A következő címkéjű bejegyzések mutatása: állványos torta. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: állványos torta. Összes bejegyzés megjelenítése

2025. március 4., kedd

Szülinapi cupcake Londonból (vendégposzt)

 


Tudom, nagyon eltűntem, de valahogy - jó értelemben - sűrű lett az év elejei program. A síelés után 3 csodás napot töltöttünk Londonban Petra lányom szülinapján. Petra régi vágya volt ez az utazás és pontosan a 15. szülinapján útra keltünk.

Mivel most nem tudtam a nagy napra sütni, helyben kerestünk valami finomat. A Victoria pályaudvar mellett egy áruházban láttunk meg egy Lola's cupcake-pultot, gyönyörű süteményekkel. Volt olyan is, amin szerepelt: Happy Birthday!

Veronikával választottunk négyet és jöhetett a köszöntés. :-D

Őszintén szólva a férjem szkeptikus volt, azt mondta, hogy ami ilyen szép és színes, az biztosan nem finom, de nagyot tévedett, isteni volt! 

Szerettem volna megörökíteni a recepttáramban is ezt a csodás pillanatot. Isten életessen kislányom még egyszer!  <3

Hamarosan jövök saját receptekkel is. ;-)



2023. december 30., szombat

Mákos-meggyes virágkalács

Idén karácsony előtt valahogy nem jutott sem idő, sem kedv a bejgli sütéshez, ezért mást eszeltem ki. Már régen tetszettek a virágkalácsok, szerettem volna egy ilyet kipróbálni. Hosszas nézelődés után le is tettem a voksomat "csakapuffin" receptje mellett. 

  • A belinkelt mákos kalács recepten az alábbiakat változtattam:
  • Friss élesztő helyett 1 csomag instant élesztőt használtam sikerrel.
  • A porélesztő miatt én hagytam fél óra kelesztési időt, erre az eredeti recept szerint nem volt szükség.
  • A mák mellé ~10 dkg kiolvasztott, magozott meggyet is használtam. A magozáskor keletkezett meggylével is meglocsoltam a darált mákot az olvasztott vaj mellett.

A végeredmény - zajos siker. :-)

Nem mondom, hogy mostantól sohasem sütök bejglit, de ez a recept sokkal egyszerűbb, gyorsabb, jóval kevesebb vesződéssel jár és ugyanolyan finom. Emellett dekoratívabb is.

Egy baj volt csak vele... férjem megjegyezte: "Remélem kireped ez is! ?Mert csak úgy a jó." 

Jelentem, nem tette....de így is elfogyott. :-DDD



2019. szeptember 29., vasárnap

Menyasszonyi torta


Egészen elfeledkeztem banánimádó sógorom májusi esküvői tortájának bemutatásáról. Kedden azonban megszületett kislánya, édes druszám - Zsuzska - , így eszembe jutottak az esküvői fotók. Sok boldogságot kívánok - immár hármójuknak - itt, még egyszer! :-)
 
Tehát én készítettem a szűkkörű esküvőre egy nem túl nagy menyasszonyi tortát életem első drótos cukorvirágaival. A virágokhoz egyébként segítséget kaptam egy pompás virágkészítő cukrásztól, Ivettől, akinek köszönöm itt is a türelmet és segítséget!
 
A torta három szintes volt, ebből a két alsó azonos átmérőjű volt és egymásra illeszkedtek: alul puncs, felette étcsokis. Közöttük egy fém merevítés biztosította a stabilitást. A kis felső szint citromos volt.
 
Bevonat a szokásos házi fondant, a színekben pedig egy kis aranyat és kéket vittem bele, ami illet a tortatál kék szalagjához is.
 
Szerettek volna nászpárt is a tortára, így a szervírozás előtt rákerült egy kis nászpár-szobor, amit így meg is tarthattak. Egyébként én nászpár nélkül képzeltem el az egészet: ekkor egy virág lett volna a tetején, egy pedig a szinttörésnél, de így is jó lett.
 
A torta egyébként több téren is jól vizsgázott, ugyanis majdnem 300 km-t szállítottuk két megállóval és remekül bírta a megpróbáltatásokat. :-DD Kívánok ilyen kitartást egymás iránt egy hosszú életre az ifjú házasoknak! ;-)
 
 

2017. július 29., szombat

Menyasszonyi torta júliusi gyümölcsökkel-burkolat nélkül


Edina és Gyuszi
Még májusban készítettem egy különleges, modern menyasszonyi tortát - cukorburkolat nélkül, rengeteg gyümölccsel díszítve. Unokaöcséméknek - akik éppen az esküvőjükre készültek - nagyon megtetszett, így férjemmel megbeszéltük, hogy ezt kapják tőlünk nászajándékba. :-)
 
A torta alja szintén naturális volt, egy nagy akácfa-szelet lekezelve, ezt újra a férjem készítette el.

A három szint közé fém állvány volt beépítve, 15 cm magas volt egy réteg.
 
A töltelék felül túrós-málnás, középen mascarponés-oreo kekszes, alul étcsokoládés-erdei gyümölcsös volt.
 
Július lévén a gyümölcsréteget: ribizli, egres, szeder, áfonya, meggy és szőlő alkották.
 
Szórásra még a másik tortánál kaptam egy speciális porcukrot, ami nem olvad meg a nedvességtől olyan gyorsan.

Az esküvőn hatalmas sikere volt, az utolsó morzsáig elfogyott, ennél nem is kell több. Kicsit pironkodtam, amikor a jelentkeznek kellett, hogy ki is készítette, de túl vagyok ezen is.... :-DD
 
Isten éltesse az ifjú párt, Edina és Gyuszi legyenek nagyon boldogok!!! <3
 
 

2017. június 1., csütörtök

Menyasszonyi torta gyümölcsökkel, burkolat nélkül


Nagy megtiszteltetés ért még májusban. :-)
Egykori cukrász főnököm és mentorom megkért, hogy a lánya esküvőjére készítsek menyasszonyi tortát. A menyasszonynak ugyanis a manapság olyan divatos, burkolat nélküli torták tetszenek sok gyümölccsel, ahol kilátszik a töltelék és a tortalapok széle. Volt főnököm pedig még a hagyományos menyasszonyi torták világában alkotott hófehér burkolattal és rengeteg rózsával, és azt mondta, ilyet nem szeretne csinálni, de a lánya azért meg kell, hogy kapja. :-)
Így átbeszéltük a nagyságot, az ízt, a gyümölcsöket és közösen beszereztük az alapanyagokat.
A torta alja szintén naturális volt, egy nagy akácfa-szelet lekezelve.
A három szint közé fém állvány volt beépítve, 15 cm magas volt egy réteg.
A töltelék túrós-epres krém volt mindegyik szinten.
Május lévén a gyümölcsréteget: eper, szeder, áfonya és málna alkották.
Szórásra kaptam egy speciális porcukrot, ami nem olvad meg a nedvességtől olyan gyorsan.

Kicsit szkeptikus voltam amikor nekiálltam, de ahogy kész lett - teljesen beleszerettem..... Én is ilyet szeretnék, ha még egyszer férjhez mennék........ :-)))

Az esküvőn hatalmas sikere volt, az utolsó morzsáig elfogyott, ennél nem is kell több.
Isten éltesse az ifjú párt, legyenek nagyon boldogok!!!

Margoként azért megjegyezném Veronika lányom véleményét, amikor kész lett a nagy mű: "Húúú anya, nagyon szép....., de biztos, hogy befejezted??" :-DD

2016. január 2., szombat

Gyrocopter cake :-)


Az új év első bejegyzéseként, engedjétek meg, hogy egy kedvenc tortámat röpítsem be a köztudatba. BUÉK mindenkinek! :-))

Férjem unokanővére nemrég egy különleges kéréssel keresett meg: szülinapi buliban szeretett volna meglepni valakit egy gyrocopter tortával, aminek a vezetése az ünnepelt legújabb szenvedélye. Micsodával??? - ámuldoztam én, mire ő: Biztosan megoldhatatlan.... 


Ez igazán felpiszkálta a fantáziámat, kértem képeket és elkezdtem agyalni, hogyan lehetne tortásítani korunk egyik legelmésebb repülőeszközét - a helikopter és a repülőgép keresztezését.


Megkértem a férjemet, hogy készítsen nekem egy gyrokopter alaprajz formájú tortatartót hozzá egy rúddal, ami tarthatja majd a felső propellert. Aztán erre építettem és burkoltam a tortát.


Már rajta volt a torta, amikor férjem kijelentette, hogy mégis csak kellene rá a hátsó propeller és terelők is, így újra elvonult a garázsba... A már leburkolt torta vázába csavaroztuk alulról a hátsó elemet, amit aztán fondanttal leburkoltam.


Kicsit úgy éreztem magam mintha a Cake Boss tortaműhelyében lennék.... :-)))


Maga a torta főtt krémes gesztenyetorta volt formára faragva.


Biztosan meg lehet csinálni profibban, de nekem most a szívem csücske ez a torta, annyit dolgoztunk vele... Az ünnepelt öröméről nem is beszélve, köszönöm! :-))





2013. július 26., péntek

Menyasszonyi torta Hello Kitty - nászpárral



Az előző bejegyzésemben bemutatott Hello Kitty-nászpár - történetének folytatása következik most...

Az elkészült dísz egy három emeletes, csokoládé krémmel betöltött, házi fondant bevonatú emeletes tortára került fel.
 
Határozott kérés volt barátnőm felől, hogy a torta oldalán igazi selyemszalag legyen, mert ez harmonizált a terem díszítésével. Tudom, hogy sok tortás idegenkedik a nem ehető anyagok használatától a tortán - és én sem dolgoztam még ilyennel - de ez volt a kérés és nekem tetszett a végeredmény. 
Letisztult, egyszerű forma, semmi túlcsicsázás. Néhány kis díszítő pötty és cukorpillangó, a körbe futó szalag emeletenként egy-egy masnival és a lényeg.....a Hello Kitty nászpár! :)

Sok boldogságot az ifjú párnak! :)





2012. szeptember 10., hétfő

Citromtorta minyonokkal édesanyámnak


Talán már említettem, hogy anyukám nagyon édesszájú, így van kire fogni, hogy honnan ered a cukrászkodás iránti szenvedélyem. :)) Egyik nagy kedvence - a rengeteg kedvenc közül :))) - a minyon. Sikerült egy adag, kiváló minőségű fondánhoz jutnom, így el is dőlt, hogy minyonokat kap a szülinapjára. De persze torta nélkül nincs szülinap, ezért egy kisebb citromtorta is készült a sütik mellé, amire marcipánból az egyik kedvenc figuráját, egy békát formáztam meg. (Mert ha valaki undok, azt mondja: "Olyan béka vagy!")

A citromtortához 6 vékony, kerek piskótalapot sütöttem, amelyeket pudinggal lazított citromkrémmel töltöttem meg. A teteje szintén fondánbevonatot kapott, míg a szélét széles, piros szalaggal díszítettem.

A minyonok 3 félék voltak: a rózsaszín puncs-, a világos barna fehér folttal gesztenye-, míg a sötétbarna csokoládé ízesítésű. (Pontos receptet most nem írok, mert 3 fajta piskótatésztát és 4 fajta tölteléket készítettem, ráadásul mindenből mini adagokat, nehéz lenne összeszedni a pontos arányokat)

Olyan soknak tűnt nekem a minyonok mennyisége, mégis rekordgyorsasággal elkoptak az állványról.:) (Pedig a lányaim alig ettek, ők mindenképpen a békát akarták - lehetőleg apró darabonként- felfalni....:))


Isten éltessen még egyszer Anyukám! :)))

2012. január 17., kedd

101 kiskutyás torta muffinokkal


Az előző bejegyzésemben azt a süteményt mutattam be (Anna és Peti muffin) amelyet kislányom névnapjára készítettem az óvodába, most pedig jöjjön az itthoni névnapi buli tortája!
Veronika lányom egyik kedvence mostanság a 101 kiskutya rajzfilm, ezért hát karácsony óta mondogatja, hogy ő 101 kiskutyás tortát kér a névnapjára. Sok honlapon láttam már állványon tortákat és muffinokat vagy cupcake-eket együtt, most kedvem lett nekem is ezt a felállást kipróbálni. Így sütöttem egy kis méretű piskótát, ami tejszínes-túrós-joghurtkrémmel lett betöltve, kívűl pedig tejszínhabbal bevonva. Valamint készítettem egy adag - korábban már szintén bemutatott - tiramisu muffint, ami most tényleg abszolút favorit nálunk. Így hát felül a tortán, alul a sütiken megvolt az egyforma, fehér bevonat, ezekre készítettem olvasztott csokiból rengeteg pöttyöt. A kutyusok házi fondantból készültek, és egy csokikörön ültek, nehogy megolvassza őket a tejszínhab. Annyit elmondhatok- bár ez a fotón is talán látszik-, hogy volt nagy öröm! :-)
Isten éltessen még egyszer Veronikám!