Bejegyzések relevancia szerint rendezve a(z) "mézeskalács" lekérdezésre. Rendezés dátum szerint Az összes bejegyzés megjelenítése
Bejegyzések relevancia szerint rendezve a(z) "mézeskalács" lekérdezésre. Rendezés dátum szerint Az összes bejegyzés megjelenítése

2011. december 16., péntek

Mézeskalács

Egy finom mézeskalács recept úgy, ahogyan nekem bevált.

Hozzávalók:
0,5 kg liszt
350 g méz
2 tojás
1,5 teáskanál szódabikarbóna
4 evőkanál olaj
3 evőkanál víz
13 g mézeskalács fűszerkeverék

A két tojást addig keverem nagy fokozaton a mézzel, míg habos nem lesz. Ekkor mehet hozzá az olaj és a víz, majd kanalanként a liszt a fűszerrel és a szódabikarbónával. Ragadós massza lesz a végeredmény, de semmi pánik, legalább két órát hűtőben kell pihentetni, aztán már dolgozhatunk is vele. Fél centi vastagra nyújtjuk a tésztát és formákat szúrunk ki belőle. 180 fokos sütőben, sütőpapírral fedett tepsiben sütjük. Éppen hogy csak barnára süüssük, ha nagyon megbarnulna, kemény lesz!

Díszítési ötletek:

  1. Színes mézeskalács: tojásfehérjét nyersen elkeverünk pl. piros ételfestékkel (nagyobb élelmiszer üzletekeben az aromák mellett találhatók a polcokon) és ecset segítségével befestjük a süti felületét.
  2. Ét- vagy akár fehércsokoládét olvasztunk, és részben vagy egészben belemártjuk a sütiket
  3. Díszítő máz: 1 tojásfehérjét habosra keverünk, majd hozzáadunk 15 dkg porcukrot. Ebből a sűrű mázból nyomózsák vagy papírból csavart tölcsér segítségével mintákat nyomunk a kalácsokra.
  4. Sütés előtt nyomhatunk a kis formákba dió-vagy mandulaszemeket, vagy akár mazsolát is.
  5. A színes bevonót vagy a díszítő habot még a megszilárdulás előtt megszórhatjuk színes cukordarával is.

2013. április 14., vasárnap

Mézeskalácslikőr és zellerkrémleves (Blogkóstoló 8.)

 

Haninál landolt a 8. Blogkóstoló játék stafétabotja, amelynek sorsolásán nekem a Mézeskalács konyha blog jutott. Nagyon örültem hogy megismerhettem ezt az internetes naplót, ahol jobbnál jobb receptekre és fogásokra bukkantam. Elhatároztam magam, hogy most az egyszer nem választok édességet és le is tettem a voksomat rögtön egy finom likőr és egy régen kipróbálásra ítélt leves mellett. 

De aztán.....megpillantottam egy édességet amit MUSZÁJ volt kipróbálnom! Ennek a különleges receptnek az elkészítése folyamán 3 - számomra - új dolgot is teszteltem, így az új recepttel együtt a végeredmény egy 4az 1ben bejegyzés lett, amit a terjedelem miatt legközelebb hozok. Vajon Mézeskalács sejti-e hogy mi lesz az? :)









Szerelem volt első látásra az is amikor megláttam a receptet, és az is amikor elkészítettem. Húsvétkor kínálgattam nagy sikerrel. :) 


Nem posztolok ételeket, de ezt a levest már olyan régóta ki akartam próbálni, hogy most megmutatom nektek. Nagyon szeretjük a krémleveseket, főleg Veronikám, aki megélne csak cukkini- és brokkolikrémlevesen. Félve kóstoltattam meg vele, gyanakodott is, hogy miért nem zöld (?), de aztán jelentem, jóízűen bekebelezte! Állandó repertoáromba felvéve! ;-)))
Annyit változtattam csupán a belinkelt recepten, hogy egy kis fokhagymával pluszban megbolondítottam a levest.



2013. április 16., kedd

Ibolyakrémes muffin, azaz megkóstolni egy illatot...(Blogkóstoló 8.)



Mint azt az előző bejegyzésemben jeleztem, a 8. Blogkóstoló játékra még egy poszttal készültem. Amikor megláttam a Mézeskalács konyha blogon az Ibolyakrémes mini muffin bejegyzést, tudtam, hogy el kell készítenem! :)

És hogy miért írtam azt, hogy ez egy 4 az 1ben bejegyzés lesz? : 
  • készítettem  ibolyás cukrot
  • kandírozott ibolyát
  • házilag krémsajtot
  • és természetesen magát a muffint :)







1. Ibolyás cukor: 

Az itt található bejegyzés alapján ibolyasziromból és kristálycukorból készítettem. Zárt tégelyben tároltam 3 hétig, mindennap felráztam majd ledaráltam.

2. Kandírozott ibolya:

Ibolyaszirmokat szedtem a zöld rész nélkül, egyenként megkentem őket tojásfehérjével, porcukorba forgattam majd megszárítottam őket.



3. Házi készítésű krémsajt tejfölből:

Mézeskalács leírása alapján : "A tejfölt egy tiszta textil zsebkendőbe borítottam, összecsomóztam a csücskeit és fellógattam egy lábas fölé a konyhában. Így hagytam csöpögni 2 órát, majd zsebkendőstől áttettem egy szűrőbe. A gyorsabb csöpögés érdekében súlyt tettem rá. Jelen esetben egy zárt üveg meggybefőttet. Szűrőstől visszatettem a lábas fölé és nyugton hagytam még egy órát"
Tökéletes állagú végeredményt kaptam! :)



4. Ibolyakrémes muffin:

A recept itt található, könnyen követhető. Annyin változtattam csupán, hogy a muffin-kapszlik megtöltése után egy kevés tésztát lilára színeztem és azokból nyomtam még a megtöltött formák közepébe, hogy fokozzam a látványt. :) 

Egy kellemes ízű muffin lett a végeredmény, aminek krémjében finoman fellelhető az ibolya aromája. Tényleg olyan íze van mint amilyen az illata, valóban megkóstolható a virág által kibocsátott illatfelhő...




2016. május 24., kedd

Mézeskalács doboz 50. házassági évfordulóra


Anyósomék barátai májusban ünnepelték ez 50. házassági évfordulójukat. Anyósom azzal a kéréssel fordult hozzám, hogy csináljak Ili néninek és Misi bácsinak egy mézeskalács dobozt a nagy alkalomra. 30 kisebb szívet akart bele, mert annyian készültek a buliba.

Megijedtem a feladattól, mert még nem csináltam ilyesmit, de kedvesen bíztatott, hogy bízik bennem, biztosan megoldom... :-)

A már jól bevált mézes receptemet gyúrtam be a dobozhoz, pihentettem egy napig majd hozzá kezdtem a sütéshez.
 
Másfél adag tésztát gyúrtam be, ami végül soknak bizonyult. 

A maradékból köröket szaggattam és sütés után almalekvárral töltöttem össze. Csak úgy falták a lányok... ;-))

Íme a készítés menete dióhéjban:
  • A mézes tésztát begyúrtam, egy napot pihentettem a hűtőszekrényben
  • Először az 51 db kis szívet sütöttem meg (végül ennyit készítettem, mert így 1966-tól 2016-ig mindegyikre rákerülhetett egy-egy évszám
  • A kisült szíveket beletettem egy akkora műanyag, kerek tálba amiben kényelmesen elfértek - így kaptam képet arról, hogy mekkora doboz kell nekik
  • A mintaként kikeresett műanyag dobozzal kiszaggattam e doboz tetejét és egy nagyobb kört - az alját
  • A doboz oldalának téglalapocskákat sütöttem
  • A készre sütött elemekből és az alábbi fehérjehabból összeállítottam a dobozt: 2 tojásfehérjét 13dkg porcukorral gőz felett kemény habbá vertem
  • Ahol a téglalapocskákat ráállítottam az alaplapra, ott kicsit megfaragtam az alaplapot és úgy nyomtam oda fehérjehabot majd a kivájt résbe állítottam a téglalapot - hogy stabilabb szerkezetet kapjak
  • A kicsi szívekre felírtam a dátumokat
  • A doboz tetejébe szalagot fűztem, hogy könnyebben lehessen nyitogatni
  • Pár napot száradt az egész és mehetett az ünnepségre 
 Nyilván nem lett tökéletes, de végül nagyon tetszett nekem, és ami a lényeg, az ünnepelteknek is. Isten éltessen bennetek sokáig, együtt még számtalan évig!! :-)













2014. november 1., szombat

Mézes-sütőtökös muffin SAD 27-re


Menetel a Süss!Alkoss!Díszíts! (SAD) játék rendületlenül, a stafétabot most Csigabige konyhájában landolt. Témája igen aktuális a közeledő tél szempontjából, hiszen a didergős hidegben nincs is jobb és immunerősítőbb egy kanálka méznél - mindenhez. :-) Tehát:

- témában kellett alkotni.

Tombol a sütőtök szezon is éppen, így mindenképpen sült tökkel képzeltem el valami mézes süteményt. A kis muffinok remekül díszíthetők és lánykáim is imádják őket, így e mellett voksoltam.

Díszítésként fondant-ból méhecskéket és a Halloween-ra való tekintettel tökfejeket gyártottam. Így már nem is tudom hány legyet is ütöttem egy csapásra... :-DD

Küldöm a virtuális darabokat Csiga, köszi a játékot!

Hozzávalók: (20db muffinhoz)
25dkg sült sütőtök
15dkg liszt
10dkg méz
5dkg mazsola
2tojás
10dkg vaj
Fél narancs reszelt héja és leve 
1 kávéskanál sütőpor
2 kávéskanál mézeskalács fűszer

Hab:
1dl habtejszín
2evőkanál tej
1evőkanál méz
4g zselatin 4dkg vízben oldva

Az idei töklámpásunk malommal... :-)
A tésztához a puha vajat a tojásokkal habosra kevertem. Hozzáadtam a villával összetört sütőtököt, narancshéjat-és egy evőkanél levet, mézet. Ekkor mehet bele a mazsola, liszt, sütőpor és fűszer. Szilikon muffin-formába osztottam a tésztát és 180 fokon 20 perc alatt készre sütöttem. Még forrón megkentem a maradék narancslével.
A zselatint a vízben feloldottam, a tejet a mézzel elkevertem, a tejszínt kemény habbá vertem. A megduzzadt zselatint meglangyosítottam és óvatosan összevegyítettem a habbal és a mézes tejjel. Ezzel dekoráltam a minitorták tetejét.




2013. október 12., szombat

Blogkóstoló 12. forduló, Sorsolás :)

 

És megtörtént a 12. Blogkóstoló játék sorsolása 61 résztvevővel! :)

Íme a sorrend arról, hogy ki kinek a blogjáról választ és készít el valami finomságot. Mindenki az alatta lévő blogon keresgél, a legutolsó helyen szereplő konyhatündér pedig a legelső blogról.

Köszönöm, hogy ennyien jöttetek játszani, nagyon várom hogy milyen ételek, italok, desszertek nyerik meg a tetszéseteket a kisorsolt recepttárból! :)

Szeretnék mindenkit megkérni arra, hogy amennyiben bármilyen okból kifolyólag nem tudja elkészíteni és irányomba elküldeni a számára kijelölt blogról a választott finomságot, az feltétlenül jelezze mind felém, mind pedig a blog-párja felé! Hiszen mindenki izgatottan várja azt is, hogy tőle milyen receptet választottak és milyen sikerrel készítették el azt!!

A nézelődésre, főzőcskére, fotózásra és poszt írásra 3 hetet adok Nektek, így a posztolási határidő:

November 3. vasárnap, este 8 óra

 

Kérek mindenkit, hogy a játék keretében megírt posztok linkjét az alábbi e-mail címre küldje el nekem a fenti határidőig. A bloggal nem rendelkező játékosoktól szintén elektronikus levélben kérném a fotókat és a tapasztalatokat. Címem:

teller.cake@gmail.com

 

Keresgélésre, főzésre-sütésre fel! Jó blogkóstolást kívánok mindenkinek! :)

(Kicsit izgulok, nagyon remélem, hogy nem hagytam ki senkit!!!)

BLOGOK ÖSSZESORSOLT LISTÁJA:
  1.  Isabella
  2.  InfoKata 
  3.  Böbe
  4.  Ildikó konyhája
  5.  Janka/Györgyi
  6.  Mézeskalács
  7.  FromJuci
  8.  Okki
  9.  HajniZoli
  10.  Marka
  11.  Dinka 
  12.  Vöröskaktusz
  13.  Flóra
  14.  Szofi
  15. Akokidli (Ildikó)
  16.  Éva
  17. Vicuska
  18.  Piroska 
  19.  PiciJuci
  20.  Szabina-Besamel
  21.  Ügyes kezek
  22.  Hankka
  23.  Hogymegtudjuknézni
  24. Baráth Zsuzsanna  
  25.  Konyhavirtuóz
  26.  Vea
  27. Sherpa
  28.  Borso
  29.  Trollanyu
  30.  Barbi
  31.  Diamia
  32.  Rebarbara 
  33.  Orsi 
  34. Kisildi   
  35. Káosz Kapitány Konyhája
  36. Ildi KOKKI
  37. Tündérkonyha 
  38. Teller-cake 
  39.  Olajbogyó
  40.  Linyah
  41.  Erika Életinfo
  42.  Rubin Gaby
  43.  Limon
  44.  Dina
  45.  Csigabige
  46.  Váradi Zsolt
  47.  Vikvi
  48.  Az őrült szakács
  49.  Kisribizli 
  50.  Lujza
  51.  Gerdi 
  52.  SüniSüti
  53.  A "tetovaltlany" Ágnes
  54.  Zsuzsi
  55.  Andi-Xsara
  56.  Méz és olíva
  57.  Marisz
A fenti sorrenden kívül jöjjenek azok a játékosok akik blog vagy 30 gasztro-bejegyzés híján úgy játszanak, hogy a fenti blogokból sorsoltam számukra. :

58. Millye


59. Timi1:


60. Alexandra:


61. Zsófivagyok







2016. január 6., szerda

Diósgubás sajttortácska narancsöntettel


A karácsonyi vacsorának zárásaként mindenképpen a díjnyertes sajttortámmal (Budapest sajttortája 2015) szerettem volna kedveskedni a családnak, amelynek sikerére nagyon büszke vagyok. A nyeremény KitchenAid robotgépet egyszerűen imádom, de ezt gondolom nem kell magyaráznom senkinek. :-)

Mivel a karácsony fő ízvonalainak egyike a mézeskalács és a mák mellett a dió, gondoltam csavarintok egyet a sajttortámon: diós gubával is kipróbálom. Öntetnek a narancs mellett döntöttem, nekem ez a két íz nagyon jól harmonizál.

A pontos receptet itt találjátok, annyin változtattam csupán, hogy a guba rétegben a mákot darált dióra, a reszelt citromhéjat pedig reszelt narancshéjra cseréltem.

A narancsos öntethet "curdot" készítettem az alábbiak szerint: két narancs héját lereszeltem, a levét kicsavartam. Gőz felett 5 dkg vajat olvasztottam, hozzáadtam két, enyhén felvert tojást, 8 dkg cukrot és a narancs levet+héjat. Addig főztem így kevergetve amíg be nem sűrűsödött.

Nagyon finom lett a diós, igazán különleges volt a narancsos öntettel. De azért nekem még mindig mákkal és sok-sok szilvával az igazi! <3

Próbáljátok ki mindkét verziót! :-)


2023. december 17., vasárnap

Pepperkake, azaz norvég karácsonyi keksz újra - Advent 3.


Végre én is elkezdtem ma a karácsonyi készületeket fizikailag is, nemcsak lélekben. Egy 10 éve kipróbált norvég fűszeres kekszet ismételtem Trollanyu konyhájából. Sajnos az ő blogja már törlésre került, így oda nem tudok hivatkozni. Sajnálom is nagyon, sok-sok érdekes receptet és technikát tanultam tőle, amikor még naponta olvashattam.

Ez a keksz mindig jobban ízlett nekem, mint a mézeskalács receptem, pedig az is finom! Fűszeres és nagyon jó érződik a vaj benne, igazi karácsonyi ízbomba. :-)

A receptet itt találjátok.

A dekorálást Petrámmal végeztük. :-D Áldott készülődést mindenkinek!



2022. április 10., vasárnap

Tojáslikőr (húsvétra és játékra :-D)

 

Nincsenek véletlenek... :-) 

Amikor írtam tegnap az idei húsvéti süteményajánlómat, elgondolkoztam azon, hogy belinkelem a 2012-ben megosztott, és azóta is jól bevált tojáslikőr receptemet. Végül azért vetettem el az ötletet, mert a linknél közösen szerepel a mézeskalács adventi koszorú a tojáslikőrrel és nem akartam keverni az ünnepeket. 

Este mit olvasok a Parókia konyháján túl blogon? Hogy egy játék keretében tojáslikőr recept kerestetik! :-)

Uccu neki, az első dolgom volt elkészíteni a jól bevált receptemet, majd fotózni, posztolni. :-)

Nektek van a tarsolyotokban egy jól bevált recept?

Hozzávalók:

3 db tojássárgája
25dkg cukor
1csomag vaníliás cukor
3dl tej
1,5 dl alkohol /opcionális, készítettem már vodkával, whiskeyvel, de jól bevált a  házi pálinka is/

A tojássárgákat egy kis tejjel és a cukorral csomómentesre keverem. Hozzáadom a többi tejet is és forrásig hevítem, akkor gyorsan lehúzom a tűzről. Kevergetve hagyom kihűlni. Amikor meghűlt, beleszűröm egy üvegbe majd hozzáöntöm az alkoholt is. Jól összerázom és lehűtöm. Már aznap este fogyasztható de azért nem árt neki egy-két nap érlelődés. Sűrű és krémes ital a végeredmény, amihez ízlés szerint lehet még egy kevés alkoholt tenni.
 
Egyéb verziók: étcsokit is lehet olvasztani a tejbe - ekkor csokoládélikőrt kapunk - , vagy fél dl erős kávét öntünk hozzá - ekkor kávélikőr lesz a végeredmény.
 

 

 


2013. december 14., szombat

"44", a karácsonyi likör (SAD20-ra)


Kapóra jött az aktuális SAD (Süss!Alkoss!Díszíts!) játék 20. fordulójának témája - Gasztroajándékok, a "Konyhán innen - kerten túl" blogon -, hogy készítsek karácsonyra valami különleges, házi likőrt ajándékba, .... és persze magunknak. :) 

Általában a már jól bevált tojáslikőr receptemet szoktam megvariálni csokoládéval vagy kávéval, illetve a Mézeskalács blogról felfedezett mézeskalácslikőrt készítem ilyen alkalmakra. Most azonban újdonságra vágytam és egy francia honlapon ezt a receptet találtam.

Nagyon-nagyon finom és kell neki az előírt érlelési idő!! Karácsonyra, Szilveszterre már nem, de a Pót-szilveszteri bulikra még elkészülhet! :)))


Hozzávalók:

1 db narancs
~3dl 40°-os gyümölcsös alkohol (nálam 50°-os házi barackpálinka)
22db fehér kockacukor
22db barna kockacukor/nálam nádcukor ( a kettő együtt 44 ! :-D )
44db arabica kávészem
1 db 3/4 literes kapcsos (vagy hagyományos) befőttes üveg

A narancsot alaposan mossuk meg. Az üveg aljára rétegezzük a kockacukrokat színenként váltakozva. Itt megjegyzem, hogy én marha (!) otthon jöttem rá, hogy nádcukorból végül szemeset vettem, addig válogattam... :( De ez az ízén biztosan nem változtat, csak a kezdeti látványon. 

Egy éles késsel szúrjunk lyukakat a narancsba, és minden lyukba tegyünk egy szem kávét. Ha ez megvan, tegyük a cukorra a gyümölcsöt, öntsük fel alkohollal, zárjuk le az üveget és jöhet a türelemjáték! 44 napig, sötét helyen kell érlelni és a karácsonyi vacsora előtt kibontani.

Ugye mindenki rájött, mi(k)től "44"? ;-)

November 15-én készíttettem el az italt, így csak 40 napom marad Szentestéig, hacsak nem várom meg a Szilvesztert! Az kizárt...így hát megkóstoltam...nagyon finom lett!

Annyit hozzátennék, hogy az utolsó héten kétszer felkevertem a cukrot az alján mert viszonylag hideg helyen tároltam és emiatt szerintem kevésbé olvadt a cukor. Megkóstoltam előtte, utána és felkeverve édesebb, finomabb volt.

Készítettem hetente fázisfotókat, ügyelve a fotózás hasonló körülményeire.

Sok sikert hozzá annak aki kipróbálja! :)

1. fotó - Összeállítottam, indulhat az érlelés! :)
2. fotó - Eltelt egy hét, olvad a cukor és alakul a szín :)

3. Fotó - Már két hetes az ital, mélyült a szín még jobban

4. Fotó - Csökken a cukorréteg vastagsága, még szebb szín

És a végeredmény:



2013. március 3., vasárnap

SAD 13. Összefoglaló, avagy "Cake-pops képek és receptek a köbön!"


Örömmel tudatom minden kedves olvasómmal, hogy együttes erővel sikerült bebizonyítanunk, hogy a cake-pops-, azaz sütinyalóka-őrület egyáltalán nem alaptalan! 

Ezek a pálcára tűzött kis golyóbisok a legkülönfélébb tésztákat és krémeket rejthetik magukban és bármilyen "ruhában" nagyon mutatósak és kívánatosak!

Tudtátok például, hogy a sütinyalóka:
  • kerülhet hurka-és saslikpálcára, erős szívószálra, ropira, de akár iskolai számolópálcára is?
  • a külsejére a különböző csokoládékon és szórócukrokon kívül kerülhet még akár kókuszchips is?
  • készülhet sós változatban is?
  • tészta gyanánt bármilyen friss-vagy maradék piskóta, keksz felhasználható?
  • ha sem maradékunk, sem kedvünk nincs a sütéshez a készítésükhöz használhatunk piskótatallért?
  • akár együtt is süthető a pálca a tésztával?
  • készülhet egy egyszerű piskótatekercsből is?
  • akár le is kottázható, mint bármilyen pop-sláger?
  • fejre állítva őket különböző gyümölcsöket is megformázhatunk?
  • ha nem készítettünk eleget, a gyerekeken kívül a férjek körében is felháborodást okozhatunk?
Ha mindezeket nem tudtátok - azért, ha pedig igen - azért ajánlom figyelmetekbe az alábbi, csodásnál-csodásabb sütinyalókákat felsorakoztató összefoglalót: :)))

1. Adriana, az AJA konyhája blog szerzője csodálatos ízvilágú, mézeskalácsos nyalókákat készített mascarponével és fahéjjal, amelyeket többféleképpen dekorált. El tudom képzelni, hogy milyen sebességgel fogytak el ezek a finomságok...:)


2.Linyah, a konyhalal blog kreatív konyhatündére ismét nem okozott csalódást, egy sós változatú nyalókát alkotott: Hungarian cake-pops - a Pogácsanyalóka! Na, erre varrjatok gombot! :)))


3. Márti, az "Ízek...torták...és más állatfajták" tortacsodákat gyártó szerzőnője most próbálkozott először sütinyalóka készítéssel és nagyon finomra és szépre sikerültek neki! Puncsanyagból gyártotta a golyókat és házi fondant-mázzal dekorálta őket. Az ovis farsangon a gyerekek hamar bezsákmányolták a trendi cake-pops finomságokat! :-DD


4. Éva, a Takarékos konyha blog írónője egy kekszes édességet variált át sütinyalókává. Kétféle csokival vonta be a golyóbisokat és többféle cukorkával dekorálta őket. Gyönyörű édességei a hűtőben lapulva várták az unokák másnapi érkezését. Szerintem borítékolható, hogy ezek a cake-pops-ok is sikert arattak! :)

5. Csokis málna számomra új dimenziókat nyitott a pálcás édességek területén, egy fantasztikus hangulatú kurzus kereteiben csodásnál-csodásabb csokinyalókákat készített. Ebben az esetben ugyan hiányzik a "cake" a szóban forgó édességekből, viszont a képeket nézve ez egyáltalán nem zavar, hiszen minden ízében "pops"-okról van szó! ;-)))


















6.Vikvi, a B&B Anyuci blog konyhatündére csupa-csoki sütinyalókákat készített betegeskedő kisfiai felvidámítására. A külsőt tekintve semmit nem bízott a véletlenre, volt miből válogatni: 3 féle díszítőcukor, fehér csoki spirál és ami a kedvencem: kókusz chips! Azt hiszem ezekre a finomságokra is érvényes lett a húsleveses mondás: ettől még a betegek is meggyógyulnak! ;-)


7. Janka, a Csak, mert szeretem blog gasztro-tündére az egyik kedvenc ízösszeállításomban alkotott: meggyes-mákos sütinyalókákat! Ha meglátjátok a finomságok kettévágásáról a fotókat, garantáltan szaladtok a konyhába Janka nyomán sütinyalókát gyártani! A külcsínnek itt is csak a képzelet szabott határokat: ét-és fehércsokoládé, cukorgyöngyök, szívecskék, minden mi szem-szájnak ingere! :)


 8. Gionetta a Magyar ízek tárházából maradék mézeskalács és Mikulás-csokoládé felhasználásával készített mennyei, kócos, mézes-mascarponés sütinyalókákat. A fantasztikus, sündisznós kinézetet még fokozza a szuper fotó is, ahol mákgubákkal körülvéve sorakoznak a trendi cake-pops-ok. Megemlíteném még a fázisfotókat is a készítésről, amelyek hasznos útravalóul szolgálhatnak mindannyiunk számára. :)


9. Andrea, a Bogatorta blog szerzője fantasztikus hangvételű leírást adott arról, hogy milyen tekervényes utat járt be attól a gondolattól, hogy "Szeretnék sütinyalókát készíteni!", addig a pontig, hogy "Kész vagyok! :)", és huss!!!....épphogy maradt pár darab a fotózásra.:))
A végeredmény (és annak gyors bekebelezése) mindenképpen magáért szól, nézzétek ezeket a csillogó, szépséges sütinyalókákat és nyeljetek velem együtt nagyokat! :



10. Praliné Zsuzsi, a Pralinéparadicsom bonbon-csodákat készítő csokiszakértője különleges, tiramisu ízvilágú, kívül-belül kávés cake-pops-okat készített a játékra. Én már ránézésre feldobódtam ezektől a finomságoktól, bármikor szívesen lecserélném a délutáni kávémat egy ilyen nyalókára...:-P


11. Ismét Linyah következik, aki két fantasztikus ötlettől vezérelve lekottázta, majd fejre állította meggy-alakban nekünk a cake-pops-mániát :-DDD:


12. Ditti, a dittimodra blog háziasszonya a csodás zserbó sütinyalókákat most tutira nem a nagymama receptkönyvéből vette, viszont borítékolható, hogy ezeket a látványos finomságokat Ditti unokái is emlegetni fogják! Aki nem hiszi, nézzen utána! ;-))):


13. Aki eddig még nem kapott kedvet a cake-pops gyártáshoz, Dina képeit meglátva a Szezám-utcás nyalókákról, biztosan bele fog vágni! A látvány önmagáért beszél, és akkor még nem említettem Dina fantasztikus szövegét (és fázisfotóit!!!), amitől mindig jó kedvem kerekedik! :))) A nyalókákat számolópálcára tűzte, az orrok tictacból készültek és mindent megtudhatunk a kókuszreszelék fedő-(illetve nem fedő)képességéről! :-DDD

14. Az a megtiszteltetés ért, hogy Kiskukta, a Süss!Alkoss!Díszíts! játék megálmodója és elindítója is készített keksznyalókákat a fordulóra. Nem is akármilyeneket, ugyanis linzertésztából készített szíveket és macikat, és most figyeljetek: a tésztával együtt sültek a pálcikák is, így fokozva a cake-pop bombabiztos stabilitását!


15. Gaby, a rubinkonyhaja blog írónője és az Édességrajongók facebookos klubjának háziasszonya isteni, málnás-tejszínes cake-pops-okat kreált a játékomra. A csodálatos ízvilághoz egy szintén csodálatos fotó társul, amelyben a sütinyalókák vidáman pózolnak a friss hóban. :) Tészta gyanánt piskótatallért használt, amely véleményem szerint egy fantasztikus ötlet volt a részéről!


16. A Muskátli Büfé blog gasztrobloggerinája szintén egy nagyon különleges megoldással állt elő: piskótatekercsből banántöltelékkel készített Banános cake-pops-okat! A sütiket pálcára tűzte, csokiba mártotta, szalaggal díszítette majd kezdődhetett is a nyalóka-lakoma! :)


17. Marisz, a tortafüggő blog  háziasszonya szintén élete első sütinyalókáit készítette, puncsgolyós cake-pops-okat. A finom puncsból készült golyóbisokat saslikpálcára tűzte és a természetesség jegyében céklalével színezett fehércsokoládéval vonta be őket ecset segítségével. Kókusz-és csokireszelékkel fejeződött be a dekorálás...:-P


18. Timikekonyhajaból Lujza is először próbálkozott ezzel a divatirányzattal és szintén kókuszgolyókat álmodott meg pálcás formában. A kissé macerás elkészítést véleménye szerint kárpótolja a végeredmény, amellyel kapcsolatban csak úgy repkedtek a jelzők: tetszetős, mutatós, jópofa, cuki...:)) Érdemes Lujzához benézni Húsvét táján is, mert tavaszi hangulatkeltő cake-pops-okban (is) gondolkodik a közelgő ünnepekre. Fogjuk szaván! ;-)))


19. Csigabige most nyitotta meg blogját nem mással, mint a SAD13. fordulóra készített sportszelet sütinyalókákkal. A divatos, csokipasztillákkal diszített cake-pops hadserege nagy sikert aratott otthon, ami nem is csoda! :) Kívánjunk neki együtt kitartást a blogíráshoz!



20. Ditta egy nyerő íz-összeállítású, gesztenyés-meggyes sütinyalókát készített a kislánya születésnapjára. A színes cukrokkal dekorált édességek ennek a bulinak is biztosan a fénypontjai voltak! :)


21. Marka boszikonyhájában ismét fantasztikus finomság készült: eredi gyümölcsös-mascarponés sütinyalókák formájában. Hmmm, a nevét is gyönyörűség ízlelgetni, de amikor meglátjuk a cake-pops felhozatalt: fehér-és tejcsoki, cukorgyöngy, liofilizált eper, na meg az a cuki katica...:))) 
Néhány darab celofánba is került ajándéknak (remélem nekem......:-DDD).


22. Rebarbara a napfény és fűszer konyhatündére szintén az első sütinyalókáit készítette, amiékért a srácai is nagyon nyúzták már. Finomságos mascarponés cake-popsok készültek hát nála, amelyek szebbnél-szebb díszítőcukrokba lettek felöltöztetve. Nekem az arany díszítésű a kedvencem! :)



23. Zsófitól, akinek nincsen blogja, egy nagyszerű alkalomra - férjével a 7. évfordulójukra -  készített sütinyalókákat kaptam. Íme a recept:
"Hozzávalók: 3 tojás, 70gramm nyírfacukor, 60 gramm étcsokoládé, 100 gramm finomra darált dió, egy kiskanál kakaó.
A tojást a cukorral habosra kevertem, belekevertem a megolvasztott csokoládét, majd a dióval elkevert kakaót. 180 fokos sütőben 25 perc alatt megsütöttem.
Krém: 1 tojás, 30 gramm nyírfacukor, 30 gramm étcsoki. 
A tojást a cukorral elkezdtem kihabosítani, mikor már kezdett habosodni vízgőz fölé tettem, és hozzáadtam a feldarabolt csokoládét. Folyamatos kavargatás mellett pár perc alatt sűrű krém lett belőle.
A krémet jól lehűtöttem. Felhasználás előtt kihabosítottam,  és az elmorzsolt piskótához adtam.

A popkat olvaszott étcsokiba mártottam, és fehércsokival csöpögtettem meg. A rózsát csokigyurmával borítottam, amit Kiskukta receptje alapján készítettem."

24. Hankka is újoncként vetette bele magát a nyalókagyártásba és mivel náluk senki sem tolong a süteményszélekért, abból készített pálcás finomságot. Így születtek meg konyhájában a pudingos-tejfölös cake-pops-ok. Hankka szerint "ronda és finom" kategóriájúak lettek ezek a nyalánkságok, de én ezzel vitatkoznék, nézzétek ezt a gyönyörű fényképet! :


25. Millye, akinek a tortás blogján fantasztikus tortacsodákkal találkozhatunk, a rá jellemző kifinomultsággal aranyos macis - és gyönyörű raffaellós cake-pops-okat alkotott. Bár én már kiléptem a gyermekkorból (:-DD), azért nehezen tudnám eldönteni, hogy melyik nyalókát kapnám ki szívesebben: a hófehér kókuszgömböt, vagy a cuki macit...:)


26. Hani, az ízemlékek blog konyhatündére szintén új lehetőségek felé nyitott a cake-pops témakörben, vajkaramellás nyalókákat készített! Csokis Málnához hasonlóan a "cake" szócska itt is hiányzik, de ki tudna ellenállni ezeknek a szépségesen csillogó "pops"-oknak? ;-) Amúgy Hani beígért lánykája szülinapjára Hello Kitty-s sütinyalókákat, így érdemes lesz nála továbbra is leskelődni!


27. Flóra, az ízek és élmények blog fiatal, de annál tapasztaltabb háziasszonya finomságos, Nutellás cake-pops-okat készített a játékra. A gyönyörű fotókat látva kedvem lett volna beleharapni a képernyőbe....:-DDD


28. Judit, az ízek és illatok gasztro-naplójától igen tanulságos bejegyzést írt "egy csokor cake-pops" címmel a sütinyalókákról, pontokba szedve az elkészítés lépéseit és még egy videót is csatolt segítségképpen. Mindenképpen érdemes megkukkantani ezt a receptet is!



29. Borsó receptjei közül most vidám, téli hangulatot árasztó sütinyalókák kacsintanak ránk: hóember, krampusz, ördög, de nem hiányoznak a fóliába csomagolt, kókuszba és darált dióba hempergetett pálcás csodák sem! :)



30. Hajni és Zoli sarokkonyhájában a darált kekszből készült sütinyalókák a gyerekek segítségével készültek. Hajniék nemrég készítettek házilag színes szórócukrokat, aminek most nagy hasznát vették. Milyen jól néznek ki ezek a többféle színnel finoman dekorált golyóbisok! :)


31. Konyhavirtuóz most is nagyot alkotott a konyhájában, a járt út helyett Linyah-hoz hasonlóan a járatlant választva fantasztikus ízvilágú, sós cake-pops-okat készített. A finom golyók sajton és tejfölön kívül még túrót is rejtenek magukban, a külső borítást pedig pirospaprika vagy pirított szezámmag alkotja. Hát kell ennél finomabb? :)


32. Zárásként pedig itt vannak az én marcipánnal burkolt, pálcára tűzött puncsgolyóim, amelyeket farsangi cake-pops néven mutattam be a blogomon.



Mindenkinek nagyon köszönöm a részvételt, a jobbnál-jobb recepteket és Pavlovi-reakciót kiváltó fényképeket! Igazából most már csak egy kérésem lenne, küldene nekem mindenki egy kis kóstolót??? ;-DDD

Végezetül engedjétek meg, hogy továbbadjam a stafétabotot Linyah-nak, a konyhalal blog szerzőjének, aki egészen biztosan valami fantasztikus témával fog meglepni minket! :) Találkozunk nála a következő fordulóban!