
Szimplán csak el kellett küldeni egyik kedvenc képünket a forduló házigazdájának -
jelenleg nekem - és az összegyűlt fotókból készül egy összefoglalás. Így jobban megismerjük egymást, a képeinket, a receptúráinkat.
Az általam rendezett 2. fordulóra 12 blogger küldött szebbnél szebb képet, amelyeket már is bemutatok.
Éssss..... doppergéssss...... egy vállalkozókedvű bloggerina,
Melinda - a Habverő és fakanál blog alkotója, már vállalkozott is a 3. forduló megrendezésére, amit itt újból köszönök! Kutassátok át újra a fotóalbumotokat, lesznek ott még kedvenc képek! <3
Egy húsvéti ételsorba könnyen beilleszthető finomság, amely a gyomor mellett a lélekre is hat - hiszen a recept bemutatásánál a bibliai elmékedés itt sem marad el Anitól.
Marisz is a húsvéti ünnep jegyében választott egy gyönyörűséges tortát, amelynek bárki bátran nekiláthat. Az már csak hab a tortán, hogy az alkotás répából készült dióval, barna cukorral, fahéjjal...hmmm..
A csodálatos kézügyességgel megáldott Millye egy Frilly cake elnevezésű fodros, cukorcsipkés, karamellrózsás tortacsodát küldött nekünk kedvencként. Miközben próbálom becsukni a számat az álmélkodástól - egyetértek Millye poszt-címével: "....Kell ennél több?"
Folytatódik a csodás torták sora nyuszis fronton, Éva lúdláb tortája bomabiztos választás az ünnepekre. Csokoládé, meggy és csokoládé.... a tökéletes csábítás titka.
Ha nem akarjuk túlterhelni a locsolók gyomrát, viszont teljesen el akarjuk csábítani őket - ez a torta tökéletes választás lesz. :-) Büszkén olvastam Janka bemutató levelében, hogy a recept megalkotását jómagam is ihlettem az egykoron bemutatott
csokoládés pilletortámmal.
Melinda a következő forduló háziasszonya egy különleges, könnyed rétes képével jött játszani, amely bármilyen alkalommal, bármilyen asztalon megállja a helyét. Egy gyors és könnyen variálható recept túróval, gyömölccsel és egy csábító fotóval.
Luca, aki csodálatos kézügyességével a varrás terén gyakran elkápráztat a blogján, időnként recepteket is posztol, nem is akármilyeneket. Ki nem szeretné a kürtös kalácsot, amelynek házi készítése régi vágyam. Most egy szépséges fotón merengek rajta...
Aki eddig még nem szövögetett gasztro-terveket Húsvétra, az most garantáltan megteszi Katalin fantasztikus fotóját elemezve: főtt tojásból tyúkok, egerek, csibék, aszpik tojás, paradicsom katica és gomba... - aki itt nem lel ihletre, az nem is akart találni... Mestermunka!
Egy csodás fotó, egy csodás recept, egy csodás történet. Konyhovirtuóz interaktívan segítette ezzel a recepttel egy sütni készülő barátját, aki félt nekiállni a készítésének: fázisfotók készültek a készítés foylamatáról, ezek elektronikusan elkerültek a baráthoz, aki ez alapján megalkotta ennek a csodának a testvérét..... <3
Hajni három képet is küldött, hogy válasszak közülük és én rögtön beleszerettem ennek az uzsonnasüteménynek a fotójába. Nagyon kívánatosak ezek a kiflik a gyönyörűen megkomponált felvételen.
Nem tudom, hogy létezik-e ember a földön, aki ne szeretné az islert, pláne, ha egy ilyen gyönyörű fotón reklámozzák. Az már csak tetőzi a dolgot, hogy mákimádó vagyok és a fehércsokit sem vetem meg...Ria, ez több mint csodás lett!