadás 2


Immár harmadik alkalommal vettem részt a Segítsüti nagyszerű jótékonysági akciójában, amellyel most a Borsóház alapítványt támogattuk.
A licitnyertesem idén Ildikó, akivel 13000 Ft-tal támogattuk a fenti alapítványt. Neki már átadtam a tortát a Budaörsön, arról itt olvashattok
Vigaszágasom is lett László személyében, akivel újabb 12000 Ft-tal gyarapítjuk így a Borsóház számára gyűjtött összeget.
Lászlóval személyesen nem sikerült találkozni, a férjem vitte el a tortát a nővérének Kecskemétre. Laci egyébként aktív licitáló, de nem sikerült még megcsípnie az első helyet egyik évben sem - amióta én részt veszek ebben a kezdeményezésben. Büszke vagyok rá, hogy már harmadszor ő a vigaszágasom! :-)

Most jöttem rá, hogy receptet még mindig nem hoztam a tortához... Na, majd ezt még pótolom! 

2015. június 9., kedd

Segítsüti 2015 tavasz, tortaátadás1


Immár harmadik alkalommal vettem részt a Segítsüti nagyszerű jótékonysági akciójában, amellyel most a Borsóház alapítványt támogattuk.
A licitnyertesem idén Ildikó lett, akivel 13000 Ft-tal támogattuk a fenti alapítványt. Vigaszágasom is lesz László személyében, akivel újabb 12000 Ft-tal gyarapítjuk így a Borsóház számára gyűjtött összeget.


Ildikóval Budaörsön találkoztam egy meleg, szombat délután. A gyors átadást követően (kicsit aggódtam a tortáért a meleg miatt) mentek is tovább a családjával egy születésnapi buliba. Kaptam tőle utólag egy kedves köszönő levelet is, amelyben két képet is küldött nekem a tortáról. Köszönet neki itt is mindenért! :-)

Az átadott torta kicsit másképp néz ki mint ami a felajánlásnál a képen szerepelt, mert Ildikó nem kérte a mákgolyókat a tetejére. Így darált mákkal panírozott, párolt körteszeletekkel és csokidíszekkel dekoráltam a tortát.

Most jöttem rá, hogy receptet még nem is hoztam a tortához... Na, majd a vigaszágas átadásnál pótolom a hiányt, ígérem.... :-))





2015. március 30., hétfő

Segítsüti 2015 tavasz - Rumos-körtés máktorta


Mától indul újra a már hagyományosnak számító, jótékonysági Segítsüti akció!


Most is 30 gasztroblogger alkotja a csapatot, akik finomabbnál finomabb süteményekkel készültek, hogy a süti újból segíthessen.

Az idei, tavaszi támogatott a Borsóház alapítvány, akik egyéni állapothoz igazodó, speciális eszközökkel és módszerekkel végzett komplex rehabilitációs és fejlesztő tréningekkel foglalkoznak.

Az összegyűlt összegből az alapítványnak speciális fejlesztő eszközöket vásárolunk.



Licitálni a Segítsüti oldalán lehet 2015 március 30.-tól április 2. 16 óráig


 
Várunk minden segítő szándékú embert a Segítsüti akció licitjeire, hogy a süti most is sokat segíthessen!!

 
Idén már harmadszor veszek részt ezen a kezdeményezésen, és rendkívül megtisztelőnek tartom a felkérést! Az eddigi felajánlásaimról itt olvashattok.


Aktuális, licitre felajánlott finomságom egy Rumos-körtés máktorta, amelyet szeretettel adok át személyesen az árverés után, egy előre megbeszélt időpontban a licitnyertesnek az alábbi városok valamelyikében: Szarvason, Békéscsabán, Kecskeméten, Budaörsön, Tatabányán.